Results 1 to 7 of 7
    Junior Member

İ3 10100F- RX 550 sistemde kasma

Arkadaşlar merhaba yeni bir sistem topladım, i3 10100f- rx 550, 8 gb ram. Oyunda deli gibi takılmalar oluyor, amd optimizasyonu iyi olmadığını biliyorum ama daha düşük bir işlemci ve daha kötü bir amd ekran kartıyla çok daha iyi oynuyordum. Ne yapmam gerekiyor var mı öneriniz?

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Oyunun kasmasına bir çok şey etki edebilir. O yüzden direkt olarak sorunun kaynağını bulmak çok zordur.

Tüm driverların güncel olduğuna emin olun. Bunun için Driver Booster gibi yazılımlar kullanabilirsiniz.

Windows'un güncellemelerinin de tam olduğuna emin olmalısınız.

Ek olarak bazı donanımlarda kasmayı azaltan bir çözüm önerim var. Eğer anti-virüs yazılımınız yoksa Windows Defender'ın taranmayacaklar listesine ekleme yapabilirsin. Nasıl ekleyeceğini aşağıda paylaşıyorum.

Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Güvenliği > Virüs ve tehdit koruması'na gidin.
    Virüs ve tehdit koruması ayarları altında Ayarları yönet'i ve ardından Dışlamalar altında İstisna ekle veya kaldır'ı seçerek yapabilirsiniz.

Yine bir azalma olmaz ise bilgisayarım'a sağ tıklayın, Özellikleri seçin. Açılan pencerenin solundaki bağlantılardan Gelişmiş Sistem Ayarları'nı seçin. Sistem Özellikleri penceresinde Gelişmiş'e basın. Performans bölümünde Ayarlar'a basın. Açılan pencerede Veri Engelleme Yürütme'ye basın. Ekle butonu aktif değil ise, "Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP'i aç" seçeneğini seçerek ekle'ye basın ve knightonline.exe ekleyin.

İyi forumlar.

Amd nin müşteri hizmetlerini arayıp, bir sonraki güncellemelerinde bu oyunda performans artışı yapan bir yama isteğinde bulunabilirsin. eğer isteğini gerçekleştirirlerse muhtemelen sorun çözülür ancak sanmıyorum yapacaklarını.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    İyi de oyun ekran kartını kullanmıyor bile önemli olan işlemci. ani fps drop alıyorsan ssd'de bi sıkıntı olabilir, işlemcide de olabilir.

harddiskin yoğun kullanımından kaynaklı olabilir. windows 10 mu kullanıyosun bilmiyorum ama tüm güncellemeleri aç zaten driverları oradan yüklüyor. windows defender ı elleme hiçbir yazılıma güven olmaz buna knight ta dahil.

knight ı da windows 7 uyumluluk modunda açmayı dene.

fps sabitlemeyi de deneyebilirsin 40-50-60 arttırarak dene 120 fps den dolayı da sorun olabilir.
    Last edited by disconnectfromsrvr; 03-08-2021 at 09:35 AM.

Senior Member
    İ3 10100 alıp onboard kart ile bile kasma sorunu yaşamazsın bu oyunda. Sorun ekran kartında olabilir hiç AMD ekran kartı kullanmadığım için bilgim yok ama o sisteme 1050 ti bile alsan heryerde 120 moradonda 30 40 FPS alırsın.

Senior Member
    Nickname
    Gerber44
    Konuda çok soru işareti var, sistemde temiz kurulum yapıldı mı, tüm sürücüler güncel mi, windows 10 hangi sürümü kullanılıyor, tüm güncellemeleri yapıldı mı, psu yeterli mi, ssd mi harddisk mi kullanılıyor, arkada açık olan program var mı gibi gibi.