Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 48
    Optimizasyon sorunu aşıkar düzeltilmesi basit değil ama yıl 2021 knight'ı kasmasın diye 1024x768 oynayan var acil el atılmalı

Senior Member
    Arkadaşlar konu içerisinde de belirttiğim gibi bu sorun yeni olmaya başladı. Oyunun optimizasyon sorunu olduğunu biliyoruz ama bu denli FPS düşüşü olması çok garip. Sebeplerini araştırıyorum.

Yıl başı etkinliğinden elde ettiğimiz kardan adam dönüşüm parşömenlerinin beceri çubuğunda bulunmasından dolayı bu sorun oluyor olabilir mi? F7 ve F8 sayfalarında bu eşyalardan üzerimde olmadığı halde görüntüsü duruyordu. Şuan kalabalık bir etkinlik zamanını bekliyorum, eğer sorun bunlardan kaynaklı olursa yazacağım.

Senior Member
    Sorun devam ediyor. Yıl başı etkinliğinden elde edilen dönüşüm parşömen kağıtlarının beceri çubuğunda kalması ile bir bağlantısı yokmuş.

Senior Member
    Hangi oyunda 1000 lerce kişi bir araya gelince 120 FPS alıyorsunuz?

Senior Member
    Quote Originally Posted by ReLaaX_ View Post
    1000 lerce kişi derken ? 20 milyarlık pc ile ft giriyorum 80 kişi oluyor odada 2 tane nowa hayvan düştümü 20-30 fpsleri görüyorum.

Oyun ismi vermek istemiyorum sistem gereksinimi bu oyundan 5 kat yüksek olan oyunlarda 500-600 fps alıyorum ?

Senior Member
    Nvidia denetim masası ayarlarındaki her şeyi performans odaklı yaptım ancak yine 30 FPS aldım. Son güncellemeden sonra intel işlemcilerde performans sorunu oluşmuş olabilir mi?

Senior Member
    1) 1000 kişi hiçbir zaman bir araya gelmiyor ft için. Taş çatlasa 150 falandır.

2) Senin o fps düşüyor dediğin oyunlarda bilgisiyarının gücü oranında fps alırsın ve bu değer hiçbir zaman yarıdan fazla düşmez.

3) Herhangi bir oyun zaten 1000 kişinin bir araya gelmesini hiçbir zaman amaçlamaz.

4) Hadi diyelim kalabalık yüzünden fps düşüyor, bunun çözümü de basit. Uzaktan bdw gibi yapıyorsun bitiyor.

Senior Member
    GM ekibinden herhangi bir personel bu konu hakkında yardımda bulunabilir mi lütfen? Bu konuda desteğe ihtiyacım var.

Senior Member
    Quote Originally Posted by IcntknkscI View Post
    1) 1000 kişi hiçbir zaman bir araya gelmiyor ft için. Taş çatlasa 150 falandır.

2) Senin o fps düşüyor dediğin oyunlarda bilgisiyarının gücü oranında fps alırsın ve bu değer hiçbir zaman yarıdan fazla düşmez.

3) Herhangi bir oyun zaten 1000 kişinin bir araya gelmesini hiçbir zaman amaçlamaz.

4) Hadi diyelim kalabalık yüzünden fps düşüyor, bunun çözümü de basit. Uzaktan bdw gibi yapıyorsun bitiyor.
    FPS zaten kalabalık yüzünden düşer hadi diyelim demen saçma ve anlamadığı gösteriyor zaten bu işlerden. Optimizasyon sorunu var diyenler için 1000 kişi dedim. Sonuçta 100 kişi hangi oyunda yanyana gelse çok ciddi bi şekilde FPS düşer. Arkadaşın sıkıntısı da işlemcisi ile alakalı muhtemelen çünkü bendede oluyor bu durum. Bazen tam performans vermiyor işlemci.

Senior Member
    FPS zaten kalabalık yüzünden düşer hadi diyelim demen saçma ve anlamadığı gösteriyor zaten bu işlerden. Optimizasyon sorunu var diyenler için 1000 kişi dedim. Sonuçta 100 kişi hangi oyunda yanyana gelse çok ciddi bi şekilde FPS düşer. Arkadaşın sıkıntısı da işlemcisi ile alakalı muhtemelen çünkü bendede oluyor bu durum. Bazen tam performans vermiyor işlemci.
    Sevgili arkadaşım, bir önceki güncelleme öncesine kadar Vega 2 sunucusunda sürekli olarak FT giriş yapıyordum ve aldığım FPS minimum 90 oluyordu. Bu güncelleme ardından FPS sayacı maksimum 30'u gösteriyor. Sadece FT bölgesi de değil, pazar alanında gezinirken 50 FPS civarı alıyordum artık 15 civarı FPS alıyorum.

Bu sorun güncelleme ile birlikte de oluşmuş olabilir, kişisel olarak donanım sorunu yaşıyor da olabilirim. İkinci seçenek için sorun olmadığına neredeyse eminim çünkü yapmadığım test, kısmadığım ayar kalmadı. Tüm donanımlarımın sağlık değerleri iyi olmasına rağmen sorunu yaşamaya devam ediyorum.