Results 1 to 5 of 5
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Bu Sadece Bir Oyun

Merhabalar,

Bu oyunu liseden beri ara ara oynarım. Yıllarca ara verdiğim de oldu. İşimden zaman kalınca saatlerce zaman geçirdiğim de oldu. Pandemi zamanı herkes gibi evde sıkılınca oyuna geri döndüm.

Yalan değil TL ile bir miktar item çektim eski bir serverda lightning mage karakter oluşturdum. Eğlenmek için oynuyorum. Ancak beni rahatsız eden bir durum var. Foruma bakınca benim gibi bu durumdan rahatsız olan bir sürü oyuncu olduğunu gördüm.

İlk husus şu ki, bazı oyuncular(!) oyunu oynamak yerine TL kazanma aracınolarak görüyorlar. Bu tek başına rahatsız olunacak bir durum değil. Ne de olsa onların tercihi. Ancak bu kitleye mensup bazı insanlar(!) mobların bulunduğu spotları kendi malı gibi görüyorlar. Dilediği zaman gelip genie açıp ve bence makro desteği ile spotu ele geçiriyorlar. Bu kısma da bişey diyemem belki adamın karakteri güçlüdür. Gücü varsa alır hakkıdır. Ancak bu şahısların saygıdan yoksun şekilde hakaret içeren ifadelerle şahsıma saldırdıklarına birkaç defa şahit oldum. Cr ye reportladıgımda yalnızca chat ban alıyorlar. Ancak cezaları sona erince bu tutumlarını değiştirmiyorlar. O yüzden hakaret eden kişilerin hesaplarının süreli/süresiz şekilde ban ceza ile cezalandırılmaları gerektiğini düşünüyorum.

Bir diğer konu oyun kuralları gereğince tek bir ip adresinden iki hesap ile erişim sağlanabileceği kuralı mevcut. Ancak gerek oyun içinde gerekse YouTube gibi platformlarda görüyoruz ki bazı akıllı şahıslar birden fazla İnternet ile oyuna 8/19/24/35 hesapla bağlanıyorlar. Bildiğiniz üzere yukarıda yazdığım kuralın oluşturulma sebebi bir kişinin çok fazla hesapla oyuna bağlanmasını engellemek. Oyuncuların bu kuralı birden fazla İnternet bağlantısı edinmek suretiyle dolanması bu kuralın uygulanmasına engel teşkil etmemektedir. Ancak nttgame in ticari kaygıyla buna göz yumduğunu gözlemliyorum. Bu konuda yetkililerin tutumunu değiştirmeleri gerekiyor. Çünkü oyunda bulunan benim de içinde bulunduğum büyük bir kesim bu konuda çok mağdur oluyor.

Üçüncü konu ise oyuncular arasında pazarcı olarak adlandırılan birtakım şahısların item al sat yaparak gelir elde etmeleri. Bu şahısların bu işi yapmaları tek başına sorun teşkil etmiyor gibi görünüyor. Ancak bu şahıslar ellerindeki gücü kötüye kullanarak ve birlik olarak item fiyatlarının piyasa dengesine oturmasına dolaylı yoldan engel oluyorlar. Bir nevi manipülasyon olarak adlandırılabilir. Bu ise oyuncuların itemler ulaşmasına engel oluyor. O yüzden diğer bütün mmorpg lerde olduğu gibi knight online a da auction house/merkezi pazar sistemi gelmesi gerekmektedir. Çünkü oyun bu haliyle çığırından çıkmış durumdadır.

Ve ayrıca o pazarcı arkadaşlara sesleniyorum. Umarım vergi açılışınız vardır. Nttgame merkezi pazar sistemine geçmeyip buna göz yumabilir. İşlerimden boşluk bulduğum bir vakitte maliyeye gb alım satım sitelerinden alınacak hesap bilgileri üzerinden yüksek meblağda transfer yapılmış banka hesap sahipleri hakkında vergi incelemesi yapılması için dilekçe ile ihbarda bulunmayı düşünüyorum. Nttgame buna göz yumsa dahi yeryüzündeki hiçbir devlet vergi usulsüzlüğüne/kaçakçılığına göz yummaz.

