Results 1 to 9 of 9
    Junior Member

Angry Ne olacak bu oyunun sonu

Sayın yöneticiler,

Farkında mısınız bilmiyorum ama userleri artık çok fazla bıktırmaya başladınız ve daha da nasıl bıktıra biliriz çalışmalarınız olumlu sonuç vermeye devam ediyor.

Bu oyun sadece ekip işi değil. Solo olarak da birşeyler yapılması gerekmektedir.

Şuan da eslant'da exp kasamıyoruz. Farm yapamıyoruz. Exp kasmak için taksiye binmen gerekiyor. Yoksa exp kasamıyorsun. Farm yapılacak bütün slotlar işgal edilmiş halde ve hepsi aynı kişi üzerinden dönüyor. Adamlar 8 bilgisayar ile slotu işgal ediyor ve hiç bir yaptırımı yok. Tabiki işinize geliyor farkındayım ama user kayıp ediyorsunuz. Delos da çeteler var. Bırak delos da farm yapmayı adamlar görev bile yaptırmıyor. Hemen 10 tane ts basmış bp gelir üzerine çöküyor ve orda da farm yapamıyorsun. EMC veya luferson da farm diye birşey zaten kalmadı. Sağolun onu da bitirdiniz.Andreamı hiç katmıyorum. Orada da aynı delos mantığı var.

Sonuç olarak sadece farm yapabileceğin yer cz kalıyor. Orda da en az +5,000 TL yatırmadığın sürece zevk alamıyorsun. Oyunun asıl amacı olan pk için çok büyük paralar yatırman gerekiyor ki pk atabilesin. Hadi oyuna para yatırdın. Pk ya çıktın ve çok güzel np kastın. O kadar np kesan insanlar var. Birileri ne işe yaradığını söyleyebilir mi ? Rica ediyorum birisi np'nin pelerin dışında ne işe yaradığını söyleyebilir mi ?

Sonra çıkıp diyorsun ki Allah kahretsin bu oyunu seviyorum. Hiç birşey yapamıyorum bari pazar yapayım vakit geçsin diyorsun. Bir bakıyorsun ki pazarın içinden geçmişler. Pazardan item çeken yok abi ya sinir oluyorum. Herkez pm atıp trade alıp satıyor. Vergi diye bir sistem getirmişsiniz ( sanki az kazanıyorsunuz ) pazardan bile zevk alamayacak duruma getirdiniz.

Sanmayın öyle yamuk bow ile jr giren birisi değilim. Oyunda ortalama bir karekterim var. Swich pre var. Yaklaşık 40gb ye yakın para var ama oyun öyle bir hale gelmiş ki zevk alamıyorsun. Bir ekibin yoksa veya en az 4 en fazla 8 bilgisayarlı bir sistem kurmadıysan zevk alamıyorsun.

Not : Bu yazısı boş yere yazdığımın farkındayım. Gerçekten bir yetkili çıkıp burda benim gibi userlerin arkasında duracağını zannetmiyorum. Bunlarla ilgili bir çalışma olacağını da sanmıyorum.

Vakit ayırıp da yazdığım boş beleş yazıyı yazmam da ki sebep mgame'ye ilettiğiniz herşey için teşekkür etmek den başka hiç bir amacı yoktur.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Ekip olmaktan neden çekiniyorsunuz ki? Bir yerlere gelmek, bir şeyler elde etmek kolay değil. Tek başıma olayım, en iyisi olayım, en kısa sürede olayım, en kolay yoldan olayım ama hepsini tek başıma yapayım demek hayalden öte bir şey değildir. Bugün eski sunucularda bile en basitinden 1-2 değerli unique takıya sahip olmak için bile yaklaşık 1 sene emek vermek gerekiyor. Sunucunun açıldığı günden beri oynayan kişi ile dün başlayan arasında elbette farklar olur, bu her oyunda böyledir. O zor, bu zor, bu daha da zor deyip en başından pes ediyorsanız zaten bu oyunda istediğiniz yere asla gelemezsiniz.

