Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 49
    Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    El-Morad

Taban NP Uygulaması HK

Farm ı çok güzel birşekilde cz ye taşıdınız ve güzel yaptınız.
    Şimdide sadece etkinliklere giren insanları cz ye taşımanız sizlerin üstünden çok büyük bir yük atacağı kanaatindeyim.
    Sıfırlanan np yi etkinliklere girmek için belirli bir taban np uygulaması belirlenmesi.
    Örnek verilsek X şahıs 1000'da np yok ise etkinliklere girememesi(farazaya takılmayın).
    Bence bu sistem bdw, chaos, jr ki özellikle chaos ve jr ve bunlardan gelen şikayetleri aşırı derecede azaltıcağına inanıyorum.
    Last edited by xBionic; 02-21-2021 at 05:03 PM. Reason: Kullanıcı isteği üzerine başlık düzenlendi.

Senior Member
    Nickname
    SepuLTura
    Class
    KO -> Portu
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    El-Morad
    Niye herşeyi zorlaştırma peşindesin. Charını kasan bir kişi 70 lwl de cz ye çıkıp npt mi olsun etkinliklere girebilmek için. 83 lwl olup charına item almadan hiçbir etkinliğe giremesin mi?

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by lllSepuLTuralll View Post
    Niye herşeyi zorlaştırma peşindesin. Charını kasan bir kişi 70 lwl de cz ye çıkıp npt mi olsun etkinliklere girebilmek için. 83 lwl olup charına item almadan hiçbir etkinliğe giremesin mi?
    Kusura bakmayın ama girmesin.
    Maden yapsın,farm yapsın ve charına öyle item alsın.
    Nedeni bence bu sistemin yanında getireceklerini görmemenizdir.
    Şöyle düşünün itemsiz insanlar zaten jrlerin kaybedilme nedenlerinin, çoklu char ile jr girenlerden sonra 2.sırada gelir ve bir çok oyuncunun hakkı yenilir.
    Ve zaten yenilidikleri için charına item alamaz.
    Chaosda mesela 70 olsa bile koxper gelir lakin bu sistem gelirse bu programı kullananlar banlanmayı göze alamıyacaklardır ve ayrıca bu sistem jr nin ve chaosun oyuncular tarafından kazanılmasını ve olan kaliteyi de artırıcaktır.
    Biliyor musunuz bilmiyorum ama bir çok oyuncu chaos a girmez jr ye de birçok okadar oyuncu var ve bunlardan birtaneside benim.(chaosdan uzak duruyorum)
    Birşeydaha varki yönetimin şikayet bakımından rahatlaması, bugün cr'ye açtığımız konulara geç bakıldığından şikayetçi olmayan var mı ?
    İllegal yapan insanlar okadar çok kasıyorlarki banlanana kadar kar üstüne kar koyuyorlar sonrasında tekrar char açıp geliyorlar.
    Bence bu sistemin getirdiği rahatlıkla yönetim bu illegal insanlarla çok rahat başedebilir ve birçok şikayeti anlık halledebilir seviyeye kadar gelebilir.

Senior Member
    Nickname
    SepuLTura
    Class
    KO -> Portu
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by GREENEESsssss View Post
    Kusura bakmayın ama girmesin.
    Maden yapsın,farm yapsın ve charına öyle item alsın.
    Nedeni bence bu sistemin yanında getireceklerini görmemenizdir.
    Şöyle düşünün itemsiz insanlar zaten jrlerin kaybedilme nedenlerinin, çoklu char ile jr girenlerden sonra 2.sırada gelir ve bir çok oyuncunun hakkı yenilir.
    Ve zaten yenilidikleri için charına item alamaz.
    Chaosda mesela 70 olsa bile koxper gelir lakin bu sistem gelirse bu programı kullananlar banlanmayı göze alamıyacaklardır ve ayrıca bu sistem jr nin ve chaosun oyuncular tarafından kazanılmasını ve olan kaliteyi de artırıcaktır.
    Biliyor musunuz bilmiyorum ama bir çok oyuncu chaos a girmez jr ye de birçok okadar oyuncu var ve bunlardan birtaneside benim.(chaosdan uzak duruyorum)
    Birşeydaha varki yönetimin şikayet bakımından rahatlaması, bugün cr'ye açtığımız konulara geç bakıldığından şikayetçi olmayan var mı ?
    İllegal yapan insanlar okadar çok kasıyorlarki banlanana kadar kar üstüne kar koyuyorlar sonrasında tekrar char açıp geliyorlar.
    Bence bu sistemin getirdiği rahatlıkla yönetim bu illegal insanlarla çok rahat başedebilir ve birçok şikayeti anlık halledebilir seviyeye kadar gelebilir.
    Maden yapsın farm yapsın demişsin de yeni başlayan bir oyuncu para yatırmadan zaten farm yapamaz onu geçiyorum da etkinliklere girmeden sadece maden yaparak kaç yılda ortalama bir char dizebilir bunun farkında mısınız?
    İllegali engellemek için sunduğunuz çözüm önerisinde legal oyuncuları düşünmüyorsunuz. İllegal oyuncu gider savaşta npt yapar yine bir yolunu bulur. Önemli olan burda legal oyuncuyu mağdur etmeden illegali engellemek.

