Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 32
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Haftalık Belli Saat Üzeri Pazar Kuranlardan Vergi Alınsın

oyun özellikle solo oyuncular için slotları yok edip bitirmiş durumda neredeyse. hele ki itemsizsen ve çabalıyorsan. oyun sana para vermediği gibi, kastıklarını sattığında da senden para kesip bunu pazarcılara dağıtıyor. bu kadar adam pazarcıların kölesi mi?

verginizi hayatını pazardan geçindiren adamlardan alın illa alacaksanız. solo oyuncu zaten item dizmek için didinirken bi yandan da kastığı paralardan kırpıp pazarcılara dağıtmanın mantığı nerede?

yaparsınız bi kontrol sistemi, pazar kurulduğu an çalışır. haftalık atıyorum 80 saat üzeri pazar kuruyorsa(saati/sistemi açıklamazsınız ki suistimal olmasın) bi char onu marklarsınız ve 1 ay boyunca vergiye tabi tutarsınız. 4. haftaya gelindiğinde hala haftada 80 saat üzeri pazar kurduğu anlaşılırsa sonraki ayda da vergi almayı sürdürürsünüz, yine 4. hafta bu şekilde devam ediyorsa vergi alma mantığını devam ettirirsiniz.

ama siz günde 3-5 saat pazar kuran solo oyunculardan da para kırpıp bu adamlara pay ettikten sonra -üstelik adamların slotlarının günden güne ölmesine ve kasmalarının zorlaşmasına rağmen- ne anlamı kaldı bu adamın oyunu oynamasının, item dizmeye çalışmasının? oyunu pazarlardan gelir kapısı haline getirmiş adamlara vergiyi dayarsınız, o zaman adaleti sağlamış olursunuz.

bu konu pazardaki vergi konusunun adaletsizliği üzerine açılmış bi konu değil, bu adaletsizliğe çözüm için açılmış bi öneri konusudur. konuyu kapatmaya, taşımaya niyetlenen bunu bilerek yapsın.

edit. yahut gece pazara bırakan solo oyuncular zarar görmesin diye sadece sabah 8 gece 2 aralığına dikkat edilebilir. bu süreçte charın oyundaki süresinin geneli pazar alanında mı geçiyor yoksa oyunu gerçekten oynuyor mu. bu kontrol yapılır, ona göre char vergiye tabi tutulur.
    Last edited by freusty07; 02-17-2021 at 07:49 AM.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Katılıyorum.

Junior Member
    1 Gblik satıştan 3m kesiliyor. Bu adam pazarcı değilse ben de bir şey bilmiyorum. Şuan sunucunun bu kadar aktif olmasının sebebi gb fiyatı ve vergilendirme yoluyla yapılan kesintiler gb yi bu fiyata getirdi. Merak etme pazarcılık vergisinden silinen gblerin çoğu uzun süredir aktif olmayan hesaplara gidip doğrudan serverden siliniyor. Kimse senin 3 kuruşuna muhtaç değil.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Has_q74MsZSN View Post
    1 Gblik satıştan 3m kesiliyor. Bu adam pazarcı değilse ben de bir şey bilmiyorum. Şuan sunucunun bu kadar aktif olmasının sebebi gb fiyatı ve vergilendirme yoluyla yapılan kesintiler gb yi bu fiyata getirdi. Merak etme pazarcılık vergisinden silinen gblerin çoğu uzun süredir aktif olmayan hesaplara gidip doğrudan serverden siliniyor. Kimse senin 3 kuruşuna muhtaç değil.
    bi şey bilmediğini itiraf ettiğin için cevap verme gereği yok aslında ama neyse. evet, bi şey bildiğin yok. biliyor olsan eğer hem burada hem diğer forumlarda bu oyundan kazandığınız paraların vergisini ödemek zorundasınız aksi halde tümünüz suç işliyor, vergi kaçırıyorsunuz ve ilerde tespiti halinde bunun bedelini ödersiniz minvali konularımın kapatıldığını, hesaplarımın banlandığını da bilirdin. bi şey bildiğin yok senin.

Junior Member
    Quote Originally Posted by freusty07 View Post
    bi şey bilmediğini itiraf ettiğin için cevap verme gereği yok aslında ama neyse. evet, bi şey bildiğin yok. biliyor olsan eğer hem burada hem diğer forumlarda bu oyundan kazandığınız paraların vergisini ödemek zorundasınız aksi halde tümünüz suç işliyor, vergi kaçırıyorsunuz ve ilerde tespiti halinde bunun bedelini ödersiniz minvali konularımın kapatıldığını, hesaplarımın banlandığını da bilirdin. bi şey bildiğin yok senin.
    Eminim ki mantıklı konuştuğun için değil, ortalıkta gereksiz bir şekilde kuşku uyandırdığın için banlanmışsındır. Ayrıca konuyu pazar vergisinden buralara nasıl getirdin onu da anlamadım fakat gerçek hayatta her şeye vergi ödemekten dolayı bence bazı psikolojik sorunların oluştu. Psikoloğa görünsen iyi olur.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Eminim ki mantıklı konuştuğun için değil, ortalıkta gereksiz bir şekilde kuşku uyandırdığın için banlanmışsındır. Ayrıca konuyu pazar vergisinden buralara nasıl getirdin onu da anlamadım fakat gerçek hayatta her şeye vergi ödemekten dolayı bence bazı psikolojik sorunların oluştu. Psikoloğa görünsen iyi olur.
    bak yaptığım açıklamadaki bağlantıyı bile kuramadın. ben bağlantıyı kurabileceğini düşünüp yazmakla hata etmişim diyelim. her neyse, açtığım her konuda birileri gelip tartışma çıkarmaya gayret gösteriyor ve sıkıldım. son cevabım bu sana, kendi kendine konuşabilirsin bundan sonrasında.
    Last edited by DonJose; 02-17-2021 at 09:28 AM.

