Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 25
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Gerber44 View Post
    Eğer konu "eşit şart" olursa konu 9 raptorlu adam olur. Eşit olması gereken şartlar değil haklardır. Herkesin jrye girme hakkı var, ama şartlar kişiye ve şansa göre değişir. Düzenleme yapmaya gerek görmüyorum. Sınav sisteminde de aynısı geçerlidir, durgun zekalı çocuklar ve üstün zekalı çocuklar aynı haklara sahip olup aynı sınava girer ama aynı şartlarda değillerdir. Hop döndük dolaştık şartların değil, hakların aynı olması gerektiğine geldik.
    Durgun zekalı ve üstün zekalı çocukların aynı soruların olduğu sınava girmesi = İtemli yüksek level adamla itemsiz düşük level adamın aynı yaratıklarla jr ye girmesi
    Yazdıklarını bir oku bence adamın söylediğini savunur bir yorum yapmışsın.
    Konuya gelecek olursam bence böyle iyi. Zaten denk bir partiyse devayı kesmeden her türlü yetişir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Nebileyimyani View Post
    Yahu arkadaş doom soldierleri kesmek jr bosslarını kesmekten zor , jr de hangi tarafa az doom soldier atarsa o taraf %80 olasılıkla kazanıyor
    bakın bugünki jr de 3 mage 3 okçu idik ve jrde bu parti gerçekten seri ilerler 26. dk da devaya geldik sebep 7 kez doom atması ,35 tane doom atıyor 1 tanesini kesmek minimum 6 kişi dalarsa 12-15 saniye , karşı tarafta 1 mage 1 warrior 4 okçu olmasına rağmen geldiğimizde devanın canı %10 idi adım gibi eminim ki karşı partinin bizden hızlı gelmesinin sebebi doom soldierlerin daha az çıkmasıdır buna kalıbımı basarım
    1 doomu, 6 kişi 12 sn de kesiyorsanız oynamayın

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Okuduğunu anlamada sonunculuğa oynayan bir ülkede gayet normal karşılıyorum, o yüzden cevap vermeme gerek yok sana.
    Hiç fikri olmadığı konularda bile yorum yapma oranının çok yüksek olduğu bir ülkede kendi yazdıklarının ne anlama geldiğini anlamayacak insanların olması gayet normal.
    Senin bahsettiğin öğrencilerin şartların eşit olmamasının o an soruları bilip bilmemesiyle, hissettiği heyecanla, sınava girdiği okuldaki ortamla veya gelir eşitsizliği yüzünden aynı eğitimi almamasıyla açıklanabilir. Ama sistem önlerine aynı soruları getirir ve aynı süreyi verir. Burada da arkadaşın sınav benzetmesi aynı yaratıkların gelmesi üzerinedir. Aynı yaratıklar gelse ve aynı süre verilse dahi zaten oyuncunun internet hızı ve oynanan bilgisayarın gücü farklı olacağı için yine bir eşitsizlik olacaktır. Mutlak eşitlikten hayatın hiç bir alanında bahsedilemediği gibi burada da bahsedilemez. Ama dediğim gibi arkadaş sistemin senin önüne getirdikleri açısından bir benzetme yapmış ve sen konuyu başka yere çekmişsin.
    Quote Originally Posted by Nebileyimyani View Post
    karşı partinin bizden hızlı gelmesinin sebebi doom soldierlerin daha az çıkmasıdır buna kalıbımı basarım
    Ancak bu konuda sonuç itibariyle karşı tarafın deva kesme süresi > sizin doomları kesme süreniz ise zaten sizden daha iyi oynayan bir partidir.

Senior Member Horyoshi's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    adam ilk odada bu partyden bi cacık olmaz dedi çıktı gitti, 7 kişi deva kestik. karşısı gelemedi bile.

Jrde 2 tarafa da aynı mobları atıyor diye tahmin ediyorum. Yanlış mı düşünüyorum?

