Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 34
    Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus

Klan Oluşturma ve Yükseltme

Klan Oluşturma

En az 1 kişi, en fazla 50 kişi katılabilir. Klan lideri kendisine 3 asistan seçebilir ve sınırlı yetkileri vardır. Aynı klan içerisindeki oyuncular seviye kısıtlaması olmaksızın aynı partiye girebilir, fakat bu durumda farklı klan üyeleri partiye katılamaz.

- Ana şehirlerde yer alan 'Inn hostess' adlı NPC'lerden kurulabilir. (Karus: Luferson Castle, El Morad: El Morad Castle).
    - Klan oluşturma menüsüne ulaşmak için NPC'lere tıklamak yeterlidir. "Create clan" seçeneği ile karşınıza çıkan pencereden devam edilebilir.
    - Klan ismi açılan pencereye yazılır.
    - Klan oluşturmak için 10.000.000 Noah gereklidir.
    - Her sunucunun 1. kanalında klan oluşturulabilir.
    - Klan kurulduktan sonra oyuncunun başının üstünde klanın ismi belirir. Sohbet ekranına "/Withdraw Clan" yazılarak da klandan çıkılabilir.
    - Diğer klanlara istek göndererek ittifak kurabilir ve beraber savaşabilirsiniz.
    - Klandaki aktif oyuncu sayısına göre ''Clan Buff'' kazanılır. 5 aktif oyuncu için %20 EXP ve 1 NP bonus kazanılır. Daha sonra her aktif oyuncu için bu bonus artar. Aktif oyuncular aynı kanalda olmalıdır. Ekranın sağ üst köşesinde kazanılan ek EXP ve NP artışını görebilirsiniz.
    - Accredited ve üzeri derecelerdeki klanların liderlerinin isimlerinin altında yeşil çizgi gözükür.

Klan Yükseltmesi

• Klan Dereceleri

Klanlar 5 farklı dereceye sahiptir ve bir klan oluşturulduğunda 5. dereceden başlar.

• Training Knight Squad Dereceleri

Training Knight sistemi 5 farklı dereceye sahiptir. Klan 3. derece olduğunda [Knight Clerk] adlı NPC'den Caitharos isimli yaratığın zindanına girip öldürülmesi gerekmektedir. Aynı zamanda gerekli koşullar sağlandığında Luferson/El Morad'da bulunan [Knight Clerk] adlı NPC'den klan derecesi yükseltilmektedir. Bu aşamaya ulaştığında [Cape Merchant]Habice adlı NPC'den klan derecesine uygun pelerin seçilebilir.

Derece yükseltebilmek için gereken belirli National Point miktarları vardır.

Klan 5. Derece: 0
    Klan 4. Derece: 72.000 NP gereklidir.
    Training Knight 3. Derece: 144.000 NP gereklidir.
    Training Knight 2. Derece: 360.000 NP gereklidir.
    Training Knight 1. Derece: 720.000 NP gereklidir.

• Accredited Knight Dereceleri

Accredited Knights sistemi 5 farklı dereceye sahiptir. Bir klanın bu dereceye erişebilmesi için Training Knight sisteminde 1. dereceye ulaşması ve [Knight Clerk] adlı NPC'den Isiloon isimli yaratığın zindanına girip öldürülmesi gerekmektedir. Aynı zamanda gerekli koşullar sağlandığında Luferson/El Morad'da bulunan [Knight Clerk] adlı NPC'den klan derecesi yükseltilmektedir. Bu aşamaya ulaştığında [Cape Merchant]Habice adlı NPC'den klan derecesine uygun pelerin seçilebilir.

Derece yükseltebilmek için gereken belirli National Point bağış miktarları vardır.

Accredited 5. Derece: Training Knight 1. dereceye ulaşmış ve Isiloon görevini yapmış klandır.
    Accredited 4. Derece: 180.000 NP bağış gereklidir.
    Accredited 3. Derece: 360.000 NP bağış gereklidir.
    Accredited 2. Derece: 540.000 NP bağış gereklidir.
    Accredited 1. Derece: 720.000 NP bağış gereklidir.

