Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 38 of 38
    Junior Member
    https://forum.nttgame.com/forum/show...-f4-%C3%A7ekme. Buda benim açtığım konu cezası yok denmişti.

Senior Member pooktroop's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/2 (30)
    Çıkmak yasak demek çok saçma. Daha dün akşam Diez serverinda JR'de ortalamanın üzerinde 2 priesttik. Ben db, diğer priest CC'idi. Partyde Stone Golem farmlayan 3-4 mage, 1 tane +7 Azagai, +7 Mytril setli archer, takılarını bilmiyorum. Ve bir adet asasımız vardı. Şu mageyi teklersin full MP o adam biliyorum diyorum; old takıları olduğunu söylüyor elinde +7 Shard'lar ile girmiş kimseyi kesemiyoruz. 1 kill alıyoruz mesela, biz 2 priest hariç herkes ölüyo. 4-1 oldu, 7-2 oldu. Iniyoruz partiyi tutuyoruz kimse ölmüyo ama karşısı da ölmüyor. 2 priest iniyoruz aşağıya adamlar sabaha kadar vursalar kesemezler bizi. CC en sonunda ben çıkıyorum arkadaşlar kill alamıyoruz dedi. Partideki herkes çaresizliğimizi bildiği için ses çıkarmadı. Ne öncesinde ne sonrasında 1 tane küfürlü konuşma olmadı. Kimse sitem etmedi. Ben 400 mana ile girdiğim JR'ye 220 mana ile çıktım. Sadece 500k değerinde kocaman 1 black gem aldım. Zaman ve para kaybettim, tüm parti boşa çabaladığımızın farkındaydı. JR bitene kadar bekleyen bekler beklemeyen çıkar abi bunun cezası olmamalı. He siz bir düzenleme getirirsiniz. Kayıt yaptıran adamların ortalama AP, DEF'leri yada üzerindeki Unique, High Class, Middle Class itemlerin upgrade düzeylerine göre partiler kurulmasını bi şekilde sağlarsınız(ki eminim bu beceride bi yazılımcı yoktur mgame'de) heh işte o zaman firesiz oyun isteme hakkınız olur. Ama bu sefer de adam işim çıktı diyebilir veya lag var deyip 40 saniye ölü taklidi yapar Alt+F4 atar. DC süsü verir Yada direkt Alt+F4 atar savunmasında elektrik gitti der.

Senior Member
    Quote Originally Posted by cacik1234 View Post
    https://forum.nttgame.com/forum/show...-f4-%C3%A7ekme. Buda benim açtığım konu cezası yok denmişti.
    kimsenin birbirinden haberi yok ki davranış kuralları güncellenmeli oyun hep aynı oyun kalmıyor kendini güncellemeli kurallar net olmalı jr de bahane sürerek çıkmak yasak cezası 1 gün ban kendi ırkına sürekli smoke atmak yasak cezası 1 gün ban gibi olmalı kendilerini sürekli güncellemeli davranış kurallarında olmayan bir maddeden ban yersem ben şikayeti olurum nttgame ekibini uğraştırırım bu riski nasıl göze alıyorlar hayret ediyorum

Senior Member
    Quote Originally Posted by oguzhan526 View Post
    kimsenin birbirinden haberi yok ki davranış kuralları güncellenmeli oyun hep aynı oyun kalmıyor kendini güncellemeli kurallar net olmalı jr de bahane sürerek çıkmak yasak cezası 1 gün ban kendi ırkına sürekli smoke atmak yasak cezası 1 gün ban gibi olmalı kendilerini sürekli güncellemeli davranış kurallarında olmayan bir maddeden ban yersem ben şikayeti olurum nttgame ekibini uğraştırırım bu riski nasıl göze alıyorlar hayret ediyorum
    Çıkmış mı yoksa dc mi bununla mı ugrasacaklar?
    Neden az düşünerek biseyler istemiyorsunuz??
    Kural koymak cok kolay bunu sen bile yapabiliyorsun, bu kural nelere yol açar bunu hesaplamak lazım önce
    Her serverda minimum 500 kisi giriyor Her dcnin ya da çıkanın denetlenmesi sence mümkün mü?

"Juriad etkinliğinde alt f4 yapan ya da dc olan oyuncu, Juriad bitene kadar özel bi alanda hic bir gateyi kullanmadan beklesin.
    Juriad bitmesini bekledikten sonra da dilediği yere ışınlanabilsin" demiştim
    En küçük bir pürüzü ya da elverişsiz durumunu gördün mü önerinin de yorum yapmak için yorum yapıyorsun?
    Giren adam sonuna kadar kalmayı göze almış demektir.
    Yani dc oldum girdim bos bir oda da bekleyemem kimse diyemez, diyecek kimsede girmesin bi zahmet.Girip dc olup 7 kisiyi mağdur ediyorsan sanada küçük bir yaptırımı olsun.
    Moderatör arkadaslar neden güzel önerilere cevap vermiyorsunuz çok merak ediyorum. Mutlaka kime göre güzel diyebilirsiniz, güzel değilse su noktada katılmıyorum deseniz keşke.Ayrica hic bir konuda fikir sunduğunuz görmedim daha. Birileri bisey söylemişse ve kafanıza yatmışsa tek yazdığınız "bende destekliyorum"

