Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 28
    Junior Member
    Quote Originally Posted by reg_WjsmcXwJ View Post
    farmın sonunun gelmesi yanlış bi tabir çünkü illa farm yapılır sadece farmın yeri değişir durumu değişir mesela eskiden çöp farmı modaydı onu kaldırdılar ama sonra coin farmı çıktı çöp farmıvarken coin farmının önemi yoktu coin farmını kapatsalar oyun içi item aksesuar farmı yapılır onun farmını kapatırlarsa etkinlik item farmı yapılır onu kapatırlarsa mataryel farmı yapılır vs. vs. artarda artar ancak oyun yönetimi oyunun içniden gbleri çekmeye çalışıyor oyüzden gb fiyattları tavanyapmış vaziyette mesela coin farmını azalttı herşeyi cz de eziqleri yem edecek şekilde düzenledi yani farm zorlaştı oyıuna giren para azaldı ayrıca etkinlikler yapıp 2 3 gb ye sağlam eşyalar satar oldu akara sistemi geldi para habire çıkış yapıyor vergiyle 21 gb toplanıp 20 gb dağıtılıyor derken gb uçuyor sanırım cashle gb satıcaklar
    Hah işte tam olarak düşündüğüm buydu.. Akara sistemi Knightın bu Cashle GB niyetini aslında çok belli ediyor..
    Farmın şekli değişir yıllardır olan birşey evet ama artık o da kalkacak gibime geliyor. Tamamen tüm kapıları kapatıyorlar yavaş yavaş..
    İtemleri ve Coins'i kendilerine bağladıkları zaman ne pazar kalır ne de farm..
    "Buraya PK atacak adamlar gelsin" stratejisi çizmiş gibiler. Onlar her ay pre-pus çeksin yolumuza bakalım der gibi.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Horyoshi View Post
    bu şekilde giderse yeni oyuncu geldiği gibi gider, mevcut oyun dinamiğini bilen oyuncular oynar durur. olay zevk almanın ötesine geçti artık.
    Zaten Knight'a yeni oyuncu gelmiyor, hepsi eski tayfa. Bu saatten sonra da yeni oyuncu çekemezsin. Yeni başlayanlar da ha burda para kazanılıyormuş ondan geldim diyor. (Bizzat yaşadım.)

Para kazanacağını zannederekten gelen tipler yeni gelenler. Tamamen zarar ve illegal tayfa.

Ben pk atmayı değil de farm yapmayı seven biriyim. Ama oyunu 2 ay evvel itemleri satıp bıraktım neden çünkü farm diye bir şey kalmadı ben amele değilim günde 10 saat farmlayarak 70 80 m kasıp çarımı güçlendireyim he bu arada pk atmayı ws atmayıda çok iyi biliyorum ama farm atmak bana daha yahşi geliyor. Velhasılı kelam ben çarım harici itemlerimi sattım old takı ve yamuk bowum ile arada sırada girip iki üç ws atıp adamları tokatlayıp çıkıyorum olsa da farm eskisi gibi sadece çarı güçlendirmek için farm atılsa...
    Last edited by NativeBrutal; 01-14-2021 at 02:52 PM.

Senior Member Efsanevi_Kahraman's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TheAscennsion
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    farm olayı varmı ki sonu gelsin artık.
    Cesaret insanı zafere , kararsızlık tehlikeye , korkaklık ise ölüme götürür.

en son böyle bir konu açtığımda dedim ki. itemleri sundrieste TL olarak satın dedim. beni forumdan banladılar. sonrasında açık artırma ile item satışı başladı oyunda daha da yorum yok

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (5)
    Delos konusunda iyi oldu diyenlere sesleniyorum. Ben okçu oynuyorum ve bilirsiniz ki okçunun rprsi10 maksimum 15 dakikada gelir. Ama bir priest bir asas bir warriorün rprsi 1 saati geçer. Şimdi bu güncelleme kime yaradı? Ben her 10 dakikada bir delostan çıkıp rpr yapacağım ama priest bir saat slottan çıkmayacak hele bir de birden fazla mp rec ile takıldığını düşünürsek? Kaç saati bulacak ? Sizce bu adil mi? Neden ben 10 15 dakikada bir çıkmak zorundayım?