Ve bir avukat olarak söylüyorum nttgame sözleşmesinde gb nin TL değeri ifade etmediğine ilişkin sözleşme maddesi sizin gelir elde ettiğiniz gerçeğini asla değiştirmeyecektir.

Herkese hakaretsiz ve eğlenceli oyunlar diliyorum.

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    Bir önceki konuya yazdığım yorumu aynen buraya da gönderiyorum. Oyunun oyun olmaktan çıkmasının, çeteleşmenin hatta oyundan ev geçindirmenin ne derece ayyuka çıktığını buradan da görebilirsiniz.

Konuyu hortlatıyorum. Hortlatılmayacak gibi değil çünkü Olympia serverinde phantom slotunda bir tane human priest var baş harfi H... Aylardır aynı slotta kasılıyor 24 saat boyunca. Bu yazıyı saaat 05.38 de yazıyorum siz düşünün... Ne görev yaptırıyorlar ne de kastırıyorlar. -lar diyorum çünkü kutu almaya başladıkça karus çar sokuyor. Önce B.... diye bir db prıest soktu bana sureklı db attı surekli manamı cekti. Onun da videosunu cr ye atacagım. Daha sonra Y... adında priest soktu kestim bunu baktı beceremedi L... adında da bır okcu soktu. İkisiyle beni sürekli kesip delosta kalmama fırsat vermediler. Yukarıdaki H.... genei ile busslarını kasmaya devam etti.

Şöyle söyleyeyim 1 saatte 7 bus aldım 40 abyys gem aldım 3 gün önce. Sonra bu H.... geldi. Burası benim ben kasıyorum elektrikler gitti dedi. Bu gün de bunları yaptı...

Çeteleşme, darlama, kastırmama, görev yaptırmama her şey var... Zaten cr ye de bunların videosunu attım.

Adam genei kurup rahat rahat 7/24 parasını kasıyor geleni de kesiyor. Kendi değil başka karakterler sokarak bunu yapıyor. Demem o ki neredeyse tüm odalara eklenen Dungeon Knight'ın acil olarak Phantom odasına da eklenmesi gerekli.

Bu çeteleşmeye izin vermeyin!

Junior Member
    Madem bu sadece bir oyun o zaman hırsına yenik düşüp TL ile item almazsan iteminde TL bazında bir değeri olmaz sende oyunu oyun oldugu için oynayabilirsin.

yazdıgın 2. 3. maddelerinde dolaylı yönden müsebbibi sen ve senin gibi hırsına yenik düşüp oyun oldugunu unutup işi tlye döken diğer oyuncular , ikiyüzlülüğü bıraktığınız zaman tekrar tartışılabilir bir konu.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    NTTGame firmasının ticari kaygılarla bazı şeylere göz yumduğunu söylemek asılsız ithamdır ve forum kurallarına aykırıdır. Forum kurallarını ihlal ettiğiniz için forum hesabınızı süresiz kapatacağımı belirteyim.

Hem oyuna N-point harici sözleşme kuralları dışında para yatırıp hem de bu durumdan şikayetçi olmanız mantık dışı bir durumdur. Mgame'e ait bir eşyayı TL ile alırken sözleşmeyi ihlal ettiğinizi biliyor olmalısınız, eğer gerçekten de Hukuk Fakültesi'ni bitirip avukat olduysanız hesabınızın bundan da etkileneceğini tahmin edebilirsiniz. Bu tür bir konu açmadan önce, öncelikle kendinizin temiz olması gerekir. Temiz bir oyuncu olduğunuzda en azından bazı şeyleri eleştiri yapma hakkınız olacaktır. Konuda yazdığınız asılsız ithamları düşününce eleştiri bile yapacağınızı pek düşünemiyorum.

Forum kurallarının ihlal edilmesinden dolayı konuyu sonlandırıyorum. Diğer soruların cevaplarını zaten forumda defalarca vermiştim. Arama kısmını kullanabilirsiniz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.