Results 1 to 5 of 5

Angry Destekten Ban yemem.

Bir kaç gün önce karakterlerimden birisi hapis cezası aldı sonra da bilgi almak için desteğe ticket attım sonra geri dönüş yapıldı ama tam olarak bilgi verilmedi. İllegal bir program kullanmadım veya bilgisayarımda illegal bir program yok. Daha sonra ise destekten gelen bilgiye göre illegal program kullandığım için hapis cezası aldığım söylendi bundan sonra tekrar ticket attım dedim ki ben illegal program kullanmadım ama madem böyle bir ceza almışım boş yere değildir demek ki bilgisayarımda haberimin bile olmadığı illegal bir program var. Daha sonra da attığım ticketta şunu dedim" Ben sizden karakterime verilen hapis cezasının kaldırılmasını istemiyorum, yalnızca bana kanıt gösterin ya da hangi program veya dosya nedeniyle ceza aldığımı söyleyin ki o dosyayı bilgisayarımdan siliyim ve cash alarak karakterimi hapisten çıkarıyım ve daha sonra yine böyle cezalar almayayım. Destekte yazan arkadaşın** bana halen diyordu ki cezayı kaldıramayız. Tamam güzel kardeşim de zaten ben böyle bir şey istemedim.
    Daha sonra bunun peşini bırakmadım ve benzer bir başlık ve içerikle 3. ticketi attım ve halimi anlatıp empati yapmalarını istedim. Bana o programı söylerlerse o programı bilgisayardan kaldırabileceğimi hatta gerekirse bilgisayara bile format atacağımı söyledim. Direkt bilgisayara format atabilirdim ama varlığından haberimin bile olmadığı illegal program sistem dosyalarının arasındaysa formatta kesin çözüm olmazdı daha sonra Malware ve antivirüs programları da kurdum. Benim isteğim şudur efendim, ben bu oyunu ileride oynayacağım zaman bu tarz suçumun bile olmadığı şeyler bana sıkıntı yaratmasın. Bakın burayı okuyacak değerli moderatör arkadaşlarım tekrarlıyorum, benim isteğim karakterime uygulanan cezai işlemin kaldırılması kesinlikle değildir. Tek isteğim bana neden banlandığımın söylenmesidir daha sonra ise ben oyunuma devam edicem, karakterimi hapisten çıkarıp. Lakin sonra ne oldu tekrar düzgün bir cevap gelmedi lakin daha sonra ** ve bana yazılan cevapta şöyle bir şey vardı "bir çok farklı ip'den karakterinize giriş vardır" diye.

Sonradan ,ise 4. ticketi attım başlığı da farklı ip'den giriş gibi bir şeydi herhalde. Attığım ticketta sorduğum şey şuydu, üniversitelerin kütüphanelerinin databaselerine erişmek için bazen üniversitelerin sunduğu vpn servislerini kullanabiliyorum bu yüzden bir kaç farklı şehirde görünmem, farklı ip'den bağlanmam mümkün, acaba problem bu olabilir mi? diye daha sonra ne görüyüm, destekten banlanmışım ve yazan şey spam ticketlar attığım yönünde oldu.

Burayı okuyacak değerli moderatör arkadaşlara bir sorum var, yalnızca bir soru. Şimdi arkadaşlar karakterim ceza yemiş ve ben cezaya itiraz etmemiş yalnızca cezaya neden olan şeyin ne olduğunu öğrenmek istemişim daha sonra da her müşteri gibi hakkımı aramak için ticket atmışım lakin Türkçesi kıt arkadaşlar tarafından tatmin edici yanıt alamamışım sonra ise 4. seferde, konudan alakasız bir soru sormuşum ve attığım 4. tickettan sonra destekten banlanmışım hem de kalıcı bir ban. Şimdi efendim, ben neden banlandım? Ben şimdi gidip 1200 cash alıp 999 ile de punishment stick alıp çarımı hapisten çıkarsam sonra oynamaya devam etsem daha sonra ise hiç bir şekilde herhangi bir suça karışmasam, tamamen bilgisayarı hatta hdd'yi yenilesem ama daha sonra bir şekilde desteğe ulaşmam gereken bir durum olsa, ben mağdur olacak mıyım olmayacak mıyım? Vermenizi istediğim cevap mağdur olursunuz veya olmazsınız diye kısaca. Çünkü ben artık ne yaparsam yapayım bu desteğe ulaşamayacağım değil mi?
    Burada kanıt olarak ticketları sunamıyorum çünkü banlandığım için ticketları ve cevaplarını da göremiyorum. Lütfen moderatör arkadaşlar söyleyin bana lakin aramızdaki ilişki müşteri ve hizmet sağlayanı şekilde değil de iki insan şeklinde olsun. Empati yapın. Ben şimdi destekteki ** arkadaş(lar) tarafından mağdur edildim mi yoksa edilmedim mi?
    Son sorudan bağımsız bir şekilde bir de şunu sormak istiyorum sizce ben bilgisayarımı tamamen temizleyip farklı ip'lerden de girmesem kısacası hiç bir suç unsuru oluşturacak bir şey yapmasam ve daha sonra cash alıp karakterimi o hapis görevini yaparak hapisten çıkartsam mı? Hadi bunları yaptım ama bundan sonra bu hesapta desteğe başvuramayacağım değil mi? O halde ben mağdur edildim mi, edilmedim mi?
    Cevabı verirken bir moderatörden, gm den çok bir insan gibi düşünmenizi istiyorum. Lütfen şuraya yazın, buraya yazın diye de yönlendirmeyin beni çünkü destekten ban yedim.

