Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13
    Senior Member

Unhappy Eski haline geri gelsin.

Merhaba değerli yöneticiler sevgili arkadaşlar

oyun maalesef oyun olmaktan çıktı para basmayan insanların adım bile atamadıgı hale büründü.

ne kadar drop oranları degişmedi densede pot mana parası kasamaz olduk yaklaşık 3 aydırda premium almayacagıma yemin ettim oyun düzelene kadar.

gelin eski hale getirin oyunu +8 chitin v.s 40 50 m ye satılacagına 2gb ye satılsın ama solo oyuncu emeginin karşılıgınıda alsın pot mana parasını kazanıp extradan item alacak parada biriktirebilsin.

yeni baba oldum ev araba almayı geçtim artık şu oyunu oynayaak parayı bulamıyoruz.evladımın rızkını oyuna yatıramayacagım gibi maalesef bırakacagım. eskiden çok cüzzi meblalara itemler alabilir pk bile atabilirdik ekibi olmayan 14 15 yıllık oyuncular var maalesef oynamak isteyen ama mevcut durum ve ekip bulamamaktan başlayamayan

siz değerli yöneticilerden ricamdır. gerçek hayatta yaşadıgımız stresleri mutsuzlukları bu oyuna girerek tersine çevirmeye çalışan insanlarız

aldıgımız nefesin bile para oldugu ülkede birde sizler vurmayın.

saygılarımla..
    Last edited by meh_ecWCDfk7; 02-03-2021 at 10:57 AM.

Senior Member
    tuzlukçu bey oyundaki drop oranlarının arttırılması ne gibi olumsuzluklara yol açar söylermisiniz.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Aslında oyundaki etkinliklerin çoğunu kazandığınızda pot parasını fazla fazla çıkarabiliyorsunuz. Örneğin, ben sırf achievement tamamlamak için klanımla birlikte Eslant bosslarını kesiyorum ve tüm bosslardan sadece birisinde drop olsa bile bir partinin pot parasını karşılayacak kadar kazançlı çıkabiliyoruz.

JR'den gelen black, blue, green gemleri kesinlikle satmıyorum. Son zamanlarda bu gemlerden sıklıkla silver bar düşürmeyi başardım. Black gem'den de yine sıklıkla bus düşüyor. JR'de sıra sizdeyse ve şans sizden yanaysa gold bar, en kötü ihtimal silver bar kazanıyorsunuz.

UTC, Chaos ve FT'yi de düşünürsek hepsine katıldığınızda ekstra hiçbir şey yapmadan zaten pot parasını fazla fazla çıkarabiliyorsunuz.

Farm konusunda bir çok kişi şikayetçi de olsa, bugün en eski sunuculardan birisi olan Ares sunucusunda bile farm spotlarının dolu olduğunu görebilirsiniz. Tanıdıklarıma sorduğumda hallerinden memnun olmasalar da giderlerini çıkarıp üstüne fazlasını kazanabiliyorlar.

Oyundaki pazar konusuna kimse müdahale edemez, bir eşyanın değerini sadece oyuncular belirleyebilir. 14 15 yıllık oyunculardan örnek vermişsiniz ama ben buna katılmıyorum, koskoca 15 sene içinde bir ekip bulamıyor ya da bir ekibe uyum sağlayamıyorsa onun altında başka sebepler vardır diye tahmin ediyorum ya da 15 sene emek verip hala pk atacak kadar eşyası yoksa bu gerçek dışı mümkün olmayan bir durumdur.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Aslında oyundaki etkinliklerin çoğunu kazandığınızda pot parasını fazla fazla çıkarabiliyorsunuz. Örneğin, ben sırf achievement tamamlamak için klanımla birlikte Eslant bosslarını kesiyorum ve tüm bosslardan sadece birisinde drop olsa bile bir partinin pot parasını karşılayacak kadar kazançlı çıkabiliyoruz.

JR'den gelen black, blue, green gemleri kesinlikle satmıyorum. Son zamanlarda bu gemlerden sıklıkla silver bar düşürmeyi başardım. Black gem'den de yine sıklıkla bus düşüyor. JR'de sıra sizdeyse ve şans sizden yanaysa gold bar, en kötü ihtimal silver bar kazanıyorsunuz.

UTC, Chaos ve FT'yi de düşünürsek hepsine katıldığınızda ekstra hiçbir şey yapmadan zaten pot parasını fazla fazla çıkarabiliyorsunuz.

Farm konusunda bir çok kişi şikayetçi de olsa, bugün en eski sunuculardan birisi olan Ares sunucusunda bile farm spotlarının dolu olduğunu görebilirsiniz. Tanıdıklarıma sorduğumda hallerinden memnun olmasalar da giderlerini çıkarıp üstüne fazlasını kazanabiliyorlar.

