Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 34
    Quote Originally Posted by Vf0rAliveDeatH View Post
    dostum magede gate ve tp skill disinda skill calismiyor cz de zaten esc alip call alim yok yani.
    bu 2 skill'in de damage yiyince iptal olması ne komik bir ironi

Senior Member pooktroop's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/2 (30)
    Quote Originally Posted by MrsNaCReQuS View Post
    Merhabalar sevgili knight online ekibi. uzun süredir mage oynamaktayım ve artık çok can sıkıcı bir hal alan bu durum karşısında bir çözüm istemekteyim. mage sınıfında bildiğiniz üzere hemen her skill için belli bir basma süresi geçiyor ve bu basma süresi içinde damage yediği vakit istisnasız %100 ve hatta biraz daha fazla bir oranda el kırılması diye tabir ettiğimiz skill'in başarısızlık olayı meydana geliyor. bu olay normal A.İ moblarda uzaklaşarak çözülse de diğer oyuncularla yapılan savaşlarda hiçbir şekilde etkisini göstermemektedir. Özellikle Archer sınıfı bir karakterle karşılaştığımız zaman teleport özelliği dahil yakın mesafe yetenekler dışında hiç bir yetenek istisnai durumlar dışında kullanılamamaktadır, çünkü skill kullanmaya çalışırken sürekli hasar aldığımız için skill başarısızlıkla sonuçlanmakta.
    Bu konu ile ilgili bir çalışma, iyileştirme talep etmekteyim ben demiyorum bu el kırılma dediğimiz skill başarısızlık olayı %0 olsun, %60 bile bizim için bir umuttur sonuçta belli süreli özelliik arttırıcı yetenekleri kullandıktan sonra sırf hasar aldığımız ve bloke edemeyeceğimiz durumlarda kaldığımız ve bu süre zarfında tek bir yetenek dahi kullanamadığımız olmaktadır. Tek isteğim bu konu ile ilgili bir iyileştirme çalışmasıdır
    Kardeşim merhaba. YouTube'da x kanalı senindi galiba. Halâ paylaşımların devam ediyor mu kardeşim? Bu forumda da paylaşmanı isterim. Umarım sonun Tugay gibi olmaz. xD
    Last edited by NativeBrutal; 01-27-2021 at 07:03 AM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Vf0rAliveDeatH View Post
    dostum magede gate ve tp skill disinda skill calismiyor cz de zaten esc alip call alim yok yani.

Düzenleme yapılırken bütün haritalar gözönünde bulundurulmalı, Oyun içinde çok güzel bir örnek var diğer haritalar düşünülmeden yapılmış yaratıkların geri slotuna dönmesi ve canını doldurması güncellemesi yüzünden utc,jr,ft gibi etkinlikler ne hale geldi.

Quote Originally Posted by pooktroop View Post
    Kardeşim merhaba. YouTube'da x kanalı senindi galiba. Halâ paylaşımların devam ediyor mu kardeşim? Bu forumda da paylaşmanı isterim. Umarım sonun Tugay gibi olmaz. xD
    x kimin bilmem ama oyunla ilgili paylaşımlarımı takip etmek istersen youtube kanalım buradadır.
    Ayrıca sonun tugay gibi olmaz demişsin ama tugay gilin hesabı makro muhabbetinden işlem görmüyor, bir çok oyuncunun mart ayındaki problem de yaptığı gibi vpn yüzünden işlem gördü ve incelenme aşamasında diye görünmekte
    Last edited by NativeBrutal; 01-27-2021 at 07:03 AM.

Senior Member Linaria's Avatar
    Nickname
    SyringaVULGARIS
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    Draki, JR ya da CZ'de eziyet çekmeyen mage var mı?

Koşa koşa vuran canavarların el düşürmesi, ama normal bir el düşürme değil! Hiç alakası olmayan mesafeden yaptığı saldırılar ile yapılmaya çalışılan 10 saldırı denemesinden 9'unu engellemesi ve bir başkası eğer canavarın aggrosunu üstüne almadığı takdirde sanki kanlısıymış gibi asla peşinizi bırakmaması.
    Pk alanında okçu harici yapılan saldırılarda sıkıntı yok, el düşürme oranı gayet kabul edilebilir düzeyde. Fakat aynı ortamda 1 tane okçu bile sizi seçip ''R'' tuşuna bastıysa işin bitti. Bazı yetenekler harici ne saldırı yapabilirsin ne de kaçabilirsin. Pk alanlarında her türlü taliayı kullanıyorum, yani bir sürü istatistikten feragat edip daha dayanıklı olmaya çalışıyorum. Diğer sınıflara karşı artık daha düşük bir ihtimal olsa da bir miktar tehdit unsuru olabiliyorsun ama okçuya karşı alınan hasardan başka değişen hiçbir şey yok. Bari anti-def kullanımı bu el düşürme oranını etkilesin, öldürme ihtimali oldukça düşük olan bir durumda bile yeteneklerimi kullanmamı engelleyememeli.
    Bu yazdıklarımı priestler için de kabul edebiliriz.

