Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 48

Hybrid View

Senior Member

Question Düşük FPS Sorunu

Selam, son günlerde FT etkinliğine giriş kısmında ve oyuncuların bir miktar kalabalık olduğu bölgelerde eskiye nazaran düşük FPS almaya başladım. Önceden 80 FPS aldığım yerde artık 35 FPS alıyorum. Format atmama rağmen sorun devam ediyor. Bunun sebepleri ne olabilir?

Windows 10 virüs ve tehdit koruması ayarı kapalı.

Bilgisayarımın özellikleri;

i7 8700K
    GTX 1060 Gaming X 6 GB
    Samsung 970 Evo
    16 GB 3200 Mhz RAM
    Last edited by Moncrieff; 03-16-2021 at 07:18 PM.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba,

Güncellemelerinizi kontrol edebilir misiniz? Eksik driver vs. yüklemiş olma ihtimalini de lütfen göz önünde bulunduralım. Yaşadığınız durum devam ederse konuyu güncelleyebilirsiniz.

Senior Member
    Quote Originally Posted by SkCLucky View Post
    Merhaba,

Güncellemelerinizi kontrol edebilir misiniz? Eksik driver vs. yüklemiş olma ihtimalini de lütfen göz önünde bulunduralım. Yaşadığınız durum devam ederse konuyu güncelleyebilirsiniz.
    Oyundan kaynaklı fps sorunu için insanlara driver vs kontrol ettirmeniz gerçekten çok komik 20 milyarlık sistemle ufak bir kalabalıkta 20 fps'ye kadar düşüyor oyundan kaynaklı optimizasyon sorunu bunlar. sistemimin resminide bırakıyorum.

Banned
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    oyunda cpu tek çekirdek optimizasyonu olduğu için, milyor milyarlık quadra çekirdek xxx işlemcilerine gerek yok. 500 liraya daha iyi optimizasyon saglayan tek çekirdek işlemciler kullansan usko gibi 20 yıllık oyun motorlu bir oyunda daha stabil FPS alırsın.

Banned
    Infractions
    0/2 (5)
    Quote Originally Posted by DinahMadaniii View Post
    Oyundan kaynaklı fps sorunu için insanlara driver vs kontrol ettirmeniz gerçekten çok komik 20 milyarlık sistemle ufak bir kalabalıkta 20 fps'ye kadar düşüyor oyundan kaynaklı optimizasyon sorunu bunlar. sistemimin resminide bırakıyorum.

Ahaha, aynı problem bende de var, 3060 ve i9 9900K ile 20FPS görüyorum ama aynen driverim yok.

Senior Member
    Quote Originally Posted by JumanhiTheSparion View Post
    Ahaha, aynı problem bende de var, 3060 ve i9 9900K ile 20FPS görüyorum ama aynen driverim yok.
    Bide insanlarla dalga geçer gibi driver kontrol ettiriyorlar ona baya iyi güldüm

Senior Member
    Tüm sürücüler güncel, bunu format öncesi ve sonrasında da kontrol ettim.

Aniden fps düşüşü yaşadığınız bölgeyi veya mekanı belirtebilir misiniz? Ek olarak video ekleme şansınız olursa çok daha iyi olur. Bu istediklerim yaşanan durumun normal olup olmadığını test etmemizde bize yardımcı olacaktır.

Şimdiden teşekkürler.

Senior Member
    Ani FPS kaybı yaşamıyorum. Örnek vermek gerekirse bir kaç gün öncesine kadar FT bölgesinde veya JR bölgesinde 80 ila 90 FPS arasında FPS alıyordum. Şuan ise bu bölgelerde FPS 30 ila 40 arasında seyrediyor. Bir şeylerin ters gittiği kesin ama sorun nedir bulamıyorum.

Ani FPS kaybı olmadığı için video eklememe gerek olduğunu düşünmüyorum.

O halde bu şu şekilde açıklayayım. Kalabalık bölgelerde sabit bir fps alma olanağınız çok düşük, çünkü sürekli değişim halinde (oyuncu sayısı) olduğu için yoğunluğa bağlı olarak fps'in yükselmesi ve düşmesi kaçınılmaz oluyor.