Junior Member
    Quote Originally Posted by freusty07 View Post
    bak yaptığım açıklamadaki bağlantıyı bile kuramadın. bu kadar yoksunsun bazı şeylerden. ben bağlantıyı kurabileceğini düşünüp yazmakla hata etmişim diyelim. her neyse, açtığım her konuda birileri gelip tartışma çıkarmaya gayret gösteriyor ve sıkıldım. son cevabım bu sana, kendi kendine konuşabilirsin bundan sonrasında.
    Sen önce konuşmayı öğren. Hakaretsiz 2 cümle kurmaktan aciz bir adamsın.
    Last edited by DonJose; 02-17-2021 at 09:27 AM.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Sen önce konuşmayı öğren. Hakaretsiz 2 cümle kurmaktan aciz bir adamsın.
    Kendine dönüp baksan keşke. Hakaretten yakınıp hakaret ediyorsun. Ayrıca adamı pazarcı olmakla suçlamışsın ama pazarcılık bu oyunun temel taşlarından biridir suç da değildir hatta keyiflidir de. Vergiyi 10 pc li adamlardan alın tek pc ile günde 2-3 saat malını satmaya çalışan adamlardan almayın demiş. İyi de demiş. Olmayacak bir öneri ama olsa çok da güzel olurdu. Hatta kimseden almayın vergiyi oyundan neden gb silinmeye çalışılıyor anlamıyorum. Oyundan gb silindikçe item fiyatları da düşüyor. Fiyatı değişmeyen bus pot mana vs itemler de haddinden fazla pahalı oluyor.

*Sanırım amaç pus ürünlerinin fiyatını oyunda sabit bir seviyede tutmak. Başka bir açıklaması yok çünkü.
    Last edited by DonJose; 02-17-2021 at 09:27 AM.

Junior Member
    Quote Originally Posted by mel23 View Post
    Kendine dönüp baksan keşke. Hakaretten yakınıp hakaret ediyorsun. Ayrıca adamı pazarcı olmakla suçlamışsın ama pazarcılık bu oyunun temel taşlarından biridir suç da değildir hatta keyiflidir de. Vergiyi 10 pc li adamlardan alın tek pc ile günde 2-3 saat malını satmaya çalışan adamlardan almayın demiş. İyi de demiş. Olmayacak bir öneri ama olsa çok da güzel olurdu. Hatta kimseden almayın vergiyi oyundan neden gb silinmeye çalışılıyor anlamıyorum. Oyundan gb silindikçe item fiyatları da düşüyor. Fiyatı değişmeyen bus pot mana vs itemler de haddinden fazla pahalı oluyor.

*Sanırım amaç pus ürünlerinin fiyatını oyunda sabit bir seviyede tutmak. Başka bir açıklaması yok çünkü.
    İtemelerin fiyatının düşmesi karakter dizmek isteyen birisi için olumlu bir şey. Pazarcılık demek bu oyunu gelir kapısı olarak görmek demektir (Slotları işgal eden genieli hesaplar dahil). Oyunu gelir kapısı olarak gören bir oyuncunun herhangi bir yenilik veya düzeltme isteme hakkı yoktur.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Bahsedilen sorunu anlıyorum ancak çözüme katılmıyorum. Bir de şu durum var, toplanan fon ilk başlarda pazarcılara çıkıyordu sanırım mantığı sıralamada ilk bilmem kaça girenlere dağıtılması ile ilgiliydi ancak sonradan değişti. Fona 1 M'lik dahi katkıda bulunulsa çıkabiliyor, he tabii çok PC'ye sahip olanlar yine avantajlı ama kazanan kişi sayısı az olduğu ve birçok kişide çok PC olduğu için sadece onların kazanmadığı da görülüyor. Sunucumdaki isimleri tanıdığım için bu çıkarımı yapabildim, yanlış anlaşılmasın diye de belirteyim şimdiye kadar fondan hiç ödül kazanmadım. Sadece sorunun çözümü bu değil demek istiyorum.

Bunun çözümü farklı oyuncu gruplarına farklı şekillerde destek sağlayacak görevler, etkinlikler vs olması. Herkes kendi içinde bulunmadığı gruba yüklenmemeli. Yoksa çok genie kullananlar daha fazla para ödesin, çok PK atanlar daha fazla SC ücreti ödesin gibi bir şeye gelir mevzu. Oyun, her gruba olumlu etki edecek bir şeyler yapmalı ve bence de şu an buna en çok ihtiyaç solo oyuncular grubunda.