Results 1 to 8 of 8

Lightbulb Hurafeler üzerine

Arkadaşlar kulaktan duyma birkaç şey takıldı aklıma. Sırasıyla yazıyorum bilgilendirecek birileri olursa pek memnun olurum.

1-) Karakterler arasında Hitbox farkı var mı ? Yani kadın warrior'a 3-5 combo girdik diyelim. Küçük yapısından dolayı okların dışarı çıkma ihtimali var mı, yoksa Karus warriorları ile aynı mı ?

2-) Bazı karakterler özellikle kadın oynanıyor herkes tarafından. Priest, mage vs. Neden abi ? Sadece görünüş mü, yoksa duyduğum gibi atış hızında serilik falan var mı ?

3-) Elemental bonus melee karakterler için etkili mi ? Mesela +3 dual shio ve +8 helenid ile draki, +3 dual elf ring ve +8 Eagle's Eye'dan daha hızlı bitirilebilir mi ?

Bu üç soruyu cevaplayabilirseniz pek memnun kalırım.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

1-) Human kız karakterlerin crossbow ile attığı 3-5 kombosunda oklar tam olarak gitmektedir. Erkek karakterlerde ise cüssesinden kaynaklı yandan 1 veya 2 ok çıkabiliyor.

2-) Hayır genel olarak atış hızında farklılık yoktur. El hareketlerinin animasyonları arasında geçiş farkı vardır. Ancak en sonunda aynı hızda eylemi gerçekleştirmektedir.

3-) Hayır, takılar karakterin daha hızlı hareket etmesini sağlamamaktadır.

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    Ben de şunu ekleyeyim. Crossbowlar normal Bowlara göre daha mı hızlı?

Senior Member
    Takıların okcu üzerinde pek bi etkisi yok sadece helenid 3 5 skilini daha seri atıp tekliyi biraz daha yavaş atar, Eagle tekli skilini hızlı atıp 3 5 de sorun yaratabiliyor. Kız karakter ile ws atarken kücülme taşı basmadığın sürece okların eksik vurur 3 5 atatken.

Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

1-) Human kız karakterlerin crossbow ile attığı 3-5 kombosunda oklar tam olarak gitmektedir. Erkek karakterlerde ise cüssesinden kaynaklı yandan 1 veya 2 ok çıkabiliyor.

2-) Hayır genel olarak atış hızında farklılık yoktur. El hareketlerinin animasyonları arasında geçiş farkı vardır. Ancak en sonunda aynı hızda eylemi gerçekleştirmektedir.

3-) Hayır, takılar karakterin daha hızlı hareket etmesini sağlamamaktadır.
    Teşekkür ediyorum. Üçüncü maddede bossların ice resist'lerinin olmadığı için, süre hakkında daha hızlı bitirilebilir mi diye sormuştum. Mov speed için değil ^^

Junior Member
    1. Bunun hakkında bir video izlemiştim ve kadın karakterlere atılan 5li okların 1inin tutmadığını gösteriyordu videoda onu şuan bulamadım.

2. Beta zamanından beri erkek/kadın Mage oynayan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki böyle bir fark yok. Sadece kadın Mage de atak animasyonu daha hareketli olduğu için öyle bir izlenim veriyor oynayan kişiye.

3. Soruna cevap olarak

Emeklerinize sağlık dostlar teşekkür ediyorum hepinize <3 O zaman ortada düzeltilmesi gereken bir Hitbox bug'ı olduğunu söyleyebilir miyiz ? ^^

3. madde için
    Okçuda fire, poison, glacier ve lighthing arrow atınca çift hasar vurur.
    Bu çift hasardan birisi elemental, diğeri meele hasardır. Meele hasar Dex, silahın ap si ile artar. Silahın elemental damagesi ise meele hasar ile birleştirilip vurur. (ama rakibin resistine bağlı olarak vurduğu azalır)
    Ikincisi ile magic hasardır ve Magic Power statı ile güçlenir. Takılardaki element hasarı buraya eklenir.

Flame Ring teki flame damage "sadece" Fire Arrow, Fire Shot ve Explosive Shot becerilerinin magic hasarını arttırır.
    Shio Tears ise Ice Shot becersinin magic hasarını arttırır
    Imir Ring ise Lighthing Shot becersinin magic hasarını arttırır.

Bu takılardaki elementler okçunun diğer becerilerini kesinlikle güçlendirmez.
    Arenada bu takılarla yaptığım denemeler ile bunu öğrendim, umarım yardımcı olmuşumdur.