77 level olduğum zamanlarda oyun duraksama dönemlerindeydi ve oynayan çok kişi yoktu. 83'e kasacaktım ve neredeyse imkansızdı, asla pes etmedim. Üstelik o zaman Genie ve bu kadar yüksek exp oranları da yoktu. Kendi partilerimi kurdum, exp kasanlarla arkadaş olduk gece gündüz kastık. Şu an olsa yine yapabilirim ama bunu bir ekiple yapabilirim. Solo olarak yapabilecekleriniz bir yere kadardır, oyun solo oynayacağınız kadar imkan veriyor ama ekiple oynayan kişileri de alt edeyim demeniz için gerçekten de çok sağlam olmanız gerekiyor ki bu da gerçekleşmeyecek bir şey değil ama bu şekilde düşünen birisi için hayal diyebilirim.

Pk konusunda kendi oynadığım sunucudan örnek vereyim, Ares dediğimizde herkes ooooooo herkes +10 oooooo oynanır mı orada der. Oysa ki Pk alanlarında +7 krowazlı, +1 takılı, in seti olmayan dünya kadar insan var ve bunlar sürekli pk alanlarında. Yani öyle bahsettiğiniz gibi dünyanın parasını dökmeye gerek yok, eğer amacınız gerçekten oyun oynamaksa ve zevk almak istiyorsanız, güzel bir arkadaş çevreniz varsa Troll setle bile pk atabilirsiniz.

Yok ben farm yapıyorum, amacım farmlamak diyorsan yazdıklarımı unut gitsin.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Junior Member
    ScORp_LiON çok haklısın. Tüm amacımız zaten emek vererek bir yerlere gelmek. Şuan ki durumda bu mümkün değil. Bütün sitemim de bu yüzden zaten ayrıca dikkat ettiysen oyunu bırakacağım gibi bir ifadem de yok. Oyunun yanlış ilerlediğini oyunun amacının değiştigini anlatmaya çalışıyorum. Tamamen paraya dökülmüş bir oyun emek ile çok zor hele ki ekip olmadan tek başına bir yerlere beklebilmek mümkün degil. Amacım da farm yapmak değil. Amacım oyundan getiri sağlamak değil. Çok şükür getirim var ve ek birşeye ihtiyacım yok.

Aslında aynı dili konuşuyoruz büyük ihtimal beklentilerimizde aynıdır ama ben biraz sert söylemiş olabilir. Ben sadece eleştirmek istedim.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Ben kendimden örnek vereyim, 2004 yılından beri tek hesapla oynayan bir oyuncuyum. Bu oyunu hiç solo oynamadım, sürekli sevdiğim insanlarla oynuyorum ve ciddi anlamda çok geniş çevrem oldu. Şu anda da bulunduğum sunucuda sevdiğim insanlarla aynı klanda oynuyoruz, her etkinliği beraber yapmaya çalışıyoruz. Tek başıma Eslant görevlerinin hemen hemen hepsini yapabilecek bir karaktere sahibim ama bunu ekip halinde daha kolay yapmak varken neden solo yapayım ki? CZ'de solo takılabilirim, tek başıma sadece 3-5 saat içinde 5-7k np'de kasabilirim ama inan zevki yok. Arkadaşlarımla zevk alarak kasacağım 1k np daha değerli inan bana. Baktığımız pencere aynı pencere, sadece sen farklı yöne bakıyorsun.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Ben kendimden örnek vereyim, 2004 yılından beri tek hesapla oynayan bir oyuncuyum. Bu oyunu hiç solo oynamadım, sürekli sevdiğim insanlarla oynuyorum ve ciddi anlamda çok geniş çevrem oldu. Şu anda da bulunduğum sunucuda sevdiğim insanlarla aynı klanda oynuyoruz, her etkinliği beraber yapmaya çalışıyoruz. Tek başıma Eslant görevlerinin hemen hemen hepsini yapabilecek bir karaktere sahibim ama bunu ekip halinde daha kolay yapmak varken neden solo yapayım ki? CZ'de solo takılabilirim, tek başıma sadece 3-5 saat içinde 5-7k np'de kasabilirim ama inan zevki yok. Arkadaşlarımla zevk alarak kasacağım 1k np daha değerli inan bana. Baktığımız pencere aynı pencere, sadece sen farklı yöne bakıyorsun.
    Tamamen aynı düşüncedeyiz.
    30 yaşında 2 çocuk babasıyım. Akşam çocukları yatırdıktan sonra 1-2 saat olabilecek şekil oynaya bilirim. Fazlasına zaten vakit ayıramam.

