Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
    Junior Member

Lightbulb Macro Engellemenin En Kolay Yolu !

Merhaba,

Bildiğiniz üzere bu adı sanı belli olmayan ve sürekli rahatsız eden "MACRO" kullanıcıları herkesin karşısına geliyor.

Bunu önlemek için güzel bir önerim olacak.

Chaos - Bifrost - UTC - FT - JR - LW - CSW - KR - ARDREAM - CZ gibi maplerde Z tuşu ile target alma aktif olacak.

Diğer (pvp'nin dönmediği yerde) Savaş dışında Z tuşu pasif hale getirilip sadece "GENIE" ile otomatik attack sağlanacak.(Genie target alıp genie vuracak.)

Genie harici oynayanlar sadece mouse ile target alacak.

Peki bunu yapınca ne olacak ?

- Genie altı macro açanlar olmayacak.
    - Bir ihtimal "k0xp" kullanan oyuncular sırf o Z target kaldırıldı diye hile kullanamayacak.(Tabi yazılımı yapanlar bunuda düşünür sadece olasılık.)
    - KS atma yeme daha adil olacak.

Diyeceksiniz ki, kardeşim ben 7/24 el ile kasıyorum oyunu el ile oynuyorum. Nerede oynuyorsun el ile oyunu ? Hangi slotu dönüyorsun ?

Hazır droplar nerf yemişken genie harici nerede kasıyorsun? (Questler hariç.)

Bence böyle bir güncelleme gelirse olumsuzluklarından daha çok olumlu şeyler olacağını düşünüyorum.

İyi oyunlar.

Mantıklı buldum valla böyle birşey olsa eminim macro diye birşey kalmaz

El ile kasan arkadaşlar için eziyet olacağını düşünüyorum. Daha mantıklı bi çözüm önerisi vereyim ben sana. Genie açıldığı zaman skill bar' ın pasif duruma geçmesi daha etkili bi çözüm olacaktır. Bu sayede macro kullanan arkadaşlar hızlı z alsa da skill bar ı kullanamayacağı için herhangi bir üstünlük sağlamayacaktır. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki. macro kullanan oyuncuların hepsi hızlı z almak için değil aynı zamanda attack hızlarını da arttırmak için kullanıyorlar. Bu sayede bu arkadaşların da önüne geçilmiş olur.

Pc başındayken elle, afk iken de genie açan arkadaşlar için çok büyük bir adaletsizlik olur.

Senior Member
    mantıksız buldum oyunda lureleme mantığı direk ortadan kalkar bildiğin gibi yaratıktan kaçarken yaratık z den çıkar ve koşturmaca içinde tekrardan o yaratığa imleç ile hedef almak oldukça zor mekanikleri bilmeden oyuna öneri vermeyin

Junior Member
    Quote Originally Posted by Sez_PMFUfuKJ View Post
    Merhaba,

Bildiğiniz üzere bu adı sanı belli olmayan ve sürekli rahatsız eden "MACRO" kullanıcıları herkesin karşısına geliyor.

Bunu önlemek için güzel bir önerim olacak.

Chaos - Bifrost - UTC - FT - JR - LW - CSW - KR - ARDREAM - CZ gibi maplerde Z tuşu ile target alma aktif olacak.

Diğer (pvp'nin dönmediği yerde) Savaş dışında Z tuşu pasif hale getirilip sadece "GENIE" ile otomatik attack sağlanacak.(Genie target alıp genie vuracak.)

Genie harici oynayanlar sadece mouse ile target alacak.

Peki bunu yapınca ne olacak ?

- Genie altı macro açanlar olmayacak.
    - Bir ihtimal "k0xp" kullanan oyuncular sırf o Z target kaldırıldı diye hile kullanamayacak.(Tabi yazılımı yapanlar bunuda düşünür sadece olasılık.)
    - KS atma yeme daha adil olacak.

Diyeceksiniz ki, kardeşim ben 7/24 el ile kasıyorum oyunu el ile oynuyorum. Nerede oynuyorsun el ile oyunu ? Hangi slotu dönüyorsun ?

Hazır droplar nerf yemişken genie harici nerede kasıyorsun? (Questler hariç.)

Bence böyle bir güncelleme gelirse olumsuzluklarından daha çok olumlu şeyler olacağını düşünüyorum.

İyi oyunlar.
    tam bir boş kovalama başka bişe değil ben elle kasıyorum pc başındayken genie gitmesin diye 2 3 çapulcu hile kullanıyor diye ben niye mahrum kalıyorum z den banane saçma sen yorum yapıp fikir sunma

Tek çare genie açınca atack skillerinin skill barda pasif olması gerisi hikaye.

Junior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Dryads
    Race
    Karus
    Genie açık olunca skill bar pasif olursa olur.

İç içe duran moblardan birini seçmek zorlaşır, dağınık halde duran slotta ekranı sürekli bi oraya bi buraya çevirmek gerekir.. Kısacası elle oynayan oyuncuya işkence olur.

Ayrıca genie altı makro açıldığını anlamak çok basit. Ben bile rahatlıkla ayırt edebiliyorsam gm ekibi de kimin makro açtığını biliyordur. Buna rağmen ceza verilmiyosa genie altı makro yasak değildir...

Senior Member TomMarveloRIDDLE's Avatar
    Nickname
    TomMarveloRIDDLE
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    SlyTherin
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Adamlar zaten genie alti makro aciyorlar yani ban yememek icin genienin z yapmasini sagliyor tabi bir kismi z yide aciyor bunun uzerine birde genie acikken skill bar kapatilsa sadece genie vurusu saglansa baya bir yol katedilir.