Results 1 to 10 of 10

Thread: Taksiciler

Junior Member

Taksiciler

yeter artık gerçekten GM ler ya bu adamlardan yol alıyor yada bakmak istemiyolar . Exp kasmak isteyen adamlar illa para vermek zorunda mı ?
    Neden halen ilgilenilmiyor şu konuyla alakalı ?

Senior Member FEROBERTOTV's Avatar
    Quote Originally Posted by korhanacet View Post
    yeter artık gerçekten GM ler ya bu adamlardan yol alıyor yada bakmak istemiyolar . Exp kasmak isteyen adamlar illa para vermek zorunda mı ?
    Dostum sence ne yapılabilir ? Bence hiç birşey yapılamaz çünkü taksiciler diye nitelendirdiğin oyuncuların hile kullanmadığını varsayarsak, istediği spotta istediği yaratığı istediği kadar kesmekte özgür. Eğer diğer oyuncularla aralarında coins alışverişi yaparak birbirlerini kasıyorlarsa bu da kendi aralarındaki bir olaydır oyun yönetimi buna karışmaz. Fakat bunları hile kullanarak yapıyorlar ve oyun kurallarını ihlal ediyorlar ise gerekli kanıtlarınla birlikte CR birimine bildirmelisin.
    Bunları yapmayıp ben yine de o spot'ta mob kesmek istiyorum diyorsan, ks atmanın bir yaptırımı yok. Sende istediğin yaratığı kesmekte özgürsün; gidip onların spotunda mob kesebilirsin .

Junior Member
    Nasıl yok ? adamların Roguelerı Wolfu macro ya kurmuş , Bütün charlarda Z macrosu var . Oyun içinde macro kullanmak yasak değil mi ?

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Merhabalar,

İllegal bir aktivite olmayan partilere müdahale edilmez, şayet siz illegal yollarla bu durumu yaptıklarını düşünüyorsanız aralarına girip kanıtlarınız alarak forum cr ye incelenmesi adına bildirimde bulunabilirsiniz.

Ayrıca "GM ler bu adamlardan yol alıyor" gibi tabir ve çirkin ithamlardan vazgeçmelisiniz.

İyi forumlar.

Senior Member FEROBERTOTV's Avatar
    Nasıl yok ? adamların Roguelerı Wolfu macro ya kurmuş , Bütün charlarda Z macrosu var . Oyun içinde macro kullanmak yasak değil mi ?
    Evet dostum makro kullanımı yasak, tesbit ettiğin makro kullanıcılarını video çekerek CR birimine bildirebilirsin .

https://forum.nttgame.com/forum/foru...-Cheat-Reports

https://forum.nttgame.com/forum/showthread.php?414858

Junior Member
    Bu oyunu çocujluğumdan beri oynuyorum , parası olanda olmayanda oynuyor .hiç bir USER kasmak için para vermek zorunda değil . Bir süredir takip ediyorum bu slotları ve ' Z macrosu ' kullanıyolar çok bariz bir şekilde . Herhangibir char ile yanlarında genie açtığımdada bu anlaşılıyor yada anlayan birisi 5 dk izleyerek görebilir . GM ler yol veriyor dememin sebebi ben ve ben gibi bir çok kişi bu konu ile alakalı şikayetlerni dile getiriyor ve hiç bir kontrol yapıldığını düşünmüyorum açık söylemek gerekirse .

Junior Member
    Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post
    Merhabalar,

İllegal bir aktivite olmayan partilere müdahale edilmez, şayet siz illegal yollarla bu durumu yaptıklarını düşünüyorsanız aralarına girip kanıtlarınız alarak forum cr ye incelenmesi adına bildirimde bulunabilirsiniz.

Ayrıca "GM ler bu adamlardan yol alıyor" gibi tabir ve çirkin ithamlardan vazgeçmelisiniz.

İyi forumlar.
    İllegal program kullanılması muhtemel slotlar için neden report edilmesi bekleniyor. Sizin varsayımınıza göre gerçek hayatta cinayet işlendiğinde ihbar olmadığı sürece soruşturma açılmaz mesela.

Günde 1 kere grell, taksi slotları, bus atan birçok slot kontrol edilemez mi? Zor bir şey değil.
    Ben legal genie ile grell de kutu alamiyorum makroculardan. Report etsem ne olacak? En iyi ihtimal 1 ay sonra adam banlanacak.
    Last edited by nfcl; 01-14-2021 at 06:08 AM.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by FEROBERTOTV View Post
    Dostum sence ne yapılabilir ? Bence hiç birşey yapılamaz çünkü taksiciler diye nitelendirdiğin oyuncuların hile kullanmadığını varsayarsak, istediği spotta istediği yaratığı istediği kadar kesmekte özgür. Eğer diğer oyuncularla aralarında coins alışverişi yaparak birbirlerini kasıyorlarsa bu da kendi aralarındaki bir olaydır oyun yönetimi buna karışmaz. Fakat bunları hile kullanarak yapıyorlar ve oyun kurallarını ihlal ediyorlar ise gerekli kanıtlarınla birlikte CR birimine bildirmelisin.
    Bunları yapmayıp ben yine de o spot'ta mob kesmek istiyorum diyorsan, ks atmanın bir yaptırımı yok. Sende istediğin yaratığı kesmekte özgürsün; gidip onların spotunda mob kesebilirsin .
    Zamanında legal olan Delos mafyalarının ceza aldıklarını biliyorum. Oyunda mafyacılık sisteminin de ceza olduğunu düşünüyorum. Eskiden Delos'ta parayla spot bırakan ya da para verin size rahat verelim diye birçok kişinin ceza almışlığı var.

Bu durum da bir şekilde mafyacılık aslında. Yaptırımı olmalı bence.

Junior Member
    Aynı sorundan desten serveri içinde muzdaribim. Biz clanca savaş açtık d1 paramundaki taksicilere.
    https://forum.nttgame.com/forum/show...42#post2251542

Junior Member
    Kanqa neyinden rahtsız oluyorsun sen bu işin adamlar 25m karsılıgında kasıyor party kuramayacak adamları ve verdiğin paranın 10m i de geri üzerine geliyor...
    verdiğn para 15m e düşüyor eger sen party kurup genie bıraksan zaten sadece genie parası 14m civarı adam senı bedavaya kasıyor ve dc olursan arıyor bir sürü yardımcı oluyor daha neyini begenmiyorsun ....

(Taxicilere Pus temin edilir )
    Pm EgeTicaret