Results 1 to 7 of 7

Genie açık iken R makro bırakmak serbest mi?

Merhabalar basit bir makro programı yada mouse makrosu ile geniem çalışıyorken sadece R ye basma işini makroya yaptırabilir miyim? Yaptıranlar var 13. videoyu çekmeme rağmen ceza almadılar benim de konuyla alakalı pek bir bilgim yok serbest mi acaba? Bunca zaman boşuna mı uğraştım onu merak ettim

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Merhabalar,

Hayır serbest değil, makro kullanımının her çeşidi yasaktır. Ama tek tuş atama yaparak ve onuda elinizle mouse'dan basarak kullanabilirsiniz, ikisi çok farklı işlemlerdir, size şöyle açıklayayım;

Tuş Atama : 7 tuşlu bir mouse sahibisinizdir ve yan fonksiyon tuşlarına mouse programından 6-7-8 gibi klavyeden elle basması zor ve uzak olan tuşları atarsınız ve mouse yan fonksiyon tuşlarından onları kullanırsınız, tekrar ediyorum elle basarak kullanırsınız.
    Makro : Aynı şekilde o mouse programında o tuşları atadıktan sonra bide süre ekleyip tekrarlatma özelliği vardır işte bu tekrarlatma olayı makrodur ve suçtur.

Tespiti halinde davranış kurallarında bulunan cezalara göre işlem yapılır.

Peki birisinin slotta o dediğiniz şekilde makro olayı yapmasını kullanıcı olarak kanıtlamanın yolu nedir? mesela 2 saatlik bir video çekip youtuba atsam olur mu? Minimum süresi var mı çekeceğimiz videonun?

Eğer şuan müsaitseniz Destan 3 serverine gelip Deruvish slotuna bakabilir misiniz lütfen ?

Senior Member
    Nickname
    LadyC/Strum
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    BegForMercy
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post
    Merhabalar,

Hayır serbest değil, makro kullanımının her çeşidi yasaktır. Ama tek tuş atama yaparak ve onuda elinizle mouse'dan basarak kullanabilirsiniz, ikisi çok farklı işlemlerdir, size şöyle açıklayayım;

Tuş Atama :
    Makro : Aynı şekilde o mouse programında o tuşları atadıktan sonra bide süre ekleyip tekrarlatma özelliği vardır işte bu tekrarlatma olayı makrodur ve suçtur.

Tespiti halinde davranış kurallarında bulunan cezalara göre işlem yapılır.
    çok güzel cevap. ben bu cevap üzerine bir başka soru sormak istiyorum. yayıncılar ve oyuncular genelde yayın açtıklarında ve video yayınladıklarında o anki sesleri de canlı olarak duyabiliyoruz. asasin sınıfı ile oynayan arkadaşlar kızmayın ama ne sağ klik sesi nede 7-8 tuşuna basma sesi duyamıyoruz. burdan benim anladığım 7 tuşlu mouselarının 1 tuşuna minoru atamışlar. sürekli ona tıklamayıp mouse a ait programa tıklatıyorlar.

bu yasak ise neden yıllardır gözlerimizle izlediğimiz kişilere yada bunu kullananlara bir şey olmuyor.

belirli aktivitelerde belirli skiller kullanılabilir ise herkese alenen ilan edin lütfen.

Quote Originally Posted by hosmercim12 View Post
    Peki birisinin slotta o dediğiniz şekilde makro olayı yapmasını kullanıcı olarak kanıtlamanın yolu nedir? mesela 2 saatlik bir video çekip youtuba atsam olur mu? Minimum süresi var mı çekeceğimiz videonun?
    arkadaşım youtube da bir sürü video var ve macro kullanıldığı aşikar. adamlar hala aynı şekilde oynayıp video paylaşıyorlar. bence video çekip yorma kendini . çünkü kendi kendilerini ifşa edenlere bir yaptırım yokken emeğine yazık olur.

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by hosmercim12 View Post

Eğer şuan müsaitseniz Destan 3 serverine gelip Deruvish slotuna bakabilir misiniz lütfen ?
    En az 3-4 dk lık bir video yeterli olacaktır.

Quote Originally Posted by LadyC View Post
    çok güzel cevap. ben bu cevap üzerine bir başka soru sormak istiyorum. yayıncılar ve oyuncular genelde yayın açtıklarında ve video yayınladıklarında o anki sesleri de canlı olarak duyabiliyoruz. asasin sınıfı ile oynayan arkadaşlar kızmayın ama ne sağ klik sesi nede 7-8 tuşuna basma sesi duyamıyoruz. burdan benim anladığım 7 tuşlu mouselarının 1 tuşuna minoru atamışlar. sürekli ona tıklamayıp mouse a ait programa tıklatıyorlar.

bu yasak ise neden yıllardır gözlerimizle izlediğimiz kişilere yada bunu kullananlara bir şey olmuyor.

belirli aktivitelerde belirli skiller kullanılabilir ise herkese alenen ilan edin lütfen.
    Bu bahsettiğiniz durumda tekrarlatmaya girer sonuçta minor skilline bir defa basıp bırakılmaz basılı tutmak yada bas bıraka tekrarlatmak gibi bir şey yapılıyordur bu da suçtur.

Senior Member
    Nickname
    LadyC/Strum
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    BegForMercy
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad

Bu bahsettiğiniz durumda tekrarlatmaya girer sonuçta minor skilline bir defa basıp bırakılmaz basılı tutmak yada bas bıraka tekrarlatmak gibi bir şey yapılıyordur bu da suçtur.

sevgili moderatör arkadaşım. bunun suç olduğunu biliyorum. peki benim bir oyuncu olarak fark ettiğim durumu oyunun yetkilileri fark etmiyor mu.

bu suçun cezası nedir ve video ve yayın paylaşan bu macroyu kullanan arkadaşlara bir şey yapılıyor mu ?

sonuçta oyuna oyuncu çekiyorlar eyvallah fakat kullandıkları yasaklı işleri de teşvik ediyorlar.

10 Dakika 1 saniye ve 6 dakika 57 saniye video çektim umarım yeterli olur.