Senior Member FFferik16's Avatar
    "JR'den çıkmak yasaktır" yerine "JR etkinliğinde, keyfi bir istekle çıktığı kanıtlanan oyuncu partiyi eksik bırakıp mağdur ettiği için bu davranış ceza sebebidir" gibi açıklansa daha net olur sanki. Yani DC, kesinti falan elbette buna dahil olamaz, nasıl olsun? Adam hiçbir şey demeden pat diye çıktı, bu videodan CR görevlisi ne anlayacak ki? O yüzden elbette onlar işlem görmez. Ne görebilir tahmin ediliyor, örneğin chatten/PM'den şunları yazdıktan sonra çıkanlar:

- Partiye bak kg. (ilk saniyeler)
    - Clan çağırıyor çıkmam lazım
    - Ya deva keselim ya da çıkarım -eğer çıktıysa-
    - Ben bu adama JR kazandırmam
    - Potuma yazık
    - İşe gideceğim kg

CR'yi kullanıyorsanız şu kadarını tahmin edebilmek zor değil.

He bir de "anladık da biz yine de çıkmak istiyoruz" diyenler olacaktır, sizin yaptığınızla o şikayet ettiğiniz kitlenin yaptığı arasında pek fark yok. Örneğin ben bu iki taraf yüzünden de mağdur oluyorum JR'de.

Senior Member
    Quote Originally Posted by BossHunter View Post
    Çıkmış mı yoksa dc mi bununla mı ugrasacaklar?
    Neden az düşünerek biseyler istemiyorsunuz??
    Kural koymak cok kolay bunu sen bile yapabiliyorsun, bu kural nelere yol açar bunu hesaplamak lazım önce
    Her serverda minimum 500 kisi giriyor Her dcnin ya da çıkanın denetlenmesi sence mümkün mü?

"Juriad etkinliğinde alt f4 yapan ya da dc olan oyuncu, Juriad bitene kadar özel bi alanda hic bir gateyi kullanmadan beklesin.
    Juriad bitmesini bekledikten sonra da dilediği yere ışınlanabilsin" demiştim
    En küçük bir pürüzü ya da elverişsiz durumunu gördün mü önerinin de yorum yapmak için yorum yapıyorsun?
    Giren adam sonuna kadar kalmayı göze almış demektir.
    Yani dc oldum girdim bos bir oda da bekleyemem kimse diyemez, diyecek kimsede girmesin bi zahmet.Girip dc olup 7 kisiyi mağdur ediyorsan sanada küçük bir yaptırımı olsun.
    Moderatör arkadaslar neden güzel önerilere cevap vermiyorsunuz çok merak ediyorum. Mutlaka kime göre güzel diyebilirsiniz, güzel değilse su noktada katılmıyorum deseniz keşke.Ayrica hic bir konuda fikir sunduğunuz görmedim daha. Birileri bisey söylemişse ve kafanıza yatmışsa tek yazdığınız "bende destekliyorum"
    Zahmet edip denetlemelerine gerek yok bundan 2 ay önce bdw başladıktan 1.5 dakika sonra bu partiden cacık olmaz diyen adamı kanıtlarla raporladım ceza almadı eleştirdiğim yer kurallar net değil tutturmuşlar insiyatif diye kardeşim niye insiiyatife kalıyor bu olaylar ? Oyun bu kurallar net olmalı ya yasaktır ya serbest bu kadar basit moderatörlerden biri serbest diyor öteki yasak fazla söze gerek yok

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    "JR'den çıkmak yasaktır" yerine "JR etkinliğinde, keyfi bir istekle çıktığı kanıtlanan oyuncu partiyi eksik bırakıp mağdur ettiği için bu davranış ceza sebebidir" gibi açıklansa daha net olur sanki. Yani DC, kesinti falan elbette buna dahil olamaz, nasıl olsun? Adam hiçbir şey demeden pat diye çıktı, bu videodan CR görevlisi ne anlayacak ki? O yüzden elbette onlar işlem görmez. Ne görebilir tahmin ediliyor, örneğin chatten/PM'den şunları yazdıktan sonra çıkanlar:

- Partiye bak kg. (ilk saniyeler)
    - Clan çağırıyor çıkmam lazım
    - Ya deva keselim ya da çıkarım -eğer çıktıysa-
    - Ben bu adama JR kazandırmam
    - Potuma yazık
    - İşe gideceğim kg

CR'yi kullanıyorsanız şu kadarını tahmin edebilmek zor değil.

He bir de "anladık da biz yine de çıkmak istiyoruz" diyenler olacaktır, sizin yaptığınızla o şikayet ettiğiniz kitlenin yaptığı arasında pek fark yok. Örneğin ben bu iki taraf yüzünden de mağdur oluyorum JR'de.
    bu forum icin cok mantikli konustun hocam ya...

Umarim bu konuya bi kulak gelir ve haksiz DC'den yedigim banim kaldirilir :

Senior Member FEROBERTOTV's Avatar
    Kasti çıkacaklar artık eskisi gibi bir şeyler söylemek yerine direk Alt+F4 çekecektir, bunun bence hiç bir şekilde yaptırımı olmayacaktır. Fakat şu da var, pt'den 6 kişi çıkar kalan 2 kişi CR bildirir CR ekibi o 6 kişinin gerçekten elektriği gitsede buna iyi bir yaklaşımda bulunmayacaktır.