Bu arada belirtmek isterim ki şu anda forum'da gözüken ismim ile karakterimin ban yediği hesaptaki forum ismin farklı.
    Yani bu ismin bağlı olduğu hesapta öyle bir problem yok ancak diğer hesabımda var.
    Last edited by _DizzyMask_; 02-26-2021 at 07:50 AM.

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Merhabalar,

Baştan bilgi vereyim destek ekibine yaptığınız hakaretleri editledim bilginiz olsun.

Destek ekibi veya GM ekibi size aldığınız ceza hakkında bir kanıt sunmak zorunda değil, bu durum forumda daha önce açılmış konularda defalarca belirtildi araştırma yapmış olsaydınız destek sistemini spamlamak yerine bir daha sormazdınız sanırım, ki buna rağmen destek ekibi size ip değişikliği yaptığınızı belirtmiş.

IP değişikliği yaparak oyuna giriş yaptığınızda kullanılan harici IP'lerde neler olduğunu veya neler kullanıldığını bilemezsiniz, doğal olarak bu sebepten ceza almanız kaçınılmaz olur. (Bence bu yüzden ceza almış olabilirsiniz.)

Şu anda itibaren IP değişikliği yapmazsanız ve bilgisayarınıza format atarak temiz bir kurulum yaparsanız bir sorun yaşamazsınız ve Knight Online Client'e direkt etki edebilecek uygulamaları kullanmayın, bilgisayarınızda bulundurmayın.

Son olarak hesabınız destek sistemi üzerinden uzaklaştırıldıysa evet maalesef bundan sonra o hesabınızla bir sorun yaşadığınızda bilet oluşturamazsınız.

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    Seni çok iyi anlıyorum. Benim de başıma geldi. Sırf çıplak maden yapıyorum diye ( yani ben böyle düşünüyorum.) hapis yedim. Yeni bir laptop aldım ikinci laptop olsun güzel güzel oynayayım diye. Karekterin üzerinde bir şey yoktu o yüzden ben de en kolay maden yapayım dedim. Çarın üzeri boş elinde golden mattock. Sıfır format laptop. 2 gün sonra hapisteyim. Ticket attım sorun nedir diye. Bana tpt dediler. Bakın dedim benim laptopta Knightdan başka program bile yok bırakın tpt yi. Dedim ne kullanmışım ne zaman kullanmışım bir gösterin. Beni de banladılar. Bence Bir tane arkadaş!! madenin videosunu almış benim Çar da çıplak madende ohhh tamam kesin bu maden botu diye yapıştırmışlar. Hayır tpt direkt ban ama bu arkadaşlar hapse atıyor. 1000 kc bi uçlan önce der gibi...

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by alfa42 View Post
    Seni çok iyi anlıyorum. Benim de başıma geldi. Sırf çıplak maden yapıyorum diye ( yani ben böyle düşünüyorum.) hapis yedim. Yeni bir laptop aldım ikinci laptop olsun güzel güzel oynayayım diye. Karekterin üzerinde bir şey yoktu o yüzden ben de en kolay maden yapayım dedim. Çarın üzeri boş elinde golden mattock. Sıfır format laptop. 2 gün sonra hapisteyim. Ticket attım sorun nedir diye. Bana tpt dediler. Bakın dedim benim laptopta Knightdan başka program bile yok bırakın tpt yi. Dedim ne kullanmışım ne zaman kullanmışım bir gösterin. Beni de banladılar. Bence Bir tane arkadaş!! madenin videosunu almış benim Çar da çıplak madende ohhh tamam kesin bu maden botu diye yapıştırmışlar. Hayır tpt direkt ban ama bu arkadaşlar hapse atıyor. 1000 kc bi uçlan önce der gibi...
    Ceza verme sistemi sizin anlattığınız şekilde değil bilginiz olsun. Sırf sizden 1k npoints almak için zindana gönderme fikride bir o kadar ilginç, asılsız ve uçuk bir düşünce.

Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post
    Ceza verme sistemi sizin anlattığınız şekilde değil bilginiz olsun. Sırf sizden 1k npoints almak için zindana gönderme fikride bir o kadar ilginç, asılsız ve uçuk bir düşünce.
    Değerli dostum, yazdıklarımı niye siliyorsunuz? Desteğe soru sorarak bir suç mu işledim de spam cezası aldım? Destek soru sormak için değilse neden böyle bir birim var? Ve lütfen bana halihazırda mevcut olan bilgiler hakkında soru sormanın spam kapsamına girdiğine dair bir kural gösterir misiniz? Buraya mesajı yazdığım diğer hesabıma da forumdan kalıcı ban atmışsınız, sizce bu yaptığınız adil mi? Sorarım size. Destekteki arkadaşların Türkçesine laf etmenin cezası mı o aldığım kalıcı ban? Böyle her konuşanı susturarak birine çok benziyorsunuz ama ismi ben de kalsın , silivri soğuktur şimdi.