Edit: Konunun burda farm ile çeteler ile mafyalar ile alakası yok. Konu okçular vs diğer joblar arasındaki rpr süresi adaletsizliği.

Senior Member VSTiTrek's Avatar
    Nickname
    TiTrek
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    bi bitse de şu oyunu robotlar değil de insanlar oynasa
    KO bir oyun olabilir mi dersin ?

Junior Member
    Quote Originally Posted by mesutcanmaden67 View Post
    Maalesef, yanlış anlaşılmak istemem. Bende item dizip 8 kişilik pt de gezen tayfalardan değilim. Ama bence yerinde bir güncelleme delos konusu. Biz o mafyalar gibi tüm günümüzü oyunda geçirmediğimiz için, 1 saat, 2 saat farmlasak bile yeterli olur. Çünkü amaç oyundan para kazanmak değil. Zevk alarak oyun oynamak. Ben zaten saatlerce farm atabilme taraftarı değilim. Dolayısıyla yine diyorum bence yerinde bir güncelleme
    Haklısın.. Sadece bu güncellemeye bakacak olursak o kadar kötü görünmüyor hatta yerinde gibi. Benim kast ettiğim uzun zamandır ardı ardına farm için gelen güncellemeler.. Öyle bir noktaya geldi ki bir iki istisna slot hariç PK olmayan her haritada farm yapmak zarar ettiriyor. Bak kazandırmıyor demiyorum..
    Bildiğin 'Zarar' ettiriyor. Harcadığın pot-Ts-Sw vs. göz önüne alınca resmen emek harcayıp zarara giriyorsun
    Çeteleri bitirmek mi istiyorsun? Bunun yolu onların slotlarını bitirmek mi olmalı? Yoksa tüm slotlara adil ödül koymak mı?
    Koy baba WORM'a farm koy. 3 kuruş getirisi olsun ama olsun.. Kecoona koy.. 5 kuruş olsun ama olsun.. Herkes istediğinde bir yerde farmlayabilsin. Aralarında da uçurumlar olmasın.. O zaman umrunda olur mu adamın delosa çökmüş olması? Veya o adam gb satışı ile geçimini sağlayabilir mi?
    Eğer User düşünülüyor olsa emin ol çılgınlar gibi çözümleri var bu işin.. Knight'ın kafasında sadece kendisi var ve gidişat hiç iç açıcı değil..

Junior Member
    Quote Originally Posted by VSTiTrek View Post
    bi bitse de şu oyunu robotlar değil de insanlar oynasa
    Charını fullemiş, farmla işi kalmamış olanlar çok rahat bu yorumu yapabiliyor..
    Ama bir oyun, oyun içi gelişime kapalı olmamalı bence..

Başkalarını düşünmeden yorum yapacak olsam benim de isteğim; tüm serverlar sıfırlansın herkes baştan başlasın çarlar falan bir gecede sıfır ne güzel olur ama
    Last edited by NativeBrutal; 01-14-2021 at 02:53 PM.

Junior Member
    Yaptıkları çok mantıklı oyuna bir çok yeni başlayan oyuncu tutunamıyor. Eslanta gidiyor dolu Delos gidiyor aynı Cz desen hayatta kalamaz. Sonuç olarak biraz oynuyor bırakıyor. Bir mmorpg için devamlılık ve yeni gelen oyuncu çok önemli. Bu mafya tiplerden bence bizim o kadar yönetimde rahatsız kademeli olarak azaltıyorlar.
    PS: Madenlere de çözüm bulursanız harika olur.

Tags for this Thread