Senior Member
    Quote Originally Posted by deadprof61 View Post
    Jrde 2 tarafa da aynı mobları atıyor diye tahmin ediyorum. Yanlış mı düşünüyorum?
    sanırım öyle değil çünkü magesi fazla olan partiler doğal olarak hızlı gelmeli fakat bizim partide 3 karşı partide 1 mage olmasına rağmen adamlar bizden yaklaşık 3-4 dakika kadar önce gelmişlerdi bize coctaris çıkmasına rağmen biliyosunuz en kolay kesilenlerden biri

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Aynı şeyleri tekrar edecek değilim, okur anlarsın. 3 kişi daha bulursan beni haklı çıkarır ve okuduğunu anlamayan 5 kişi olursunuz, bol şans.
    1 kişi bulamasam dahi sorun yok ben senin ne yazdığını anlamanı istiyorum sadece.
    Herkesin jr'ye girme hakkı var, ama şartlar kişiye ve şansa göre değişir. demişsin ve sınav sisteminin de aynı bu şekilde olduğunu söylemişsin. Yaratıklar arasında çok ciddi bir uçurum olduğunu varsayalım. Bir partiye kesilen mobun içinden worm atarken diğer partiye dread mare attığını varsayalım. Böyle bir durumda bu yorumun hala geçerli olacak mıydı? Sonuçta hala herkesin jr'ye girme hakkı devam edecekti.
    Konuyu sınav için uyarlarsak her çocuğun sınava girmeye hakkı var. JR de yaratıkların farklı gelmesi gibi sınav soruları da farklı sorulabilir bu herhangi bir çocuğun hakkının yendiği anlamına gelmez. Çünkü hala her çocuğun sınava girmeye hakkı vardır. Hak yenmemesi adalet sağlanması demektir. Kimisine diferansiyel sorusu denk gelirken kimisine rasyonel sayılar sorusu denk gelebilir. Böyle bir durumda sizin yorumunuza göre adaletli ve hak yenmemiş bir durumdur anlamı çıkıyor.
    Konunun saçma oluşu sınav önermesi ile jr etkinliğinin örtüşmemesi. Çünkü artık Deva'nın canı oldukça yüksek olduğundan hangi yaratık denk gelirse gelsin partiler arasında uçurum yok ise pk ya kalıyor.
    Asıl adaletsizlik ise tam bu noktada başlıyor. Düşük levelli biri ile yüksek levelli biri aynı partide aynı emeği vermedikleri halde aynı kaderi (kazanmak veya kaybetmek) paylaşmak durumunda kalıyor. Ya biri sayesinde diğeri de kazanıyor ya da biri yüzünden diğeri de kaybediyor.

