Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 30
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Chaos Haritası 10 Dakikaya Düşürülmeli

gm arkadaşlar yayında bunu tartışmış diye biliyorum. madem bu koxperların önüne geçilemiyor o halde süre yarıya düşürülmeli çünkü 20 dakika boyunca koxperlarla mücadele etmek gerçekten çok zor. ilk 10 dakika üst sıralarda olsan bile aynı tempoda sıralamanı koruman çok zor arkandan seri seri kese kese geliyorlar ve seni rahat geçiyorlar oyun sonlarına doğru. yani 20 dakika kendini üst sıralarda tutabilmek normal bi oyuncu için yüksek efor ve stres yaratan bi durum. bu yüzden canlı yayında konuşulan bu mesele hayata geçirilmeli ve chaos süresi 10 dakikaya indirilmelidir. hani kaybediyorsak bile en azından 10 dakika fazladan vaktimiz ve enerjimiz çalınmasın. yazıktır.
    Last edited by l3i_NMpwPlG6; 01-12-2021 at 08:41 AM.

Senior Member
    5 dk bile olabilir sadece chaos token ıcın gırıyorum cogu zaman alt tabda unutuyorum atıyor etkınlıkten.Adam once kendını kesıyor sonra yattığı yerden benı 20 dk niye ugrasalım kırmızı kutu ıcın

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Chaos'u 10 dakikaya düştü diyelim, Chaos'u mu oynayacaksın? İllegal olarak gördüğün şahısı yakalayıp, nick alıp, report etmeye mi çalışacaksın? Report ettin diyelim, banlanmasını mı bekleyeceksin? O süre zarfında zaten Chaos bitiyor, sen sonuncu oluyorsun, illegal şahıs oyundan çıkıyor. Aldığın cevap da karakter offline oluyor.

Chaos süresinin düşmesi, legal olan kişilerin önünü keser. İllegal olan şahıs 1 dakikada da alır kutusunu, 10 dakikada da. Önemli olan sürenin uzun olup da, Chaos içerisinde işlem görebilmesi.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by akoml View Post
    Chaos'u 10 dakikaya düştü diyelim, Chaos'u mu oynayacaksın? İllegal olarak gördüğün şahısı yakalayıp, nick alıp, report etmeye mi çalışacaksın? Report ettin diyelim, banlanmasını mı bekleyeceksin? O süre zarfında zaten Chaos bitiyor, sen sonuncu oluyorsun, illegal şahıs oyundan çıkıyor. Aldığın cevap da karakter offline oluyor.

Chaos süresinin düşmesi, legal olan kişilerin önünü keser. İllegal olan şahıs 1 dakikada da alır kutusunu, 10 dakikada da. Önemli olan sürenin uzun olup da, Chaos içerisinde işlem görebilmesi.
    chaos içerisinde işlem yapılıyor olsa bin defa yapılırdı(hiç yapılmadığından bahsetmiyorum ama geçenlerde bi arkadaş yazmıştı ben de yineleyeyim. bataklığı kurutmadıktan sonra 3-5 sinek avlamanın anlamı yok). her gün 5000 ayrı chaos oyunu gerçekleşiyordur en az 18 erliden. hangi gm hangi chaosu takip edecek de orada adam banlayacak. hadi banladı diyelim, adam yeni hesap açıp diğer chaosa zaten yetişecek tekrar. kutularını toplayacak, lvl ını kasıp itemleri aktarıp kaldığı yerden devam edecek. 1 lvl lar chaosa girebildiği müddetçe bu sayı hiç eksilmeyecek. sen kesin önlem arıyorsan, ban politikasının düzgün işlemesini istiyorsan bunun için level ve np sınırı getirirsin önce. 1000 koxper varsa sayıyı 100 e çekersin bu sayede çünkü bunların %90 ı 1 - 40 lvl arası boş charlar. 70 lvl + 5k np sınırını koyarsın, tek chardan tüm kaoslara girme seçeneğini tanımlarsın. artık herkes tek charıyla girer 1 kez 70 e kasar bdw ler görevlerle np sini tamamlar bu şekilde etkinliğe rahat giriş yapar. daha az koxper görürsün, gördüğünü kayıt alır reportlar yollarsın. 1 lvl adamlarla uğraşmak yerine 70 + 5k np kasmayla uğraşmış koxperlarla uğraşırsın bu sayede uğraştığın adam sayısı da 10 da 9 azalır en az. mesele önlem ise, ban ise, çözümler bu mantıklarla halledilir. 1 lvl a chaosu açık bırakıp her gün chaos giren 1000 koxperdan 3 ünü 5 ini banlamaya çalışarak değil, yetişemezsin yetişsen yenisiyle sonraki chaosa gelir adam seriden.