*Bağış tamamlandıktan sonra ulaşılan derecede tüm bağış kullanılır. Yeni derece için tekrardan istenilen bağışın toplanması gereklidir.

Bağış Sistemi: Bulunduğunuz klana bağış yapmak için ''U'' kısayoluyla karakter arayüzündeki ''Clan'' sekmesine girmelisiniz. Klan detaylarını görüntülediğiniz bu bölümde ''Clan Point'' seçeneğini kullanarak Toplam bağışı görebilir ve bağış yapabilirsiniz. Yine bu bölümdeki ''Accumulated Contributions'' seçeneğinden hangi klan üyesinin ne kadar bağış yaptığını görebilirsiniz.

• Royal Knight Dereceleri

Royal Knights sistemi 5 farklı dereceye sahiptir. Bir klanın bu dereceye erişebilmesi için Accredited Knight sisteminde 1. dereceye ulaşması ve [Knight Clerk] adlı NPC'den Felankor isimli yaratığın zindanına girip öldürülmesi gerekmektedir. Aynı zamanda gerekli koşullar sağlandığında Luferson/El Morad'da bulunan [Knight Clerk] adlı NPC'den klan derecesi yükseltilmektedir. Bu aşamaya ulaştığında [Cape Merchant]Habice adlı NPC'den klan derecesine uygun pelerin seçilebilir.

Derece yükseltebilmek için gereken belirli National Point bağış miktarları vardır.

Royal 5. Derece: 900.000 National Point bağış yapılmış, Accredited Knight 1. dereceye ulaşmış ve Felankor görevini yapmış klandır.
    Royal 4. Derece: 1.080.000 NP bağış gereklidir.
    Royal 3. Derece: 1.260.000 NP bağış gereklidir.
    Royal 2. Derece: 1.440.000 NP bağış gereklidir.
    Royal 1. Derece: 1.620.000 NP bağış gereklidir.

*Bağış tamamlandıktan sonra ulaşılan derecede tüm bağış kullanılır. Yeni derece için tekrardan istenilen bağışın toplanması gereklidir.

Bulunduğunuz sunucuda Ladder yani aylık puanı kazanımına göre klan sıralaması oluşur. Bu yüzden sıralamada iyi bir konumda olmak için aktif olarak PvP etkinliklerine katılmak gerekmektedir. İki ırkta da ilk 10 klan her ay krallık için aday gösterebilir ve bunun için mücadele edebilir.

Her iki ırkta da yüksek bağış yapan ilk 5 klanın kolluğu özel bir efektle parlamaktadır.

NTT Game||Knight Online Ekibi

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad

Elinize emeğinize sağlık sayın MOD'um. Gerçekten çok faydalı ve ihtiyaç bir konu, kesinlikle güncellenmesi gerekiyordu.
    Last edited by Devrim_Mehmet; 02-05-2021 at 09:19 AM.

Junior Member
    merhaba,ben geçen cumartesi Altar 3.serverda pelerin atı kestim ve isilion bastım.Altar 1. servere girince pelerin görünmedi yaklaşık 1 haftadır durum böyle sadece 3. servere girince pelerin görünüyo bunu nasıl düzeltebilirim.

Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Devrim_Mehmet View Post
    Elinize emeğinize sağlık sayın MOD'um. Gerçekten çok faydalı ve ihtiyaç bir konu, kesinlikle güncellenmesi gerekiyordu.
    Bu rehber çok eskiydi ve klanla ilgili çok şey değişti, artık zamanı gelmişti. Önerilerinizi de yazabilirsiniz, gerekli olan rehberleri önceliğine göre yapmaya çalışırım. Beğenmene sevindim, teşekkürler.

Quote Originally Posted by IamFRC View Post
    merhaba,ben geçen cumartesi Altar 3.serverda pelerin atı kestim ve isilion bastım.Altar 1. servere girince pelerin görünmedi yaklaşık 1 haftadır durum böyle sadece 3. servere girince pelerin görünüyo bunu nasıl düzeltebilirim.
    Sunucunun hangi kanalında pelerin alınırsa seçilen hali orda gözüküyor. Sunucu bakımından sonra tüm kanallarda görünür oluyor. Bu konuyla ilgili bir gelişme olması durumunda forumdan duyurulacaktır.