Oyundaki pazar konusuna kimse müdahale edemez, bir eşyanın değerini sadece oyuncular belirleyebilir. 14 15 yıllık oyunculardan örnek vermişsiniz ama ben buna katılmıyorum, koskoca 15 sene içinde bir ekip bulamıyor ya da bir ekibe uyum sağlayamıyorsa onun altında başka sebepler vardır diye tahmin ediyorum ya da 15 sene emek verip hala pk atacak kadar eşyası yoksa bu gerçek dışı mümkün olmayan bir durumdur.
    işte o iş dediğin gibi olmuyor sen areste oynadığın için bunu bizden iyi biliyorsun moradonda **** Denen oyuncular Stok Yapıp Piyasayı Manipule Ediyor Stok Yaptıkları Yetmiyor Bu İtemleri Bide Tl İle Satıyorlar bunlara dur demesseniz oyuncu kalmıcak oyunu resmen ticarethaneye çevirdi bu 3ü farklı bi forumda sabit konu bile satın almış **** denen oyuncu 150-200 bin tllik item stoklamış her biri

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by oziozbournince View Post
    işte o iş dediğin gibi olmuyor sen areste oynadığın için bunu bizden iyi biliyorsun moradonda **** Denen oyuncular Stok Yapıp Piyasayı Manipule Ediyor Stok Yaptıkları Yetmiyor Bu İtemleri Bide Tl İle Satıyorlar bunlara dur demesseniz oyuncu kalmıcak oyunu resmen ticarethaneye çevirdi bu 3ü farklı bi forumda sabit konu bile satın almış **** denen oyuncu 150-200 bin tllik item stoklamış her biri
    Selam,

Forum kuralları gereğince, CR harici forumun diğer bölümlerinde kanıtlı ya da kanıtsız nick ve sunucu vererek ithamda bulunmak yasaktır. Dilerseniz bahsettiğiniz oyuncuları CR'ye rapor edebilirsiniz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Selam,

istisnasız her konuda çözümden uzak ve mantıksız önerilerin var

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ser_53XMHmTC View Post
    istisnasız her konuda çözümden uzak ve mantıksız önerilerin var
    Ne yazmamı bekliyorsun? Pembe yalanlar söyleyerek insanların kısa süreli mutlu olacağı şeyleri mi yazayım yoksa gerçeklerden mi bahsedelim? Daha iyi çözüm önerin varsa yazmaktan çekinmemelisin.

Senior Member
    Selam,

çoğu şeye katılıyorum ama şunu göz arda etmemeliyiz. bu yazdığını bir oyuncu devamlı yapsa, sadece aylık premium alsa, pk ya çıkması için ne kadar süre geçmesi gerekir? arkadaşın demek istediği şey şu, biliyorsun 2008-2009 da +5 +6 chitin setlerle pk atılıyordu. yani pk alanına çıkmak kolaydı, ama şimdi malesef öyle değil. sanırım arkadaşın asıl şikayeti buydu.

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by mert___35 View Post
    çoğu şeye katılıyorum ama şunu göz arda etmemeliyiz. bu yazdığını bir oyuncu devamlı yapsa, sadece aylık premium alsa, pk ya çıkması için ne kadar süre geçmesi gerekir? arkadaşın demek istediği şey şu, biliyorsun 2008-2009 da +5 +6 chitin setlerle pk atılıyordu. yani pk alanına çıkmak kolaydı, ama şimdi malesef öyle değil. sanırım arkadaşın asıl şikayeti buydu.
    Yine oynadığım sunucudan örnek vereyim. Ares sunucusunda oynuyorum, bunu ilk duyanlar oooo orada herkes +10 full + full diyorlar. Kesinlikle doğru değildir, evet bir kısım oyuncular için geçerli ama tümü için geçerli değildir. Hala Ares sunucusunda +7 Krowaz setli, +2 takılı, Iron seti olmayan ve pk atan onlarca, belki yüzlerce oyuncu var. 2006-2008 döneminde +6 +7 chitin ya da chitin shell'e nasıl ulaşıyorsan bugün de aynı şekilde Krowaz +7'ye kolayca ulaşabilirsin ve şu an için bunlar elde etmen çok çok kolay. Ben o yıllarda +6 chitinden +7'ye geçmek için, sonrasında +7 +8 chitin shell'e geçmek için çok emek verdim. Bitmedi +7 krowaz, sonrasında +8 krowaz şimdi de +8 holy set'e geçtim. Bunları yazarken bir cümlede bitirebiliyoruz ama geriye dönüp baktığımızda 15 senelik bir emek var. Bire bir vs atmayacaksanız Ares için +7 krowaz, +2 takı setleri oynanacak düzeydedir. Eminim ki eski sunucular için de bu dediğim geçerlidir diye tahmin ediyorum.

Senior Member
    yav scorp kardeşim bu yazdıklarına inanıyormusun:d ben oyuna 5 6 saat ayırabiliyorum en fazla bi salaklık edip chara dc pre kanat pathos peri vip key falan aldımki almaz olaydım pre bitene kadar verdigim parayı çıkaramıcam okadar kötü droplar suanda acık söylemek gerekirse bırakmayı düşünüyorum bosuna kendimizi strese sokuyoruz. kaldıki benim char itemli itemsiz bi adam ful pus çeksede hiç bişi kasıp item dizemez. eskiden 5 6 saat oynemayla 2 ay gibi sürede sıfırdan char dizilebiliyordu şimdi 3senede dizemezsin.