Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 52
    Senior Member
    Quote Originally Posted by NativeBrutal View Post
    Konuyu açan kullanıcı ''Ve bunu yayın açıp farm yaptığı sürece sürekli yapıyorum'' demiş ve daha sonra bunu editlemiş. Yayıncılarla ilgi yukarıda yaptığım yorum geçerli. Yayıncıları kesmek suç değil, yayın yaptırmayacak kadar takip etmek suç.
    Editlediğim kısım not 2 kısmıydı hocam.

Bu arada ben adamın peşinde dolaşıp onu takip etmiyorum.
    Farm slotunda kesebilirsem kesiyorum , eğer kesersem towndan tekrar farm slotuna geldiğinde bende hemen o farm slotuna gidiyorum ve onu darlamaya devam ediyorum.

Ayrıca yayıncıyı sevmiyorsanız izlemeyebilirsiniz tavsiyesini vermişsiniz ama herkesin zevk alma veya np kasma şekli farklıdır ben böyle np kasmak ve zevk almak istiyorum.
    Teorik olarak ve oyun hikayesine göre düşündüğümüzde karşı rakibimi darladığım için ırkımı savunmuş oluyorum bir nevi

Şimdi benim anlamadığım bir mevzu var. Yukarıdaki moderatör arkadaşın da yazdıklarına istinaden soruyorum. Şimdi ghostlamak yasak diyorlar eyvallah( hoş ne alaka ise ) Peki diyelim ki adam yayını ghostlamıyor, cz de farm yapılacak slotlar zaten belli, arasan 2-3 dakikada bulursun, hele ki rogue isen daha çabuk bulursun. Bu yayıncı arkadaş nasıl ispat edecek, nasıl şikayet edecek bu adam beni ghostluyor ve oyunu oynatmıyor diye ? veya ben gitsem bir slota otursam, sonra malum siteden yayın açsam, kimse gelip beni rahatsız etmese ve aocda busları kıtlasam oluyor mu ? Yada bunu yapabilmem için sağlam bir yayıncı mı olmam gerekir ?

Senior Member
    Yayıncıların hiçbir ayrıcalığı yok, yayıncılar dokunulmaz değil. Cz bölgesinde karşılaştığınızda elbette keseceksiniz bunda herhangi bir sakınca yok. Bahsedilmek istenilen adım adım takip edip yayın yaptırmamak. Bu sınırı aşmadıkça yayıncı kesmenin bir yaptırımı yok. Konuyu farklı yönlere çekmeyelim lütfen.
    Bence bu durumu oyuncuların istek ve arzularına dayalı bir şekil de yeniden gözden geçirmeniz gerekiyor, bu şekil de oyuncu pk alanların da sınırlandırılmış olur ve oyun oynama isteği kalmaz.

Senior Member
    Hedeflediğin oyuncuya giderken yol üstünde araya bir kaç başka adam sıkıştır ben normal PK atıyorum denk geliyor dersin

Senior Member
    Abi kusura bakmayin da, ister darlarım, ister farm yaptirmam, adım adım da Takip de ederim, gucum yetiyosa keserim de, CZ diyoruz CZ. Oyunda ki varolus amaci 2 irkin birbirini kesmek uzere kuruldugu bi haritadan bahsediyoruz, ne farmi ne yayini? Boyle sacma bir Kural varsa bu oyunun ne amaci kaliyo???

Senior Member
    Medeni cevaplar vererek hem yayıncıyı korumak istemiş, hemde normal oyuncuyu kaybetmemek istemiş, aba altından sopa göstermiş yani mod arkadaş. Ama çok çok fazla yanılıyorsun ve kimsenin konuyu da bir yere çektiği yok, adam ister darlar ister ghostlar, isterse yayıncının farm yaptığı yerden 7 24 çıkmaz orası cz. Kimsenin hakkına da girmiyor. Cz de olan bitene değil de, eslant emc de olan bitene çözümler üretin mesela, hani makrodur, görev yapamamadır, biraz da olsa bireysel oyuncuların yanında olun.

Quote Originally Posted by byahmet59 View Post
    Ama burası CZ ? Sonuç olarak bana , karşı rakibe saldırmak için skilllerimi kullanma hakkı tanınmış neden kullanmayım ki ?

Oyunu oynatmayacak demeyelim de farm yaptırmayacak şekilde darlıyorum.

Farm yapanı darlamak suç mu ?