haliyle ben 20 dakika koxperla mücadele etmek yerine madem bahsettiğimiz önlemler alınmıyor, 10 dakika edip ayrılmak istiyorum. bu kadar basit. bu oyunu normal, eliyle oynayanların çoğu da bunda hemfikirdir. 1 ay öncesine kadar 3 chaostan en az 1 inde mavi alırdım artık o da yok, yeşil alsak sevinir hale gelmişiz chaosların rezalet hali yüzünden. bi de 20 dakika boyunca kendimi üst tempoda devam ettirmeyle mi uğraşcam.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by l3i_NMpwPlG6 View Post
    chaos içerisinde işlem yapılıyor olsa bin defa yapılırdı(hiç yapılmadığından bahsetmiyorum ama geçenlerde bi arkadaş yazmıştı ben de yineleyeyim. bataklığı kurutmadıktan sonra 3-5 sinek avlamanın anlamı yok). her gün 5000 ayrı chaos oyunu gerçekleşiyordur en az 18 erliden. hangi gm hangi chaosu takip edecek de orada adam banlayacak. hadi banladı diyelim, adam yeni hesap açıp diğer chaosa zaten yetişecek tekrar. kutularını toplayacak, lvl ını kasıp itemleri aktarıp kaldığı yerden devam edecek. 1 lvl lar chaosa girebildiği müddetçe bu sayı hiç eksilmeyecek. sen kesin önlem arıyorsan, ban politikasının düzgün işlemesini istiyorsan bunun için level ve np sınırı getirirsin önce. 1000 koxper varsa sayıyı 100 e çekersin bu sayede çünkü bunların %90 ı 1 - 40 lvl arası boş charlar. 70 lvl + 5k np sınırını koyarsın, tek chardan tüm kaoslara girme seçeneğini tanımlarsın. artık herkes tek charıyla girer 1 kez 70 e kasar bdw ler görevlerle np sini tamamlar bu şekilde etkinliğe rahat giriş yapar. daha az koxper görürsün, gördüğünü kayıt alır reportlar yollarsın. 1 lvl adamlarla uğraşmak yerine 70 + 5k np kasmayla uğraşmış koxperlarla uğraşırsın bu sayede uğraştığın adam sayısı da 10 da 9 azalır en az. mesele önlem ise, ban ise, çözümler bu mantıklarla halledilir. 1 lvl a chaosu açık bırakıp her gün chaos giren 1000 koxperdan 3 ünü 5 ini banlamaya çalışarak değil, yetişemezsin yetişsen yenisiyle sonraki chaosa gelir adam seriden.

