Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Junior Member

aynı modemle 2 pc ban sebebi mi

Başlıktan da anlaşılacağı gibi aynı modemden 2 pc de karakter açmak istiyorum.Eşim ve ben oynayacağız. bi ara sanki ban sebebi diye bişey okumuştum bu doğru mu sorun olur mu çözüm nedir ? teşekkürlerrr

Moderator xMakhWelo's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Aynı IP üzerinden 2 premiumsuz giriş hakkınız var, premiumlu olarak bir sınır bulunmuyor. Herhangi bir ceza alma durumu yok, sadece 2 premiumsuz karakter ile giriş yapıldıysa 3. premiumsuz karakter girişinde diğer 2 hesaptan 1 tanesini oyundan atıyor.

Aynı IP üzerinden etkinliklere girişlerde problem yaşayabilirsiniz. Örnek olarak JR girebilmek için 2 farklı kanal üzerinden giriş yapmanız gerekir, Vega 1 Vega 2 gibi tek kanaldan giriş yapamazsınız.

Senior Member TomMarveloRIDDLE's Avatar
    Nickname
    TomMarveloRIDDLE
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    SlyTherin
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by xMakhWelo View Post
    Aynı IP üzerinden 2 premiumsuz giriş hakkınız var, premiumlu olarak bir sınır bulunmuyor. Herhangi bir ceza alma durumu yok, sadece 2 premiumsuz karakter ile giriş yapıldıysa 3. premiumsuz karakter girişinde diğer 2 hesaptan 1 tanesini oyundan atıyor.

Aynı IP üzerinden etkinliklere girişlerde problem yaşayabilirsiniz. Örnek olarak JR girebilmek için 2 farklı kanal üzerinden giriş yapmanız gerekir, Vega 1 Vega 2 gibi tek kanaldan giriş yapamazsınız.
    Premiumlu premiumsuz farketmez ip siniri sart. Bu yuzden 30 pc li adamlardan kurtulamiyoruz.

Senior Member BaLBaLL's Avatar
    Nickname
    BaLBaLL
    Class
    Rogue
    Server
    US->Destan
    Race
    El-Morad
    Bencede sınır getirilmeli. şu maradondaki pazar karakterleri yüzünden item alış vs durumlarıda sıkıntı olmaya başladı. Adam 10 20 charla pm atıyor. Bırakıp gidiyor. Sitelere sattıkları paralarda cabası kendi emekleriyle birşeyler yapamaya çalışan adamlara sıkıntı olmaya başladı. Onuda geçtim gereksiz bir ton kalabalık makro kullananlarda cabası onu dile getirmiyorum bile. Oyuna hiçbir artısı olmayan adamlar...

Quote Originally Posted by TomMarveloRIDDLE View Post
    Premiumlu premiumsuz farketmez ip siniri sart. Bu yuzden 30 pc li adamlardan kurtulamiyoruz.
    Öyle diyorsunda öğrenci evleri gibi yurtlar gibi birden fazla kişinin aynı anda bağlanmaya mecbur olduğu ortamlarda mağduriyet oluşturur bu. sadece girenlerin kurallara aykırı birşey yapıp yapmadığı daha sık ve kararlı şekilde denetlenirse sıkıntı ortadan kalkar. ama anladığım kadarıyla yada gözlemlediğim kadarıyla şikayet olmadan her hangi bir inceleme yapılmıyor.Mesela adamlar luferin önünde bile makro açıyor günlerce..

Junior Member
    Quote Originally Posted by xMakhWelo View Post

sayın moderatör tekrar buraya yazmamın sebebi yaklaşık 1 haftadır giriyordum sorun olmuyordu ama bugun giriş denediğimde pc nin biriyle girebiliyorum diğerini dc yapıyor modem reset dns ayarı vs denedim sorun pc lerde değil tek tek olmak şartıyla her iki pc de de girebiliyorum..yardımcı olurmusunuz ne yapmam lazım..teşekkürler..
    bu arada pc nini biriyle server1 diğeriyle server3 e giriyorum..

Moderator xMakhWelo's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Ip sorunlu problem olabiliyor, modem reset bu sorunu çözüyor genel olarak. İnternet servis sağlayıcınız ile görüşerek IP sıfırlaması talep edin. Sorun devam ederse bilet atarak destek alabilirsiniz.

Senior Member
    vega 1 bir char vega 2 diğer bir char ile girebiliyorsa bu kısıtlama neyin kısıtlaması oluyor biraz açar mısınız ? daha çok demek istediğim bu kısıtlama ile bizi neyden kimlerden koruyorsunuz neyin önüne geçiyor çünki çoklu char ile jr gibi etkinliklere girenlerden artık yıldık

Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    arkadaşlar sorun 2 pc ile girenler değil sanal pc açanlar adam bir pc de 7 tane hesap açıyor diğer türlü 30 pc olayı hikaye adam elektrik faturasına yetişemez sanal pclere çözüm getirilmeli oyun bence windows7 den aşağı çalışmaması lazım gibi vs

Senior Member
    Quote Originally Posted by cengiz433 View Post
    arkadaşlar sorun 2 pc ile girenler değil sanal pc açanlar adam bir pc de 7 tane hesap açıyor diğer türlü 30 pc olayı hikaye adam elektrik faturasına yetişemez sanal pclere çözüm getirilmeli oyun bence windows7 den aşağı çalışmaması lazım gibi vs
    Youtube a 50 pc knight online diye arattır hikayeyi gör