Bu kişi yayıncı olmasaydı , oyunu oynayan normal bir oyuncu olsaydı ve ben gene bu oyuncuya sinir olsaydım CZ de gene farm yaptırmamak için elimden geleni yapardım , neden suç acaba açıklar mısınız rica etsem.

Çünkü davranış kurallarında böyle bir şey yazmıyor ( en azından ben okuduklarımdan gördüğüm kadarıyla böyle bir şeye rastlamadım )
    Sende şu cz de saniyede 6-7 akıl boşaltan asaalardansin galiba. Merak ediyorum böyle şeyler birilerini rahatsız etmek hoşunuza mi gidiuor ego mu basıyorsunuz? Umarım ban yersin.

Ban politikasında yer almayan, hiç bir eylemden biz oyunculara haksız banlar atmaya hakkınız yok bence.
    Sonuçta yaptıgımız eylemlerin neticelerini ban politikanızda paylaşmıssınız, eksik olması bizlerin suçu değil;
    güncellememek sizlerin suçu..

Senior Member
    Yayın yapanlar da her kesildiklerinde '' yayından ghostluyor'' demeyi alışkanlık haline getirmişler.Ne güzel iş valla.
    O yayını açıyorsan , donate abone npoint desteği vesaire peşinde koşuyorsan bazı şeyleri de göze alacaksın.
    Yerim belli olmasın, rahat rahat farm yapayım diyorsan yayın açma o zaman öyle değil mi ?
    Mesela yayıncı hep aynı slotta kasıyor ise bir başkası da sürekli o slotta onu darlıyorsa ne oluyor bu ? Adım adım takip edip oyunu oynanmaz hale getirmiş mi oluyor ?

Kesin çözüm : Oyundaki niklerinin üzerinde YAYINCI işareti olsun hiç kimse dokunmasın onlara.

Senior Member
    Nickname
    LadyC/Strum
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    BegForMercy
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Yayıncıların hiçbir ayrıcalığı yok, yayıncılar dokunulmaz değil..
    gerçekten bu söylediğine inanıyor musun ? ben inanmıyorum çoğu oyuncuda inanmıyor . iki basit örnekle açıklayayım.

1- Bir yayıncı arkadaş var. yayınında kullandığı kelimelerin %70 sin kaflı. (adam çok yaratıcı küfür konusunda ) şimdi bu adam knight online reklamı mı yapıyor allah aşkına ? siz hiç bilbordlarda, youtube video aralarında yada tv de böyle reklam replikleri gördünüz mü ? bu adam kim bilir kaç yıldır yayıncı. küfür ona serbest anladığım kadarıyla. diyeceksiniz ki party chatten küfür ederse ceza alır vs vs yayında serbest . yayın yapana her şey serbest zaten.

2-Asasin oynayan yayıncı arkadaşlar (levoo yu dışında tutuyorum) minor combo macrosunun dibine vuruyor. ceza var mı ? sanmıyorum. bir başka konuda demişler ki arkadaşlar hesap paylaşımı yapıyor yayıncılar + macro da kullanıyor . bu hesap sahipleri ceza alıyor mu yok. bu duruma cevaben de hesap paylaşan ceza almayı göze almış diyor sayın GMlerimiz. Yani , yayıncı istediğini yapar sorun yok. hesabın sahibi düşünsün oluyor. Fakat kimseye dokunulmuyor.

Farmda ghostlama olayı. kardeşim youtube da her slotun 58236582 videosu var farm için. knight online a başlayan bir oyuncu google a yazıp aradığında her şeyin cevabını istisnasız buluyor. ben yayın açtım , yayınımın koruyucu kanatları altındayım , slotuma kimse gelemez , kimse beni darlayamaz darlarsa adı ghost olur senaryosuna neden izin veriyorsunuz ?

ben bir oyuncu olarak bu yazdıklarım konusunda yayıncıların ayrıcalıklı tutulduğunu düşünüyorum. başka konularda da eleştirilerde bulundum. 1 yöneticide çıkıp yok kardeşim biz her yayın açısında küfür edeni banladık/muteledik , yada macro minorcunun her girdiği karakteri yayını bitince hapse attık vs demedi.

demek zorunda mı , bence bunlar yasak ise ve ceza sebebi ise zorunda. değilse de açıkça herkese sizde kullanın ne şiş yansın ne kebap desinler.

İyi oyunlar , iyi forumlar...