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    El-Morad
    Maden yapsın farm yapsın demişsin de yeni başlayan bir oyuncu para yatırmadan zaten farm yapamaz onu geçiyorum da etkinliklere girmeden sadece maden yaparak kaç yılda ortalama bir char dizebilir bunun farkında mısınız?
    İllegali engellemek için sunduğunuz çözüm önerisinde legal oyuncuları düşünmüyorsunuz. İllegal oyuncu gider savaşta npt yapar yine bir yolunu bulur. Önemli olan burda legal oyuncuyu mağdur etmeden illegali engellemek.
    +83 yapsanız illegalller +83 char alırlar jr ye 3 4 char birden gene gelirler.
    İP engeli getirseler (ki daha önce önerdim lakin getirmediler) proxy kullanır gene girer dediler.
    Ki zaten kazanamıyorlar ki ,bugün çok merak ediyorum efendim sizi itemi olmadan birtane eline 70 kalkanı(kimbilir"+" kaç takıp tek yiyen priestlerden tutunda çoklu charlar ile jr ye girenlerden yamul bowuyla tek yiyen roguelerden sizde skılmadınız mı ?sizce bu yeterince suistimal edilmedi mi artık ?
    Zaten önerim tavan np uygulaması değil taban np uygulaması 1000 np kasıcak mütavazi bir charı birçok insan kasıp itemini farm ve maden ile dizebilirler.
    1000 np benim örneğim örneğe takılmayın lütfen.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    CZ'ye bir görev koysunlar ve onu yapanlar için extra etkinlik koysunlar. 83 level olmayan da katılamasın. 83 e kasmışlar için sadece kendi denkleriyle girecekleri bir etkinlik yok. BDW zaten giremiyoruz. 83 level BDW si getirilmeli. CZ ye görev şartı da konulabilir.

Senior Member
    Nickname
    SepuLTura
    Class
    KO -> Portu
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by GREENEESsssss View Post
    +83 yapsanız illegalller +83 char alırlar jr ye 3 4 char birden gene gelirler.
    İP engeli getirseler (ki daha önce önerdim lakin getirmediler) proxy kullanır gene girer dediler.
    Ki zaten kazanamıyorlar ki ,bugün çok merak ediyorum efendim sizi itemi olmadan birtane eline 70 kalkanı(kimbilir"+" kaç takıp tek yiyen priestlerden tutunda çoklu charlar ile jr ye girenlerden yamul bowuyla tek yiyen roguelerden sizde skılmadınız mı ?sizce bu yeterince suistimal edilmedi mi artık ?
    Zaten önerim tavan np uygulaması değil taban np uygulaması 1000 np kasıcak mütavazi bir charı birçok insan kasıp itemini farm ve maden ile dizebilirler.
    1000 np benim örneğim örneğe takılmayın lütfen.
    Sende haklısında işte herşey lwl itemle olmuyor. Mesela geçen pk ya kaldık 1 kill verince reb basmış itemli adam direkt 'kg' dedi çıktı ama partyde 75 lwl bir Rogue jr nin sonuna kadar elinden geleni yaptı. Şimdi bu adama sen girme demek ayıp olur.
    Aslında lwl e göre jr ayrımı getirilebilir. Sonuçta jr sonucu alınan gem farklı bu kişilerin partyleride farklı olursa mağduriyet daha az olur bence. 70 75 lwl bir adamın rakibide kendi seviyesinde olur. Bu yıllardır söyleniyor ama firma bu konuda ne düşünüyor bilmiyorum.

Senior Member
    cz hariç tum haritaları kaldıralım pazarda cz townda kurulsun herkes rht etsin anger geldikce pazarcı kesme zevki olsun mis
    jr npc si bowlda olsun herkes basıcakken mage ekipleri herkesi kesme zevkine erişssin falan düşüncesi bile efsane

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    El-Morad
    Sende haklısında işte herşey lwl itemle olmuyor. Mesela geçen pk ya kaldık 1 kill verince reb basmış itemli adam direkt 'kg' dedi çıktı ama partyde 75 lwl bir Rogue jr nin sonuna kadar elinden geleni yaptı. Şimdi bu adama sen girme demek ayıp olur.
    Aslında lwl e göre jr ayrımı getirilebilir. Sonuçta jr sonucu alınan gem farklı bu kişilerin partyleride farklı olursa mağduriyet daha az olur bence. 70 75 lwl bir adamın rakibide kendi seviyesinde olur. Bu yıllardır söyleniyor ama firma bu konuda ne düşünüyor bilmiyorum.
    Çok normal çünki tahamül edemiyolar artık insanlar.
    Takip eden var mı ? bilmiyorum lakin jr sonrası discord a bir bakın gelen yorumların hespi jr ile ilgili.
    Priestler heal geciktiriyorlar rogueler ya uzaktan z+skill kurmuş yada z+5li kurmuş çoklu hesaplar.
    Suistimali görmezden geldikleri sürecede daha çok insan yapmaya başlıyor.
    Birde ve ben bu oyunda kurallara uyduğum için kendimi kötü hissediyorum.

Daha dün 72 level bir bp ile aynı party e denk geldim. Ne toplu heal i ne toplu cure si var. 80+ adamlara 1500 buff atıp heal ile ilgilenmeyip elindeki mp recovery large breaker ı ile boss lara dalıp tek yiyordu. Party deki ler de pot minör ve diğer priestin attığı heal ile kendini tutmaya çalısıordu. 1 boss kesene kadar millet sinir krizi geçirip oyundan cıkmaya basladı haliyle. Ne yani etkinliklere girmesin dediğimiz adam etkinliğin içine etti yani. Troll citin görev bow görev glave görev takıları ile etkinliğe girip %90 pk ya kalan jr lerde kazanmayı beklemek hayal gibi bir şey oldu artık kısacası. Kazanırsa green gem kaybederse black gem alacak. Üzerinde yeteri kadar potu yok. Bu tiplerin çok büyük bir kısmı acil item alınır cı zaten. Millet jr de iken pazarda alan satan olmaz diye etkinliğe girior kazanırsam ne ala kaybedersem mualla diyen user.