Ben uzun zaman önce oynamıştım ve bıraktım. Yaklaşık1 yıl önce yeni başladım. O yüzden ekip oluşturmak biraz zorlaşıyor. Zaten hali hazırda herkes ekip olarak gelmiş veya neredeyse tamamlamışlar.

Sanırım ben eski Kinght Online ' de kalmışım. Yeni sisteme de yetişmeye çalışıyorum.

Şuan ki oyun para üzerine kurulmuş. Bununla ilgili de sitem etmek istedim. Bu sitemi ederken de sadece NTTGAME 'ye değil. Tüm Knight Online ailesine 'dir. NTTGAME paraya dökmekte çok haklı hak veriyorum. Çalışanları sigortaları kirası maaliyeti olduğundan dolayı haklı buluyorum. Pahalı ucuz tartışılır ama adamların bir gideri var ve getirisinin de olması gerekiyor. Anlatmaya çalıştığım oyunu bu hale getiren biziz, yanlış ifade ettiysem özür dilerim herkezden. Yani sonuç olarak slotlara çöken nttgame değil biz userleriz.

Senior Member
    Nickname
    Disloyal
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (3)
    eleştirinin bazı bölümlerinde haklı olabilirsin ama merak ediyorum da biz farklı oyunları mı oynuyoruz
    nasıl exp kasamıyorsunuz
    nasıl farm yapamıyorsunuz
    bence karakterinizin yetebileceğinin üstünde exp slotları ve karakterinizin yetebileceğinin üstünde farm slotları deniyorsunuz
    (nttgame savunmuyorum)

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Ekip olmaktan neden çekiniyorsunuz ki? Bir yerlere gelmek, bir şeyler elde etmek kolay değil. Tek başıma olayım, en iyisi olayım, en kısa sürede olayım, en kolay yoldan olayım ama hepsini tek başıma yapayım demek hayalden öte bir şey değildir. Bugün eski sunucularda bile en basitinden 1-2 değerli unique takıya sahip olmak için bile yaklaşık 1 sene emek vermek gerekiyor. Sunucunun açıldığı günden beri oynayan kişi ile dün başlayan arasında elbette farklar olur, bu her oyunda böyledir. O zor, bu zor, bu daha da zor deyip en başından pes ediyorsanız zaten bu oyunda istediğiniz yere asla gelemezsiniz.

77 level olduğum zamanlarda oyun duraksama dönemlerindeydi ve oynayan çok kişi yoktu. 83'e kasacaktım ve neredeyse imkansızdı, asla pes etmedim. Üstelik o zaman Genie ve bu kadar yüksek exp oranları da yoktu. Kendi partilerimi kurdum, exp kasanlarla arkadaş olduk gece gündüz kastık. Şu an olsa yine yapabilirim ama bunu bir ekiple yapabilirim. Solo olarak yapabilecekleriniz bir yere kadardır, oyun solo oynayacağınız kadar imkan veriyor ama ekiple oynayan kişileri de alt edeyim demeniz için gerçekten de çok sağlam olmanız gerekiyor ki bu da gerçekleşmeyecek bir şey değil ama bu şekilde düşünen birisi için hayal diyebilirim.

Pk konusunda kendi oynadığım sunucudan örnek vereyim, Ares dediğimizde herkes ooooooo herkes +10 oooooo oynanır mı orada der. Oysa ki Pk alanlarında +7 krowazlı, +1 takılı, in seti olmayan dünya kadar insan var ve bunlar sürekli pk alanlarında. Yani öyle bahsettiğiniz gibi dünyanın parasını dökmeye gerek yok, eğer amacınız gerçekten oyun oynamaksa ve zevk almak istiyorsanız, güzel bir arkadaş çevreniz varsa Troll setle bile pk atabilirsiniz.

Yok ben farm yapıyorum, amacım farmlamak diyorsan yazdıklarımı unut gitsin.
    Eyvalla çok haklısın !

