Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
    Senior Member

GM insiyatifi hk.

Gm ekibi, bir oyuncunun sadece oyun oynadığı için pvp bölgesinde pvp yaptığı için annesine, karısına, kızına insanın duymaya görmeye tahammül edemeyeceği küfür ve hakaretleri sadece mute olarak cezalandırmamanızı umuyorum.
    Ek olarak size yolladığım ve yollamadığım (o kadar ileri gitti ki okumanızı tavsiye etmiyorum) kscler ile savcılığa gittiğimde bu kişiye erişmemizi sağlayacak bilgiyi paylaşıyor musunuz?
    Aileye, sevgiliye ve dini değerlere bu kadar aşağılık laflar edenlerin "ben bu spottan ayda 20 bin tl kazanıyorum sana farm yaptırmam" (hiç farm yapmadığım ve yapmayacağım bir yer) dedirtmeyin lütfen.

Quote Originally Posted by YsnSbL08 View Post
    Ek olarak size yolladığım ve yollamadığım (o kadar ileri gitti ki okumanızı tavsiye etmiyorum) kscler ile savcılığa gittiğimde bu kişiye erişmemizi sağlayacak bilgiyi paylaşıyor musunuz?
    Savcılık ''talep ettiği'' takdirde gereken her bilgi paylaşılır.

Senior Member Vrij's Avatar
    Savasta 2005ten beri 30 charla oynuyormuş bir tip geldi, direct bana küfretmeye başladı.
    Ben tanımıyorum ama o beni tanıyor, savastan savasa giren charım,
    Ama eskiden tek çar oynardım ve kxper avcısıydık, mecburen, onlardan biridir beni tanır doğal olarak.
    Allahtan zombi modundaydım o gün, boş boş baktım sadece, ama yazdıklarını ima bile demem o kadar kötü downın downı şeyler.
    KSC aldım ama şu 3 gün mute yuzunden siteye yüklemeye bile degmeyeceğine karar verdim, adam zaten o charı next wara girecek, 7 gün sonra.
    ‘Olan olmuştur; olacak olan da olmuştur.’
    Zamansız 'an'da olmuş bitmişe, zamanlı ömrümüzde şahitlik etmekteyiz.

Senior Member Death_Stroke's Avatar
    Merhaba,
    Mute Cezası aslında aktif oynayan oyuncular için daha zordur oyun içi konuşamamak vs. Ayrıca, Savcılık gibi resmi kurumlardan gelen bilgi istekleri resmi makamlara paylaşım yapılmaktadır. Oyun içi vb fark etmez size küfür eden kişileri mahkeme yoluyla hakkınızı arayabilirsiniz.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Death_Stroke View Post
    Merhaba,
    Mute Cezası aslında aktif oynayan oyuncular için daha zordur oyun içi konuşamamak vs. Ayrıca, Savcılık gibi resmi kurumlardan gelen bilgi istekleri resmi makamlara paylaşım yapılmaktadır. Oyun içi vb fark etmez size küfür eden kişileri mahkeme yoluyla hakkınızı arayabilirsiniz.
    Aslında bu kişilerin oyunda kimse ile chat yollu konuştuklarını sanmıyorum. Zaten itiraf da ediyor coins ve busu tl'ye çevirdiğini. Yani oyunda kimseyle kontağa geçmese de olur onlar için.
    Ailevi ve dini değerleri böylesine hiçe sayanlara sadece mute verilmeyeceğini umuyorum.

Senior Member
    Bir haftadır farklı charlardan aileme, eşime,kız kardeşime, Allah'a küfrediyor ve siz sadece mute cezası veriyorsunuz? Bunu oyun olarak oynamıyor char creation abuse yapmış, oyundan para kazandığını her charıyla da küfrederek belirtiyor ve sadece mute cezası mı veriyorsunuz?

Bir haftadır farklı charlardan aileme, eşime,kız kardeşime, Allah'a küfrediyor ve siz sadece mute cezası veriyorsunuz? Bunu oyun olarak oynamıyor char creation abuse yapmış, oyundan para kazandığını her charıyla da küfrederek belirtiyor ve sadece mute cezası mı veriyorsunuz?
    ne yapsınlar .. sen sole ne ceza versinler...online oyunlar rol yapma oyunları. gercek hayatta yapamacagı seyleri burda yapıyor. rahatlıyor..oyundaki her birey kendine gore bir kişilik rolü yakıştırıp o şekilde davranıyor.. telefon numarası veren mi , bulup öldüreceğini soleyenmi ne arıyosun her modelden bolca var.. kafana takıp ciddiye alma ve bas chat engelini...

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Oyun kuralları ihlallerinde geçerli olan kurallar uygulanır. Gm'in inisiyatif kullanması için o kullanıcının farklı suçlar işlemesi ya da ihlal ettiği kuralı aşırı derecede çiğnemesi gerekebilir. Gm bu gibi durumlarda yorumlama yaparak inisiyatif kullanmak isterse kullanabilir.

Oyuncunun ihlal ettiği kurallar aynı zamanda bir ülkenin kanunlarına aykırı ise adli süreç başlatabilirsiniz. Örneğin,

Basit Hakaret Suçu Cezası (TCK 125/1)

Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Banned
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Gm ekibi, bir oyuncunun sadece oyun oynadığı için pvp bölgesinde pvp yaptığı için annesine, karısına, kızına insanın duymaya görmeye tahammül edemeyeceği küfür ve hakaretleri sadece mute olarak cezalandırmamanızı umuyorum.
    Aileye, sevgiliye ve dini değerlere bu kadar aşağılık laflar edenlerin "ben bu spottan ayda 20 bin tl kazanıyorum sana farm yaptırmam" (hiç farm yapmadığım ve yapmayacağım bir yer) dedirtmeyin lütfen.
    Oyun içerisinde oyuncular arası küfürleşme Mute ile cezalandırılırken, oyun içerisinde bir GM ye ya da oyun yöneticisine küfür ettiğinizde ban yiyeceğinizden eminim.

GM İnsiyatifi böyle bir şey.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by UnforG View Post
    Oyun içerisinde oyuncular arası küfürleşme Mute ile cezalandırılırken, oyun içerisinde bir GM ye ya da oyun yöneticisine küfür ettiğinizde ban yiyeceğinizden eminim.

GM İnsiyatifi böyle bir şey.
    * (7) Oyun yöneticileri ile iletişimde uygunsuz dil kullanmak.

Aslında aynı kurallar geçerli ancak şöyle bir durum var. Genel olarak oyun kurallarını ihlal edip banlanan kullanıcıların tercih ettiği bir ihlaldir. TPT'den banlanmış bir hesabın başka hesapla gelip oyun yöneticilerine küfür etmesinde elbette mute cezası verileceğini sanmıyorum.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.