Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 75

Angry Pazar Sistemi Hk

Sayın Yetkililer ve Oyuncu kardeşlerim

Şimdi şu pazarcılık meselesinden bahsetmek istiyorum. Lütfen dikkatli okursanız sevinirim. Ve aynı düşüncedeyseniz lütfen destek vermenizi istiyorum. Ne kadar kısıtlama yaptırırsak böyle insanlara o kadar kardır biz oyuncular için.

Giderek yaygınlaşan bu durum ben dahil oyuncu kardeşlerime zarar vermekten başka bir şey değil. Çünkü ben mesela item satmak istiyorum. Pazara koyuyorum günlerdir bekliyorum satılmıyor. Sonra bu alıcılara pm atıyorum ve bana ölü fiyat biçiyor. Şimdi ben her item satmak isterken pazarcının kazanması gereken parayı düşünüp düşük fiyattan vermek zorundamıyım. Ölü fiyattan toplayıp normal fiyattan satıyolar. Ve pazarcı olduğu için seriden gidiyor itemleri pazarda. 10 pc 20 pc ayarlamışlar. Koymuşlar multi hesaplar ile pazara. Ben satıcı olarak nasıl mücadele edicem. Adamda var 20 char bende var 1 char. Benden çekilme olasılığı %5. Satılmıyor itemlerimiz. Benim eski bir player arkadaşım pazarcı olmuş şuanda. 6 7 tane 200 Tllik Laptop almış. 2 tane modem ile internet bağlatmış ve multi olarak oyuna giriş yapıyor. Birgün discorduna gittim sohbet muhabbet derken yanımda bir set item aldı. . Yarım saat sonrasında bu seti satarak yüklü bir miktar kazandı. Tam fiyatını yazınca Moderatörler siliyor ama gerçekten fiyatı duysanız yuh dersiniz. Asgari ücretin 2 katı nerdeyse. Ya arkadaş bu oyun bu pazarcılara neden bir şey demiyor. Hem bunların yüzünden sıra bekletiyor oyun. Hem bütün oyuncular aldığı itemleri geri pazarda satmak istediğinde çokça zararına geri satabiliyor. Biz bu pazarcıların kazancağı payı düşünerek item satmak zorunda değiliz.

Bir pazarcıya pazarcılardan nefret ettiğimi söylediğimde bana şunu söyledi. 'Biz olmasak iteminizi satamazsınız' . Ya kardeşim eskiden pazarcılar yoktu. Herkes itemde alırdı. Aldığı fiyattan pazar keyfi ile geri satardı. O zaman hiç bir pazarcı yoktu.

Geçenlerde x diye bir pazarcı yayında şunları söyledi. NTTGame bana sponsorluk olmuyor. Neymiş oyunda pazarcılık yapıyormuşum felan dedi. Madem NTTGame bu tür pazarcı oyuncuları desteklemiyor sevmiyor. Neden bunların üstüne bir yaptırım yapmıyor. Artık bıktık bu pazarcılardan.

Benim çözüm olarak düşündüğüm sistem AUCTİON HOUSE SİSTEMİ. Çoğu kişinin bildiği bu sistem nerdeyse online oyunların çoğunda var. Bir nevi offline pazar gibi bir sistem. İstediğin itemi pazara koyuyorsun. Diğer oyuncular o pazar sisteminde aratıp bulup istediği itemi alıyor. Para satıcıya aktarılıyor. Bu kadar basit. Böyle bir sistem geldiğinde pazarcıları o zaman göreyim.

Siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum

Saygılarımla.
    Last edited by yasinpoyraz; 02-03-2021 at 04:56 PM. Reason: Artık PAZARCILIK bitsin. Flood atan Makroculara son. Burası Ticarethane değil.

Saçmalık pazar sc al hepsınden dusuk fıyata koy sat

Cevap

Quote Originally Posted by KKOOMMUUTTAANNN View Post
    Saçmalık pazar sc al hepsınden dusuk fıyata koy sat
    He oldu ayda 2 3 defa item satim diye sc alayım. Neyse görüşüne saygı duyuyorum.

Senior Member
    Pazarcılık asla bitmez. Sonuçta adam her pazar charı için premium alıyor. Bu da firmaya gelir sağlıyor. Sonuçta oyun firması da kendi çıkarlarını gözetmek zorunda malesef. En azından pazar tutma için güncelleme gelebilir. Pazara 1 kişi değilde birden fazla kişi aynı anda bakabilmeli veya birisi battıktan sonra seni sıraya koyar, giren kişinin işi bitince direk seni alır.

Senior Member IIIIDoritoSIIII's Avatar
    Nickname
    IIIIDoritoSIIII
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by yasinpoyraz View Post
    Neden bunların üstüne bir yaptırım yapmıyor.
    nedemek yapmıyor kardeşim
    kurianlarımızı küçülttüler
    vergi fonu getirdiler
    pazar sc si getirdiler
    flood atmak için süre getirdiler
    en son set macromuzu kaldırdılar

daha ne yapmalarını istiyorsun bizlere
    meydan-ı aslandan kanı buldukça tilki gibi fırsatla şikar almayı erlik sayma

ya knk her chara premium alıyor diyorsun da. 20 pc girmiş ve her birine bronze pre almış. Şimdi sen full pus pre full itemli olup bu adam yüzünden sıra beklemen de mantıksız. Firmanın iyi yatırım yapan oyuncusu sırf idare etsin diye bronze pre alan multi charlar yüzünden mağdur olması daha yanlış. Ben olayın genel yönlerinden bahsettim.

Quote Originally Posted by IIIIDoritoSIIII View Post
    nedemek yapmıyor kardeşim
    kurianlarımızı küçülttüler
    vergi fonu getirdiler
    pazar sc si getirdiler
    flood atmak için süre getirdiler
    en son set macromuzu kaldırdılar

daha ne yapmalarını istiyorsun bizlere
    He bi pazarcı ağlamaya başladı
    Ayrıca vergi fonu sizin yüzünüzden geldi ve tüm oyuncular mağdur oluyor sizin yüzünüzden.

Senior Member IIIIDoritoSIIII's Avatar
    Nickname
    IIIIDoritoSIIII
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    He bi pazarcı ağlamaya başladı
    Ayrıca vergi fonu sizin yüzünüzden geldi ve tüm oyuncular mağdur oluyor sizin yüzünüzden.
    sen ironiyi anlamadın
    aksine çok gülüyoruz
    böyle yorumlar gelince
    meydan-ı aslandan kanı buldukça tilki gibi fırsatla şikar almayı erlik sayma

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    ya knk her chara premium alıyor diyorsun da. 20 pc girmiş ve her birine bronze pre almış. Şimdi sen full pus pre full itemli olup bu adam yüzünden sıra beklemen de mantıksız. Firmanın iyi yatırım yapan oyuncusu sırf idare etsin diye bronze pre alan multi charlar yüzünden mağdur olması daha yanlış. Ben olayın genel yönlerinden bahsettim.
    şimdi kaç tane player err ay full pus pre fln oynucakki ki ?
    Bu na kim dayanabilir.
    Ama pazarcı ömür boyu evet evet bir ömür boyu full preminyum aksatmadan preminyum sektirmeden preminyum hatta premnyum bitmeden preminyum çekecek ve yükleyecek.
    İşte fark bu.

Oflayn pazar çaresi.