Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

GM ler rutin slot kontrolleri yapıyor mu?

bu konuda daimi çalışma sürüyor mu yoksa sadece oyunculardan gelen reportlara mı bakılıyor? 3 haftayı geçti madende koxper adamlar rahat rahat kasıyorlar. koxper oldukları 20 km öteden anında anlaşılıyor(en basitinden adam asas oynuyor ama rpr sinden inn hostesine 1 kez light feet basmışlığı yok hep aynı koordinat hareketi ve işlemlerin tekrarı). şayet rutin kontroller yapılıyor olsa bu adamların çoktan bin defa ban yemesi gerekmiyor mu? mod arkadaşlar bu konularda bilgi sahibidir bizleri aydınlatırsa sevinirim malum gm leri forumda pek aktif görmüyoruz.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Rutin kontroller ve Xigncode taramaları yapılmaktadır.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by DonJose View Post
    Rutin kontroller ve Xigncode taramaları yapılmaktadır.
    bu rutin kontrolleri biraz açar mısın hocam nedir bu rutin kontroller. mesela günde 1 saat 3 sunucuya giriş yapılır 1 haftada tüm sunucular taranır tarzı bi durum mu, kullanıcıları biraz bilgilendirir misiniz genel söylemler haricinde hani insanlar emek veriyor ya bu oyuna

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    Slot geziyorlar mı bilmiyorum önceden(yıllar önce) görürdüm. Şimdi hiç ama hiç görmedim. Ancak 4 gün önce videosunu çekip Cr ye attığım karakter bu sabah saat 6 buçuk civarı banlandı. Notice geçti.

Çok eskiden olduğu gibi slot kontrollerinin yapıldığını düşünmüyorum. Ancak rapor edilen karakterlerin oyun içi kontrolünün sağlandığını görüyorum ben şahsen. Zira kontrolü sağlansaydı insanlar makro ile aylarca slotta kasamazdı. Rapor edilenlerin bi kısmı evet banlanıyor ama büyük çoğunluğu malesef banlanmıyor. Keşke bununla ilgili bir kişi görevlendirse. günlük 1-2 kere random bir saatte dolaşılsa site üzerinden yaptığımız raporların yarı yarıya düşeceğini düşünüyorum ben.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Eryudes'in sabit konu olarak paylaştığı "Ceza Listesi" sizlerin raporlarınızın dışında oyun içi kontrollerde ve xigncode taramalarında ceza alanların sayısını içermektedir. Ayrıca forumun sağ üst köşesinde arama kısmına "Blocked By GM Command" yazarak bu şekilde ceza almış bir çok oyuncu konusunu göreceksinizdir.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by PickleRiiiiiick View Post
    Çok eskiden olduğu gibi slot kontrollerinin yapıldığını düşünmüyorum. Ancak rapor edilen karakterlerin oyun içi kontrolünün sağlandığını görüyorum ben şahsen. Zira kontrolü sağlansaydı insanlar makro ile aylarca slotta kasamazdı. Rapor edilenlerin bi kısmı evet banlanıyor ama büyük çoğunluğu malesef banlanmıyor. Keşke bununla ilgili bir kişi görevlendirse. günlük 1-2 kere random bir saatte dolaşılsa site üzerinden yaptığımız raporların yarı yarıya düşeceğini düşünüyorum ben.
    Bahsetmiş olduğun duruma bir kişinin yetişmesinin imkanı yok ne yazık ki. Tonla sunucu, camp, harita ve spot var. Vardiya şeklinde iş bölümü yapılırsa anca dediğin olabilir.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by PickleRiiiiiick View Post
    aynı şeyi düşünüyorum. slot kontrollerinin tamamen bittiğini, oyunda kimsenin etrafı incelemediğini düşünüyorum. 3 gün önce report oluşturdum ses soluk yok. report ettiğim adamlar da madende uzun zamandır koxpla kasmayı sürdüren adamlar. bu oyun gerçekten denetleniyor olsa zaten koxperlar üzerinde devamlı baskı hissedeceğinden illallah eder uğraşmaz bi süre sonra ama belli ki özellikle rutin kontroller meselesinde büyük eksilik/aksaklık var. bin defa söyledim tekrar söyleyeyim. ekip yetersizse, bu iş için daha fazla kişiyle çalışılır. güven problemi mi var? yetkilerini kısıtlarsın olur biter. sadece ban atma yetkisi verirsin adama o banı da video kaydı oluşturma şartıyla atabilir. sözleşme imzalatırsın işe alacağın zaman, görevi kötüye kullanma durumunda dava açılacağı vs vs. bilgilerini verirsin adam onaylar ve göreve başlar. her gün 4 saat vakit ayırsa eminim 2 günde tüm server ın tüm sunucularını karusundan humanına tarar tek bir adam. günlük ortalama çalışma süresi 8 saattir, biz yarısını istiyoruz bu yapılsa yine temizlenir ortalık ama yok maalesef. bu adamlar 3-4 hafta rahat rahat kasabiliyorsa ortada büyük bi otorite eksikliği var demektir ve bunların konuşulmadığını görüyorum forumda vs. herkes durumu kanıksamış gibi, daha üzücü olan tarafı bu.

bu arada şunu belirteyim. ara ara kontrol ayrıdır, rutin kontrol ayrıdır. elbette ayda 3-5 kez bakılıyor olabilir ama rutin, atıyorum 2 günde bir sürekli kontrol gibi bi durum olduğunu sanmıyorum. altar karus madenlerinde 25 koxper rapor ettim. adamlar hala devam ediyor. önceden de vardı bu adamlar. sayı 1-2 değil, sadece benim yakaladığım 25 kişi. video kaydı vs hepsi eklendi cr de mevcut.
    Last edited by l3i_NMpwPlG6; 01-12-2021 at 08:54 AM.

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Kimse kimseyi kandırmasın heleki şu pandemi döneminde hiç yapılmıyor madende koxperler cirit atiyor en basit örnek.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by IKuMaRBaZIHardCORE View Post
    Kimse kimseyi kandırmasın heleki şu pandemi döneminde hiç yapılmıyor madende koxperler cirit atiyor en basit örnek.
    Madenlerde garip bir tür de türedi şu zamanlarda. Rogue FP setli, Gold Mine kırdırmaya giderken town attığında otomatik olarak eline Horn Crossbow takmakta ve öyle kırdırmakta. Kırdırma işlemi bittikten sonra, standart bir rotada Sundries oradan town, sonrasında İnn hostes yine town ve tekrar amdene gidiyorlar. Horn Crossbow olayını çözemedim.

Bu oto tipler Rosetta 2 Luferson maden bölgesinde fazlasıyla var.