Senior Member
    Nickname
    Gerber44
    Quote Originally Posted by mel23 View Post
    1 kişi bulamasam dahi sorun yok ben senin ne yazdığını anlamanı istiyorum sadece.
    Herkesin jr'ye girme hakkı var, ama şartlar kişiye ve şansa göre değişir. demişsin ve sınav sisteminin de aynı bu şekilde olduğunu söylemişsin. Yaratıklar arasında çok ciddi bir uçurum olduğunu varsayalım. Bir partiye kesilen mobun içinden worm atarken diğer partiye dread mare attığını varsayalım. Böyle bir durumda bu yorumun hala geçerli olacak mıydı? Sonuçta hala herkesin jr'ye girme hakkı devam edecekti.
    Konuyu sınav için uyarlarsak her çocuğun sınava girmeye hakkı var. JR de yaratıkların farklı gelmesi gibi sınav soruları da farklı sorulabilir bu herhangi bir çocuğun hakkının yendiği anlamına gelmez. Çünkü hala her çocuğun sınava girmeye hakkı vardır. Hak yenmemesi adalet sağlanması demektir. Kimisine diferansiyel sorusu denk gelirken kimisine rasyonel sayılar sorusu denk gelebilir. Böyle bir durumda sizin yorumunuza göre adaletli ve hak yenmemiş bir durumdur anlamı çıkıyor.
    Konunun saçma oluşu sınav önermesi ile jr etkinliğinin örtüşmemesi. Çünkü artık Deva'nın canı oldukça yüksek olduğundan hangi yaratık denk gelirse gelsin partiler arasında uçurum yok ise pk ya kalıyor.
    Asıl adaletsizlik ise tam bu noktada başlıyor. Düşük levelli biri ile yüksek levelli biri aynı partide aynı emeği vermedikleri halde aynı kaderi (kazanmak veya kaybetmek) paylaşmak durumunda kalıyor. Ya biri sayesinde diğeri de kazanıyor ya da biri yüzünden diğeri de kaybediyor.
    Oyun tıpkı hayat gibi şansa dayalı, milyonlarca yıllık evrimden şikayet etmek gibi bir şey bu adaletsizlik iddiası. Eğer tamamen adaletli olunacaksa jr gibi etkinliklere girişte herkes aynı karakterlerle, aynı seviyede, aynı itemli, aynı mobları kestiği bir etkinlik olması gerekir. Bu eşit ama gereksizdir, oyunun yapısı zaten üstünlük kurmak üzerine, rekabet üzerine kurulu. Şimdiye kadar binlerce jr etkinliğine girdim ve işin şansa bağlı olması gayet güzel. Moblardan full doom çıkan bir sürü jr kazandım, bazen de kaybettim çünkü bu oyun rekabet üzerine kurulu, eşit şartlar değil eşit haklar var, tıpkı hayat gibi.

Eğer tamamen eşit ve adaletli etkinlik isteniyorsa jr yerine chaos isteniyor demektir, o da var zaten. Bu arada bu kadar konuşuyoruz ediyoruz ama kimse bu etkinliklere girmek zorunda değil, ben 2 ay kadar girmedim jrlere, beğenmediğim noktada kimse kafama silah dayamadığı için bırakıyorum.

Senior Member
    peki doom soldier'in elindeki 60cm kılıçla 800km öteden vuruyormuş gibi yapması ve priestimin korkudan elinin düşmesi?!!??!

atar atmaz güçlü olur güçsüz olur ona bir şey diyemem ama şu yaratıkların saldırı mesafesini bir ayarlayın lütfen

ya yaratıkların el düşürmesi kalksın sadece yaratıkların, pk'da el düşmeye devam etsin

ya da şu yaratıklar hakkaniyetli mesafelerden vursun

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Oyun tıpkı hayat gibi şansa dayalı, milyonlarca yıllık evrimden şikayet etmek gibi bir şey bu adaletsizlik iddiası. Eğer tamamen adaletli olunacaksa jr gibi etkinliklere girişte herkes aynı karakterlerle, aynı seviyede, aynı itemli, aynı mobları kestiği bir etkinlik olması gerekir. Bu eşit ama gereksizdir, oyunun yapısı zaten üstünlük kurmak üzerine, rekabet üzerine kurulu.
    Seninle bu konuda tamamen hemfikirim zaten. Çok daha güçlü olunmasına rağmen son vuruşta kaybettiğim jr çoktur. Aynı şekilde tam tersini de fazlasıyla yaşamışımdır. Hatta daha fazla şansa dayalı olmasını ve ekiplerle girilmesinin önüne geçmek adına aynı ödülü kazanacak yarışmacıları bir arada alacak şekilde rastgele çekmesini de destekleyecek kadar şans faktörünün oyunun içinde olmasını destekliyorum. Eleştirim fikrine değil fikrini belirtme şeklineydi. Çünkü yanlış anlaşılacak bir yere giden ufak bir şeydi ve ben sadece nereye çıktığını göstermek istedim. Böyle bir gerilim çıkmasın diye emoji de koymuştum üstelik. Yoksa söylediğin ve söylediğim gibi mutlak eşitlikten hayatın hiçbir alanında bahsedilemeyeceği aşikar.