Results 1 to 10 of 10
    Banned
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad

Knight Online 2021 Yılında Nerelere Gelir ?

Güncellenen ban politikaları,
    Güncelenen oyun içi etkinlikler,
    Giderilen hata ve buglar,
    Oyun içi kontroller,
    CR bölümüm geliştirilmesi,
    Clan Turnuvaları,
    Yeni Serverlar,

Vs, Vs, Vs,

Bu tarz konularda Knight Online 2021 yılında sizce nerelere gelecek ?

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    hemen anlatayım gelecek 2-3 yılının rotasını çizeyim sana, bunu görmek çok basit.

oyunu bu ülkeye benzetiyorum. eski halinde her noktasında küçük esnafların olduğu, herkesin bi şekilde karnını doyurabildiği evine ekmek götürebildiği bi ortam vardı. fakat şu anki halinde her köşe başına avm ler kurulmuş, 3-5 kişi tarafından süpermarket zincirleri oluşturulmuş ve küçük esnaf bitirilmiş, açlığa sürüklenmiş.
    avm ler site sahipleri. içinde avm yi dolduranlar da slotlara çöken mafyalar. exp slotlarından farm slotlarına çökenlerin hepsi bu avm deki dükkanlar. yine süpermarketler de aynı şekilde. marketler satış yapan siteler, ürünleri oluşturan da bu mafyalar.

bu esnada küçük esnaf napıyor? günden güne dükkanına giren mob sayısından kazandığı para azalıyor hatta mob girmiyor bile. bunlar yaşanırken avm lere ve süpermarketlere olan ilgi artıyor, kazançları ve ürettiği üründen elde ettiği net kârlar yükseliyor. kârlar yükseldikçe mafya yeni slotlar için yatırımlarını devam ettirip daha fazla char oluşturuyor daha çok slota oturuyor. eliyle uğraşan, tek başına mücadele etmeye, farm atmaya çalışan adamlar da daha çok yok oluyor, bitiyor.

bunun yarını ne olacak?

her yerde sadece avmler, süpermarketler ve onların içindeki slot mafyaları olacak. etrafta küçük esnaf falan görmeyeceksin. peki sonra?

insanlar haliyle tek başına bu oyunda hiç bi şey yapamayacaklarını görüp anladıkları için önce premium çekmeyi bırakacaklar. sonra sadece etkinlikten etkinliğe girecekler sonra temelli bırakacak alternatif oyun arayışlarına girecekler. bu oyun da sadece mafyalara ve oyuna para yatırıp pk zevki almaya çalışanlara kalacak. max 2 sene sonra yaşanacak durum bu, 3. sene olmaz bile.

oyunu var eden "esnaf" yani tekil kullanıcı sayısında inanılmaz bi düşüş olacağı için 100k kitle varsa atıyorum, bu sayı 10k ya kadar inecek. çünkü her zaman parası olan, kapitalist sınıf tek başına mücadele edenden sayıca çok çok azdır ama payın çoğunu o alır. şu anki sistem günden güne ona yaklaşıyor, oyunu 100k kişi oynuyorsa %3-5 lik kesim kalanların tümünden daha fazla kazanıyor. bu oran ilerde daha da yükseleceği için, her ne kadar gerçek hayatta hayatı bırakıp gitmenin tek yolu akla gelen malum yollar olsa da, bu oyunda alt f4 ü koyup geçebiliyorsun. haliyle insanlar oyunu bırakacak ve oynayan sayısı 5-10k arası değişecek. etrafta gezen kimse olmayacak sadece slotlara çökmüş mafyaları göreceksin yahut pk da birbirini kesmeye çalışan tipleri. ama o tipler de sürekli parayla iş yapanlar oldukları için hepsinde item sayısı fazla olacak ve tekleyecek "esnaf" bulamadıkça onlar da bayıp, her şeyini satıp çıkacak. en son oyunda sadece slot mafyaları kalacak çünkü bi ümit hala para kazanırız diye düşünecek, bakacaklar yaktıkları elektik, premium şu bu hiç bi şeyi karşılamıyor. onlar da tüm envanteri satıp toz olacak.

devamı altta
    Last edited by l3i_NMpwPlG6; 01-19-2021 at 09:31 AM.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    işin daha trajik kısmı ise şu. insanları bu oyuna küstürdükleri, oyunu mafyalara teslim edip tek başına mücadele eden herkesi oyundan bezdirdikleri için yarın oyunu düzelttik deseler dahi geri dönen pek olmayacak çünkü insanlar inanıp güvenmeyecek artık. o güveni kaybedersen hele ki 30 yaşına gelmiş adamlar sana olan güvenini kaybederse kolay kolay dönmez. bi oyundan sıkılıp bırakmak ayrı, oyunun seni sağıp sağıp en sonunda küstürüp bıraktırması ayrı.