Şuan oyunu eskinin verdiği heyecanla oynuyoruz oyunun gerçekten aşırı bir gideri var sen ben biz gibi birçok insan var ben 8 sene aralıksız oynadım bunun 2006 'da son gelen restle gelen adream %80'i kapsıyor.Adream oynamamın sebebi az itemle pk zevki ve exp ayıracak zamanımın olmamasıydı. Aylık gold premle cahslerimi çeker sürekli pk atardım gb düşük olduğu için pot mana derdimde olmazdı. Eskiden sc basanı forumlarda eleştiri yamuruna tutardık sc olayı yoktu maliyet ayarında gidiyordu.Şimdi sc siz pk yok exp kolay olduğu için adream pk yok şuan pandemı sebebi ile eski carımla zaman öldürüyorum 5.000 tl gelirim var bu oyuna aylık 300 tl verebilirim ama sc pot mana derken 1.000 tl ayırmadan oynayamam bu sebeple takılmakla yetiniyorum yasaklar bitene kadar.
    Eskiden en çok sorun illegaldeydı ansızın soyulabilir yada senın para verdiğin item çoğalıp bir anda senın 4-1 fiyatına milletin eline geçiyordu. Şimdi güvenlik %99 fakat oyun oynamak masraflı şuan gb olayını çözseler oyun düzelicek farmı insanlar moblarda değil jr chaos bifrost gibi yerlerde yapmalı slotlar exp ıcın ayrılmalı ve exp zorlaşmalı pkda herkes 83 olmamalı eskisi gibi 70-80 level arası karışık pklar olmalı 80 skılı açan userler h.o denmeli vs.
    exp zaman ayıramayacak insanlarda adreama yönelmeli 3-4 kat üserin arttığı sadece presını üzerine 800 cahs alan ınsanın butun masraflarını gidermesi gerekiyor.
    Benim en büyük beklentim ++ ac sc nin cz gibi yerlerde basılmaması hem pklar zevklı olacaktır olen arttacaktır sadece attac sw agaç sc lere pus odenecek maliyet düşecektir kendi fikirlerim aklımda olanlar..
    saygılar herkese..

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by 4TimE View Post
    Şuan oyunu eskinin verdiği heyecanla oynuyoruz oyunun gerçekten aşırı bir gideri var sen ben biz gibi birçok insan var ben 8 sene aralıksız oynadım bunun 2006 'da son gelen restle gelen adream %80'i kapsıyor.Adream oynamamın sebebi az itemle pk zevki ve exp ayıracak zamanımın olmamasıydı. Aylık gold premle cahslerimi çeker sürekli pk atardım gb düşük olduğu için pot mana derdimde olmazdı. Eskiden sc basanı forumlarda eleştiri yamuruna tutardık sc olayı yoktu maliyet ayarında gidiyordu.Şimdi sc siz pk yok exp kolay olduğu için adream pk yok şuan pandemı sebebi ile eski carımla zaman öldürüyorum 5.000 tl gelirim var bu oyuna aylık 300 tl verebilirim ama sc pot mana derken 1.000 tl ayırmadan oynayamam bu sebeple takılmakla yetiniyorum yasaklar bitene kadar.
    Eskiden en çok sorun illegaldeydı ansızın soyulabilir yada senın para verdiğin item çoğalıp bir anda senın 4-1 fiyatına milletin eline geçiyordu. Şimdi güvenlik %99 fakat oyun oynamak masraflı şuan gb olayını çözseler oyun düzelicek farmı insanlar moblarda değil jr chaos bifrost gibi yerlerde yapmalı slotlar exp ıcın ayrılmalı ve exp zorlaşmalı pkda herkes 83 olmamalı eskisi gibi 70-80 level arası karışık pklar olmalı 80 skılı açan userler h.o denmeli vs.
    exp zaman ayıramayacak insanlarda adreama yönelmeli 3-4 kat üserin arttığı sadece presını üzerine 800 cahs alan ınsanın butun masraflarını gidermesi gerekiyor.
    Benim en büyük beklentim ++ ac sc nin cz gibi yerlerde basılmaması hem pklar zevklı olacaktır olen arttacaktır sadece attac sw agaç sc lere pus odenecek maliyet düşecektir kendi fikirlerim aklımda olanlar..
    saygılar herkese..
    Genie çıkalıdan beri farm bu derece arttı. Her spotta genieli adamlar var. Hangi çöp spotuna gitsen 8'li mage partiler mevcut. Ya genieye ciddie derece bir zam gelmeli, ya da genie aktifken, makro kullanılmaması için skill bar işlevsizleştirilmelidir. (sadece genie barına koyduğun skiller işlemeli) Yoksa hiçbir şekilde çoklu girişlerin önüne geçemezler.