Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 35
    Junior Member

Unhappy grafik sorununu çözemiyorum.

arkadaşlar selamlar knight bileceğiniz üzere neredeyse her düşük sistemde sorunsuz çalışan bir oyun fakat yeni bir sistem dizdim sistem baya güçlü rtx 3070 ekran kartına sahibim. ne yöntem denediysem şu grafik sorununu çözemedim. benim gibi yaşayan ve çözmüş olan var mı? inventory görseldeki gibi görünüyor pm attığımda pm şeffaf görünüyor ve moblar vurduğunda beyaz bir şimşek çakma görüntüsü oluşuyor normal çalışan sistemde bu hatalar yok ama bende var. görseldeki gibi görüyorum yardımlarınız için teşekkürler. ekran kartına bağlıyorum sorunu ama bilemiyorum.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Oyunu eski setup dosyası ile mi kurdunuz? Eğer bu şekilde kurulum yaptıysanız. Oyunu tüm dosyaları ile kaldırdıktan sonra aşağıdaki link üzerinden indirerek yeniden kurunuz.

Download

Junior Member
    oyunun setup dosyasını resmi siteden indirdim. şu isimle görünüyor. KnightOnlineSetup19102020 eski setupla kurmuş olabileceğimi düşünüp silmiştim tekrar denemek için. bu linki de deneyeyim teşekkürler

Junior Member
    Quote Originally Posted by DonJose View Post
    Oyunu eski setup dosyası ile mi kurdunuz? Eğer bu şekilde kurulum yaptıysanız. Oyunu tüm dosyaları ile kaldırdıktan sonra aşağıdaki link üzerinden indirerek yeniden kurunuz.

Download
    hocam şimdi tekrar kurdum verdiğiniz setup'ı değişen bir şey yok yine :/

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Quote Originally Posted by dellabella View Post
    hocam şimdi tekrar kurdum verdiğiniz setup'ı değişen bir şey yok yine :/
    Merhaba,

Arkadaşımızın yönlendirdiği mevcut link üzerinden kurulum yaptıysanız ve sorun devam ediyorsa lütfen sistem güncellemelerinizi özellikle ekran kartınızın güncellemesini kontrol ediniz.

Junior Member
    Quote Originally Posted by SkCLucky View Post
    Merhaba,

Arkadaşımızın yönlendirdiği mevcut link üzerinden kurulum yaptıysanız ve sorun devam ediyorsa lütfen sistem güncellemelerinizi özellikle ekran kartınızın güncellemesini kontrol ediniz.
    sistemim güncel hocam. pcyi kurduktan sonra tüm güncellemeleri yaptıktan sonra oyunu yükleyip ilk girdiğimde de böyleydi bu grafikler. bu sorunu sadece ben yaşıyor olamam herhalde

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Aslında bu sorunun net bir çözümü yok ama denemelerle ilerleyebiliriz. Şu adımları deneyebilirsiniz;

• Ekran kartı driverını güncelleyebilir, eğer güncelse silip geri tekrar kurmanı tavsiye ederim,
    • Ekran kartı driverın son sürümü ile olmazsa bir önceki sürümünü kurup deneyebilirsin,
    • Chipset driverın yüklü değilse onu da güncellemelisin,
    • Ekran kartı deriver programının içerisinde tam ekran ölçeklendirme seçeneğinin açık olduğundan emin ol,
    • DirectX ve Visual C++ sürümlerini güncelleyebilir eğer güncelse yine de son sürümü indirip onar seçeneğini kullanabilirsin.

Tüm bu yöntemlere rağmen halen sorun düzelmezse destek ekibine Bug kategorisinde bir bilet oluşturup sorununuzu video ve görsel olarak anlatmanızı öneririm.

Junior Member
    Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post
    Aslında bu sorunun net bir çözümü yok ama denemelerle ilerleyebiliriz. Şu adımları deneyebilirsiniz;

• Ekran kartı driverını güncelleyebilir, eğer güncelse silip geri tekrar kurmanı tavsiye ederim,
    • Ekran kartı driverın son sürümü ile olmazsa bir önceki sürümünü kurup deneyebilirsin,
    • Ekran kartı deriver programının içerisinde tam ekran ölçeklendirme seçeneğinin açık olduğundan emin ol,
    • DirectX ve Visual C++ sürümlerini güncelleyebilir eğer güncelse yine de son sürümü indirip onar seçeneğini kullanabilirsin.

Tüm bu yöntemlere rağmen halen sorun düzelmezse destek ekibine Bug kategorisinde bir bilet oluşturup sorununuzu video ve görsel olarak anlatmanızı öneririm.
    teşekkür ederim

Junior Member
    bana da öyle geliyor da işte bir ihtimal belki benden kaynaklıdır hata sanırım bu oyun güzel sistemlerde bozuluyor alışmışız pazarda kasa kasa gezmeye
    Last edited by SkCLucky; 01-25-2021 at 01:12 PM.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post

kesinlikle framework, c++ gibi programlari guncelleme, oyunda ne kadar mantiksiz bir sistem varsa seni TPT yaptigini sanip ban yiyorsun. Clandan arkadasimizin 2 hafta once basina gelen bir durum.

Aslinda yukaridaki hic bir oneriyi takip etme.

1070TI ve 1080 var bende, arada boyle mantiksiz buglar karsima cikmakta. Cozum aslinda basit; masaustunde bos bi yere sag tikla > nvidia control panel e gec > 3D Settings sekmesindeki manage 3d settings i sec > 2. tab a tikla > programlardan Launcher.exe(knight online) i bul > oradaki ayarlari ilk olarak restore etmeyi dene. baktin olmadi, malesef tek tek oynayip ko icin duzgun ayari cekmen gerekecek.

benim icin bu taktik ise yaradi, umarim senin icin de yarar