haliyle ben 20 dakika koxperla mücadele etmek yerine madem bahsettiğimiz önlemler alınmıyor, 10 dakika edip ayrılmak istiyorum. bu kadar basit. bu oyunu normal, eliyle oynayanların çoğu da bunda hemfikirdir. 1 ay öncesine kadar 3 chaostan en az 1 inde mavi alırdım artık o da yok, yeşil alsak sevinir hale gelmişiz chaosların rezalet hali yüzünden. bi de 20 dakika boyunca kendimi üst tempoda devam ettirmeyle mi uğraşcam.
    Chaos içerisinde işlem yapılıyor evet ama yılbaşından beri genel olarak tüm report sistemlerinde bir aksama mevcut. Chaos'a bir seviye limiti getirilmeli. 70 olmasa bile en azından 60 olmalı. Bir nebze de olsa biraz engeller diye düşünüyorum.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by akoml View Post
    Chaos içerisinde işlem yapılıyor evet ama yılbaşından beri genel olarak tüm report sistemlerinde bir aksama mevcut. Chaos'a bir seviye limiti getirilmeli. 70 olmasa bile en azından 60 olmalı. Bir nebze de olsa biraz engeller diye düşünüyorum.
    yapılmıyor demedim zaten. günde her chaos saati 5000 farklı chaos haritası oluşuyordur ortalama. 3-5 tane gm var. hangisine girecek kimi banlayacak hadi banladı adam diğer chaosa tekrar gelecek. o mevzu bi işe yaramaz haliyle. bataklığı kurutmadan 3-5 sinek avlamış oluyorsun o kadar. bu yüzden bu koxper olaylarına güzel engeller gelmedikçe 20 dakika eliyle oynayan adama zulmetmenin anlamı yok. ya bu lvl np sınırlamaları getirilmeli ya da süre düşürülmeli madem düzen bu haliyle sürecek. zaten koxper adam emek harcamıyor charı yürütüyor en fazla, o adam ha 10 dakikada almış ha 20 dakikada ona koyan bi şey yok her türlü alacak kutusunu ama eliyle tutunmaya çalışan adamın fazladan 10 dakika harcadığı enerjiye yazık.

Senior Member
    Nickname
    KAYPUZ
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    ETERNITY
    Server
    KO -> Zero
    Race
    El-Morad
    bence 40 dk olmalı 10 dk olursa koxperler daha çok artar hemen hızlıca girer çıkarım ban yeme riski olmaz diye düşünür 40 dk olsun ki girmesinler

Senior Member
    Bence de süresi kısaltılmalı çünkü 20 dakika cidden kol dayanmıyor makroya karşı. İlk 10dkda 40 kille 1. Olarak devam edip son 10 dk 20 +-10 kill alıp 4-5-6. Oluyorum.
    Makrolarda performans düşmediği için 80-90 killeri görebiliyorlar.
    Ayrıca report etsen ne ki adam 1 level

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by mii_R2NrkWSF View Post
    Bence de süresi kısaltılmalı çünkü 20 dakika cidden kol dayanmıyor makroya karşı. İlk 10dkda 40 kille 1. Olarak devam edip son 10 dk 20 +-10 kill alıp 4-5-6. Oluyorum.
    Makrolarda performans düşmediği için 80-90 killeri görebiliyorlar.
    Ayrıca report etsen ne ki adam 1 level
    makro olsa yine iyi koxper çoğu. 20 km den skill atıyolar ve herkesin can barlarını görüyolar muhtemelen çünkü şuna çok şahit oldum. adam başkasına dalıyor normalde, benim daldığım adamın tek vuruş canı kaldığı an adam kendi daldığını bırakıp benim daldığıma son vuruşu atıp devam ediyor diğer daldığına. malum bu adamlar cheat toollar ile oynadığı için(örneğin town atmadan rpr yapma itemleri sundriese satma vs) normal oyuncuların göremediği ayarlara, bilgilere sahip olarak oynuyorlar. normal bi oyuncu kaoslarda 5-0 geriden başlıyor kısacası bunlara karşı. haliyle oyun kazanman hele ki uzun süren bi oyunu kazanman zor oluyor. ben de ilk 10 dakikada genelde ilk sıralarda olurum fakat son 10 dakika işler değişiyor ve ortalara kayıyorum çünkü bunalıyorum, sıkılıyorum, isyan ediyorum. yeter artık. madem önlerine geçilmiyor hiç bi şekilde, o halde süre mutlaka azaltılmalı.

Senior Member
    10 dk olursa sen mavi kutu yüzü göremezsin.k0xperler öyle çok ki kimisi öyle ayarlamış ki adamın koxp olduğunu anlayamıyorum bile ben her gün chaosa girerim. kimi zaman çok zor chaoslar gelior son 5 saniye kala kendimi 5 incilikten 3ncülüğe attım günler oluyor chaosun süresi şuan için ideal bence değiştiril memeli .böyle güzel