Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 52
    Senior Member

Bu yaptığım eylem yasak mı ? Ban yer miyim ?

Birtane yayıncı var kendisini sevmiyorum.
    Cz de sürekli farm yapıyor ve ben de sırf onu sevmediğimden onu farm yaparken sürekli darlıyorum ve kesebilirsem kesiyorum. ( NOT : Sadece CZ de )
    Ve bunu yayın açıp farm yaptığı sürece sürekli yapıyorum.

Bu yaptığım yasak mı ? Ban yer miyim ?

Not 2 : Yayını yapan kişi sürekli beni ghostluyorlar diyor ve banlatacağım daha önce banlattım videosu da var diyor.
    Last edited by byahmet59; 02-08-2021 at 06:15 PM.

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Selam,

Oyunu oynatmayacak derecede adım adım takip ediyorsan ve bunu kanıtlayıp cr'ye bildirirse ceza alırsın.

Senior Member
    Quote Originally Posted by NativeBrutal View Post
    Selam,

Oyunu oynatmayacak derecede adım adım takip ediyorsan ve bunu kanıtlayıp cr'ye bildirirse ceza alırsın.
    Ama burası CZ ? Sonuç olarak bana , karşı rakibe saldırmak için skilllerimi kullanma hakkı tanınmış neden kullanmayım ki ?

Oyunu oynatmayacak demeyelim de farm yaptırmayacak şekilde darlıyorum.

Farm yapanı darlamak suç mu ?

Bu kişi yayıncı olmasaydı , oyunu oynayan normal bir oyuncu olsaydı ve ben gene bu oyuncuya sinir olsaydım CZ de gene farm yaptırmamak için elimden geleni yapardım , neden suç acaba açıklar mısınız rica etsem.

Çünkü davranış kurallarında böyle bir şey yazmıyor ( en azından ben okuduklarımdan gördüğüm kadarıyla böyle bir şeye rastlamadım )

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Farm yapanı kesmek elbette suç değil. Ancak yayın esnasında yayını baltalamak için o nereye giderse arkasından gitmek, direkt olarak yayıncıya ghostlamak tabiri oluyor. Normal bir oyuncuyu anlık takip edemeyeceğin için bu pek mümkün olmazdı. Yayıncıları sevmiyorsanız takip etmeyebilirsiniz.

Senior Member
    Nickname
    Gerber44
    Umarım banlanırsın, ghostlamak bence tamamen ban sebebi olmalı.

Senior Member
    Quote Originally Posted by NativeBrutal View Post
    Farm yapanı kesmek elbette suç değil. Ancak yayın esnasında yayını baltalamak için o nereye giderse arkasından gitmek, direkt olarak yayıncıya ghostlamak tabiri oluyor. Normal bir oyuncuyu anlık takip edemeyeceğin için bu pek mümkün olmazdı. Yayıncıları sevmiyorsanız takip etmeyebilirsiniz.
    Bilgi için teşekkürler.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Gerber44 View Post
    Umarım banlanırsın, ghostlamak bence tamamen ban sebebi olmalı.
    Nedenmiş ? Yayıncılar da bizler gibi normal oyuncular , neden onları ilahlaştırmamız mı lazım ?
    O yayını izleyen 200-300 kişinin zaten %99 u knight onlineyi a dan z ye biliyor yani knight onlineyi tanıtmak gibi bir faydalarıda yok.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    CR den bildiririm dolandırıcıları banlamazlar da, savaş alanında adam kestin diye seni banlarlar. CZ de yayın açan yerini belli etmiş olur ve gözü kesenin de gidip onu kesmesi kadar doğal bir şey olamaz. Bu oyunun suç politikası aşırı saçma.

Senior Member
    Nickname
    Gerber44
    Quote Originally Posted by byahmet59 View Post
    Nedenmiş ? Yayıncılar da bizler gibi normal oyuncular , neden onları ilahlaştırmamız mı lazım ?
    O yayını izleyen 200-300 kişinin zaten %99 u knight onlineyi a dan z ye biliyor yani knight onlineyi tanıtmak gibi bir faydalarıda yok.
    Konu kimin insan olup olmaması değil, işi oraya getirmeni tavsiye etmem bulunduğun durumdan ötürü.
    Konu ghostlamanın rahatsızlık vermek olması, normal bir oyuncuyu takip edemiyor, yayıncıyı rahatça takip edip her gittiği yerde rahatsız ediyorsan banlanman gerekir, kimse kimsenin oyun zevkine kendi nefretiyle engel olamaz.

Senior Member
    Quote Originally Posted by mel23 View Post
    CR den bildiririm dolandırıcıları banlamazlar da, savaş alanında adam kestin diye seni banlarlar. CZ de yayın açan yerini belli etmiş olur ve gözü kesenin de gidip onu kesmesi kadar doğal bir şey olamaz. Bu oyunun suç politikası aşırı saçma.
    Bilmiyorum bana da saçma geliyor.

Sonuç olarak davranış kurallarında böyle bir yasak yok ama GM insiyatifi adı altında yayın açan kendini oyunun ağa babası zannetmeye başlıyor,egoist oluyor ben de bundan rahatsız oluyorum.
    Ayrıca izleyip izlememekle alakalı bir durum değil.
    Bu bir oyun ve ben de sevmediğim kişiyi CZ de rahat bırakmayarak zevk alıyorum .
    Zevk aldığım ve basit olarak düşününce sadece CZ de karşı rakibi kestigim veya darladığım için GM insiyatifi adı altında ceza almam bence çokta haklı bir karar değil.