Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 48
    Senior Member NeverFree's Avatar
    Maradon kalabalık yerinde 20 30 fps normal
    Siriusda FT Bölgesinde son 1dk kala. Kanatlar , shadow , weapon effect , npc fx , zone effect ve oyuncu isimleri kapalı 6700k - gtx 1070 ile 60 70 alıyorum. Gece yoğunluk az 100 lere çıkıyor tabi. Daha üstü çıkmaz

Senior Member
    Nickname
    Lich - Fsociety
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    NeverDieTurkey
    Race
    El-Morad
    bence oyundaki grafik ayarlarını kurcala.

Banned
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    oyunda cpu tek çekirdek optimizasyonu olduğu için, milyor milyarlık quadra çekirdek xxx işlemcilerine gerek yok. 500 liraya daha iyi optimizasyon saglayan tek çekirdek işlemciler kullansan usko gibi 20 yıllık oyun motorlu bir oyunda daha stabil FPS alırsın.

Banned
    Infractions
    0/2 (5)
    Quote Originally Posted by DinahMadaniii View Post
    Oyundan kaynaklı fps sorunu için insanlara driver vs kontrol ettirmeniz gerçekten çok komik 20 milyarlık sistemle ufak bir kalabalıkta 20 fps'ye kadar düşüyor oyundan kaynaklı optimizasyon sorunu bunlar. sistemimin resminide bırakıyorum.

Ahaha, aynı problem bende de var, 3060 ve i9 9900K ile 20FPS görüyorum ama aynen driverim yok.

Senior Member
    Quote Originally Posted by JumanhiTheSparion View Post
    Ahaha, aynı problem bende de var, 3060 ve i9 9900K ile 20FPS görüyorum ama aynen driverim yok.
    Bide insanlarla dalga geçer gibi driver kontrol ettiriyorlar ona baya iyi güldüm

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Aynı sorunları bende yaşıyorum. Bugün değil bir önceki güncellemeden sonra oldu. Zaten pc yenı aldım 1.5 aylık 10.nesil işlemci ssd falan filan. İlk bir ay gayet iyiydi. Pcye geri yükleme noktası oluşturup yükleyecek bir şey olması için bile birşey yapılmadı , herhangi bir program oyun vs yüklenmedi. Driverlardan kaynaklı değil bir şeyler yapıldı. Ft ye bende sondan bir önceki güncellemeden beri giremiyorum. Girenlerin pclerinden aşağı kalır bir pc olduğunu düşünmüyorum. Onların nasıl girdiği bilinen ama dile getirilmeyen gerçeklerden tıpkı ekonomik kriz gibi. Adamlar data fx falan nasıl yapıyorlarsa guard vs siliyorlar. Fps etkileyecek herhangi bir materyal, obje ortada olmuyor. Hatta bir forumda pazarcıların karakterleri yok ettiğinden bahsediyorlardı eski pcleri değerlendirmek için. Şimdi raporlayın falan diyecekler demesin. Nasıl tespit edeyim 200-250 kişinin dar bir alanda olduğu 50 -100 kişinin iç içe olduğu alanda guardları kimin açtığını. Xincode tarama yaparken oyundaki dosyaların oynanmış olup olmadığını kontrol edemiyor olması sistemin yetersiz olduğunu gösteriyor. Ayrıca muhtemelen bu yazdıklarımdan faydalanan birileri kronometre falan filan geveleyecek. Oyundaki deneyimlerimi daha yukarı çekmek için sistem topladıktan sonra bazılarının buna gerek duymadan oyun dosyalarıyla oynayıp içeri girmesi doğru değil. Yoksa sizin ne kasıp ne kasmadığınızda bizi ilgilendirmiyor saçma sapan gelip her zaman giriyorum sen giremiyorsun falan filan deyip burda geviş getirmeyin. Son iki resten sonra böyle oldu.

Senior Member
    Quote Originally Posted by NeverFree View Post
    Maradon kalabalık yerinde 20 30 fps normal
    Siriusda FT Bölgesinde son 1dk kala. Kanatlar , shadow , weapon effect , npc fx , zone effect ve oyuncu isimleri kapalı 6700k - gtx 1070 ile 60 70 alıyorum. Gece yoğunluk az 100 lere çıkıyor tabi. Daha üstü çıkmaz
    Vega sunucusunda bende tam sizin gibi değerler alıyordum ama bir önceki güncelleme ardından akşam veya gece fark etmeksizin FPS 30'a düşüyor.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Bilgisayarı kaç liraya aldığınız önemli değil 15 - 20 fps alıyorsanız sorun vardır.
    Çözüm önerisi sunabilir misiniz? Veyahut durumu GM ekibine bildirseniz destek sağlasalar olur mu?

Pazar alanında aldığım değerler şu şekilde;

Senior Member cortexmi's Avatar
    Nickname
    Cortex
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    WrathofOrcArchers
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    sen bilgisayarını çöpe at ben 1 milyarlık 2 nci el leptopla pkda farmda 100 fps alıyorum general cortex

Senior Member
    Quote Originally Posted by Moncrieff View Post
    Vega sunucusunda bende tam sizin gibi değerler alıyordum ama bir önceki güncelleme ardından akşam veya gece fark etmeksizin FPS 30'a düşüyor.

Çözüm önerisi sunabilir misiniz? Veyahut durumu GM ekibine bildirseniz destek sağlasalar olur mu?

Pazar alanında aldığım değerler şu şekilde;

senin bilgisayarında bir sorun var. gpu yuzde 100 kullanmaması gerekıyor.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Zzzwakeup223 View Post
    senin bilgisayarında bir sorun var. gpu yuzde 100 kullanmaması gerekıyor.
    Teknoloji forumlarına konu açtığımda oradaki bilir kişiler GPU kullanımının %100 olmasının sakıncalı olmadığını belirttiler. Bu durumun absürt bir durum olmadığını aksine GPU kullanımının oyunlarda tam performans vermesi için %100 olması gerektiğini belirttiler.
    Last edited by Moncrieff; 03-29-2021 at 04:01 PM.