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by IBlackWicked View Post
    Bu rehber çok eskiydi ve klanla ilgili çok şey değişti, artık zamanı gelmişti. Önerilerinizi de yazabilirsiniz, gerekli olan rehberleri önceliğine göre yapmaya çalışırım. Beğenmene sevindim, teşekkürler.
    Önerilerimi paylaşmaktan hoşnut olurum, yeterki faydalı olsun. Misal 1.önerim sitedeki np sıralaması ana sayfada sağ altta sadece rank 5lerin yazdığı bölüm hiç güncellenmiyor bunun güncellenmesi için yetkili abilere sesimizi duyurabilirsiniz diye düşünüyorum sonuçta sizde yetkili bir abisiniz

Birde Rehberle ilgili bi öneri clan yükseltme güncellemeden sonra yapan bir clan olarak atı, isiyi ve feloyu videoya aldık rank yükseltmede dahil reklam gibi olacak ama videomuzu rehberin altına video görsel içerik diye ekleyebilirsiniz ama şahsi reklama dönüşeceği için link vermiyorum siz eğer uygun görürseniz Olympia clan sayfasında bizim clanımız CUMHURiYET ordan video içeriklerinin linklerini alabilirsiniz.
    Birde rehber içerisinde royal basarken 10m para istiyor eskiden 1 gb istiyordu onu ekleyebilirsiniz birde atı kesincede 10m istiyor bilginiz olsun. isilliondada istiyormu bilmiyorum onu bir arkadaşlara sorayım gözümden kaçmış olabilir.

Saygılarımı sunuyorum teşekkürler, yeni önerilerle geleceğim biraz düşüneyim

Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Yaşanan sorunları rehber bölümünden ziyade normal bölümlerden bildirebilirsiniz. Ama burda söylemiş bulundunuz, sitedeki durumu ileteceğim.

Rehberle ilgili öneriler gerçekten işime yarar. Hem temel hem ileriki seviyede kullanılacak olan her şeyin rehberini yapmaya çalışıyorum. Bazen benim basit herkesin bildiği bir şey olarak gördüğüm ihtiyaç olabilir, o yüzden yazabilirsin.

Genel olarak bir kanala ya da kişiye yönlendirebilecek videolar kullanmıyoruz. Forumda resmi içerikler kullanmaya çalışıyoruz. Ama yine de teklifin için teşekkür ederim.

Rehberi genel hatlarıyla oluşturdum. Çok net ve anlaşılır olsun istedim. Çok fazla detaya girerek boğmak istemedim. İstenen para zaten görevi alınca gözüküyor. Ama yine de doğrulayarak ekleyebiliriz.

Member
    Infractions
    0/2 (10)
    isilioon nasıl kescek herke eskiden daha ii idi

Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Klan yükseltmede kesilen yaratıklar normal bosslardan çok kolay ölüyor. Geçenlerde royal basmak için felankoru 2 mage, 2 warrior, 2 asas, 2 priest kestik.

Junior Member
    biz yeni başladık knghtta clan kurduk ati kestik. şimdi isi basmak istiyoruz. birisi anahtar var pazardan satin al onla basarsin dedi. başka birisi o eski sistemde kaldı şimdi kesmen gerekiyor dedi. ne yapcamızı şaşırdık. bize detayli bir bilgi verirmisiniz. görevi felan var mı varsa nereden alıp isiye girip kesecegiz detayli bilgi verebilir misiniz ?

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by atesbabba View Post
    biz yeni başladık knghtta clan kurduk ati kestik. şimdi isi basmak istiyoruz. birisi anahtar var pazardan satin al onla basarsin dedi. başka birisi o eski sistemde kaldı şimdi kesmen gerekiyor dedi. ne yapcamızı şaşırdık. bize detayli bir bilgi verirmisiniz. görevi felan var mı varsa nereden alıp isiye girip kesecegiz detayli bilgi verebilir misiniz ?
    Eğer mevcut anahtar varsa kullanabilirsiniz.

Tags for this Thread