Rakip oyuncular da, herhangi bir mob da el düşürmesin demiyorum, hobi olarak yine düşürsün ama bu konuda ufak tefek değişiklikler gerekiyor bence.

Quote Originally Posted by Linaria View Post
    Draki, JR ya da CZ'de eziyet çekmeyen mage var mı?

Koşa koşa vuran canavarların el düşürmesi, ama normal bir el düşürme değil! Hiç alakası olmayan mesafeden yaptığı saldırılar ile yapılmaya çalışılan 10 saldırı denemesinden 9'unu engellemesi ve bir başkası eğer canavarın aggrosunu üstüne almadığı takdirde sanki kanlısıymış gibi asla peşinizi bırakmaması.
    Pk alanında okçu harici yapılan saldırılarda sıkıntı yok, el düşürme oranı gayet kabul edilebilir düzeyde. Fakat aynı ortamda 1 tane okçu bile sizi seçip ''R'' tuşuna bastıysa işin bitti. Bazı yetenekler harici ne saldırı yapabilirsin ne de kaçabilirsin. Pk alanlarında her türlü taliayı kullanıyorum, yani bir sürü istatistikten feragat edip daha dayanıklı olmaya çalışıyorum. Diğer sınıflara karşı artık daha düşük bir ihtimal olsa da bir miktar tehdit unsuru olabiliyorsun ama okçuya karşı alınan hasardan başka değişen hiçbir şey yok. Bari anti-def kullanımı bu el düşürme oranını etkilesin, öldürme ihtimali oldukça düşük olan bir durumda bile yeteneklerimi kullanmamı engelleyememeli.
    Bu yazdıklarımı priestler için de kabul edebiliriz.

Rakip oyuncular da, herhangi bir mob da el düşürmesin demiyorum, hobi olarak yine düşürsün ama bu konuda ufak tefek değişiklikler gerekiyor bence.
    yani %100 oranını %80 e düşürseler bile o %20 lik oran bizim için kabul edilebilir

Senior Member Linaria's Avatar
    Nickname
    SyringaVULGARIS
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by MrsNaCReQuS View Post
    yani %100 oranını %80 e düşürseler bile o %20 lik oran bizim için kabul edilebilir
    neyse, çok dillendirmeyelim bu konuyu. 56 skilli falan da nerflenir

Senior Member
    en uzun animasyonlu skillere sahip sınıf mageler ve animasyonları kombo yapılarak iptal edilemiyor.

bence magenin atak verirken elinin hiçbir şekilde düşmemesi gerekiyor.

bu sınıf ataker bir sınıf zaten bir skill atmak için 2-2,5 saniye bekliyor bi de üstüne eli düşüyor.

warriorların, okçuların, asasların niye eli düşmüyor onların neden animasyonları iptal edilebilir şekilde

adam sadece kuru ok olarak tabir ettiğimiz otomatik atakla bile %100 el düşürüyor yanlış olmasın yüzde yüz yani yuh

hele canavarların el düşürmesi mevzusuna hiç girmiyorum o canavarlar nerdeyse diğer sunucudan vurarak el düşürüyorlar aramızda yıllar aylar kilometreler var ama o yaratık yumruk atıp( map'in en sonundan nasıl yumruk atıyorsa?) el düşürüyor
    Last edited by Selfname; 01-27-2021 at 11:38 PM.

Quote Originally Posted by Selfname View Post
    en uzun animasyonlu skillere sahip sınıf mageler ve animasyonları kombo yapılarak iptal edilemiyor.

bence magenin atak verirken elinin hiçbir şekilde düşmemesi gerekiyor.

bu sınıf ataker bir sınıf zaten bir skill atmak için 2-2,5 saniye bekliyor bi de üstüne eli düşüyor.

warriorların, okçuların, asasların niye eli düşmüyor onların neden animasyonları iptal edilebilir şekilde

adam sadece kuru ok olarak tabir ettiğimiz otomatik atakla bile %100 el düşürüyor yanlış olmasın yüzde yüz yani yuh

hele canavarların el düşürmesi mevzusuna hiç girmiyorum o canavarlar nerdeyse diğer sunucudan vurarak el düşürüyorlar aramızda yıllar aylar kilometreler var ama o yaratık yumruk atıp( map'in en sonundan nasıl yumruk atıyorsa?) el düşürüyor
    bir de üstüne el kırılmıyor demeleri_? ya da bu işin eğlencesi diyen okçular sırf hareketli karakterlere 80 skilleri sektiği için ne küfürler ediyorlar biliyor musun

konu halen günceldir. artık asaslar bile 70 skili gibi skilleri atarken el kırabilmektedir