şu anki gidişat tam olarak bunu gösteriyor. oyun tamamen kapitalizm yuvasına dönüşmüş gibi. slot mafyaları günden güne ellerindeki gücü artırıp çöktükleri slot sayısını yükseltirken eliyle tek başına mücadele verenler an be an siliniyor. yapacak bi şeyleri kalmamış. khenart ın bi sözünü hiç unutmuyorum bikaç ay önce canlı yayında söylemişti.

abi günde 3 draki hakkınız var, açın 4 char 12 draki girin işte mis gibi.

bu mu yani oyun? oyundan zevk almak, oyunu yaşamak, oyunda keyifli vakit geçirmek. bu kadar mı? farm atmak istiyorsun slot bile yok ortada, olan slota zaten anında çöken mafyalar var. bu kadar mı kaldı bu oyun. günden güne sorun büyüyor fakat çorbaları hiç olmadığı kadar güzel kaynadığı için şu an, bu durum hoşlarına gidiyor. çünkü bir slotta tek tük kasan adamla, 24 saat aralıksız kasan adamın oyuna yatırdığı para bir olmaz. o adam deli gibi sürekli genie hammer, genie vs harcıyor devamlı para akıtıyor oyuna.

bu durum şirket ve kazançlar için elbette iyi ve pozitif görünen bi durum lakin, geleceği, yarınları öngörmüyor gibiler.

çok büyük sorunlar yaşanacak. birisi demişti dersiniz.

not. hile olaylarına girmedim bile, düşünün )))

not2. bu arada, çözüm ne diye soru gelebilir akla onu da söyleyeyim. 1 kullanıcı 2 den fazla karakter oluşturamaz kuralını getir ( hile kullanıp oluşturanlar olur vs konuları için çözüm de mevcut onu da yazdık sizin için tıkla git). oyunu, gerçekten oyunu oynayanlara bırak. bu oyun günden güne o kadar büyür ki. şu an bu sunucular bu denli doluysa sebebi tpt ciler, mafyalar. 500 adam dışarda oyuna girebilmek için sıra sayarken, 10 adamın 500 charı o adamın yerini işgal ediyor. evet kısa vadede belki kazançlarında düşüş eğilimi olacak fakat oyunda kaliteyi korumayı sürdürdüğün ve reklamını güzel yaptığın takdirde oyununu oynayan tekil kullanıcı sayısını artırıp hem ilgiyi, hem takdiri, hem beğeniyi, hem yatırımı günden güne daha fazla alacaksın. herkes mutlu mesut oyununu oynayabilecek hiç bi mafyadan gelecek paraya da ihtiyaç duymayacaksın. bitti gitti.
    Last edited by l3i_NMpwPlG6; 01-19-2021 at 08:35 AM.

Senior Member
    Nickname
    IsimaleyanI
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    gb yi kıstıklarından beri.
    gb satan siteler ve gb kasan oyuncular oyunu iyice gelir kapısı haline getirdiler.
    oyunun ekonomisi aynı Ülke ekonomisi gibi Alarm veriyor.
    item sahibi olabilmek için gb satan site ve oyunculara gebe kalınıyor.

Ama ntt bunu görmüyor.
    Last edited by DonJose; 01-19-2021 at 08:26 AM.

Yeni serveri geçtim yeni serverler yazmış. Alın bunu ya

Senior Member
    şu 50 pc 30 pc ile maden, farm yapanlara bir şekilde bir çözüm bulurlar inşallah

Yıl 2012 seri cs seri 80 manada yemiyor k0sp almış başını gitmiş pk da pempe toz hilesi adamı k0mple buf ac wolfune kadar sılıyor tamam dedım artık bitti soyuldum ne hıkmetsede denk geldi hıc arkasına bakmadım ticket karakol dedım kurtuldum yıl olmuş 2020 oyun hala oynanıyor ama yukarıdaki arkadaşın dediği gibi küçük esnaf bitmiş avm sahibi ve elamanları ve o avmlerde sutbucslarında takılan ınsanlarla dolmuş bu adamlar yarın oyunda tek atacak adam bulamayınca onlarda sıkılacak ama onlar ıcın verdıklerı paralar cok da zorlarına gıtmeyecek pandemı bitsin kucuk esnaf kırahathanesinde okey batak oynamaya başlasın tekrar görüşelim

Senior Member
    jr bdw bugu 2030 kadar durur ondan emınım geri kalanından bir umudum yok

Senior Member
    para kazanmaya devam eder bizlik bişey olmaz

Senior Member
    Yorumu mu silen mod hangisniz çok merak ediyorum ???