Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
    Senior Member

Cezalar Charın sicilinemi ekleniyor karakterinmi ?

mesela ben 2 kere ban yedim
    charı baska acc ye aldıgımda ceza sıfırlanıyormu hem hesap hem karakteirnmi cezası oluyor yoksa sadece karakterin veya acc ninmi

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Merhabalar,

Cezalar hem hesaba hem de karaktere ayrı ayrı işlenmektedir, ceza almış hesabınızdan bir karakteri ring ile başka bir hesaba aktardığınızda önceki hesaptaki cezalarda o karakterin geçmişinde yeni hesaba aktarılır, aynı zamanda eski hesapta da kalır.

Yani kısacası ceza silme gibi bir durum söz konusu değildir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post
    Merhabalar,

Cezalar hem hesaba hem de karaktere ayrı ayrı işlenmektedir, ceza almış hesabınızdan bir karakteri ring ile başka bir hesaba aktardığınızda önceki hesaptaki cezalarda o karakterin geçmişinde yeni hesaba aktarılır, aynı zamanda eski hesapta da kalır.

Yani kısacası ceza silme gibi bir durum söz konusu değildir.
    peki charın sicilini sorgulayabildiğimiz birşey neden yapılmıyor atıyorum pazardan css aldık baktık birton ceza yemiş

Senior Member FEROBERTOTV's Avatar
    Quote Originally Posted by sez_pqZjLz3r View Post
    peki charın sicilini sorgulayabildiğimiz birşey neden yapılmıyor atıyorum pazardan css aldık baktık birton ceza yemiş
    Böyle bir özellik gelse güzel olur.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    oyuna ring yani char satma özelliği eklenmişse o charın cezasını da göstermeniz gerekiyor böyle mantıksızlık olmaz.

Senior Member
    şu olayı test edecek babayiğit bir gün çıkar mı ben inanmıyorum

Senior Member
    Quote Originally Posted by oguzhan526 View Post
    şu olayı test edecek babayiğit bir gün çıkar mı ben inanmıyorum
    cevabını yazardımda nese

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by FEROBERTOTV View Post
    Böyle bir özellik gelse güzel olur.
    +1

kesinlikle böyle birşey gelmeli

Moderator NightOwl's Avatar
    Quote Originally Posted by l3i_NMpwPlG6 View Post
    oyuna ring yani char satma özelliği eklenmişse o charın cezasını da göstermeniz gerekiyor böyle mantıksızlık olmaz.
    Selam,

CSS eşyası hesabınızda yer açmak veya hesabınızdaki karakteri farklı bir hesaba aktarmak içindir, PUS'a eklenme amacı karakter satışı değildir. Bu sebep ile tavsiye edilen bir satın alım değildir. Ancak buna rağmen ring ile karakter alacaksanız bildiğiniz/tanıdığınız kişilerden almanız önerilir.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by NightOwl View Post
    Selam,

CSS eşyası hesabınızda yer açmak veya hesabınızdaki karakteri farklı bir hesaba aktarmak içindir, PUS'a eklenme amacı karakter satışı değildir. Bu sebep ile tavsiye edilen bir satın alım değildir. Ancak buna rağmen ring ile karakter alacaksanız bildiğiniz/tanıdığınız kişilerden almanız önerilir.
    bahsettiğiniz " öncelikli amaç " olarak nitelendirilebilir ancak. bu sistemi getiren adam bunun ticaretinin döneceğini de bilerek getiriyor herhalde, bunu biz düşünüyorsak onlar bin kez düşünmüştür. bahsettiğiniz şekilde olsaydı en basitinden pazara konulamazdı, trade den verir geçerdin. yine davranış kuralları bölümünde ring satışının yasak olduğu belirtilirdi. şu anki durumda ise hangi amaçla geldiğinden ziyade hangi amaçla kullanıldığı önem arzetmekte, %99 oranında karakter satışı için kullanılan bi sistemde cezaların takibinin yapılabilmesini istemek abes değil. bu yapıya düzenleme getirilmeli diye düşünüyorum. düşün sen birinden char alcaksın adam 4 defa etkinlikte afk kalmaktan ötürü ceza yemiş 5. de char patlıcak. 4. cezadan sonra charı elden "güzel fiyata/değerine" çıkarıyor sen tek cezada patlıcak charı alıyorsun ve şans o ya tam jr sırasında acilen çıkman gerekiyor kötü bi haber aldın vs. biri de videonu kayda aldı gönderdi reportsa. hoop, char sınırsız kapatıldı. bu durumda ntt direkt olarak oyuncuyu mağdur etmiş oluyor. bakın ntt diyorum çünkü bunu çözmek ntt nin elinde olan bi şey. yapmıyorsa, soruna ortak oluyor demektir. ya ringlerin sadece kişilerin kendi karakterleri arasında takasının yapılabileceği bi kural belirlenmeli/sistem getirilmeli ya da pazarda işlem görüyorsa burada o karakterin sicili de belirtilmeli. böylece oyuncular da karakterini cezasız devam ettirmek için aykırı davranışlar/oynayışlardan uzak durmaya başlar. yarın ceza yemiş charlarını satmakta güçlük çekecekleri için.

çözüm odaklı olunmalı kısacası. aradan sıyrılma değil.