Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 111
    Quote Originally Posted by Peniscola View Post
    Bana kalırsa oyundaki hiçbir kelimede sansür olmamalı. Sansürün sebebi ne? Küfür ve argo kelime kullanılması. E zaten küfür edecek adam kelimenin arasında bi yere bir nokta koyup yine küfürünü ediyor. Oyun içinde sansür sayesinde hiç küfür, argo görmüyoruz oh rahatız diyebilecek bir kişi var mı? Sansür kaldırılsın ki hiç değilse küfür edenler şikayet edildiğinde ne dedikleri ayan beyan ortada olsun. Adamı küfür etti diye şikayet ediyorsun, ettiği küfür şu *******. E böyle küfür şikayeti mi olur. Hem küfürün ban politikasında bi karşılığı var hem de daha ne yazdığını bile anlamadığın olabiliyor, bu nasıl çelişkidir?

Bu arada daha önce de küfür filtresi kaldırılsın diye başlık açılmıştı, orda da çoğunlukla benim gibi kaldırılsın bu sistem denmişti. İstersen derdini o konudan devam ettir, daha çok ilgi çekmesi adına.

https://forum.nttgame.com/forum/show...-hakk%C4%B1nda
    Çok haklı.

Senior Member
    Nickname
    Juliett
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    WeWillRockYou
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Küfür, karşıdaki anladığı zaman, anlam kazanıyor ve bu açıdan bakınca sansür küfrün çaresi olamıyor. Karşıdaki, "annen nasıl" yazdığında sen onun ne demek istediğini gayet anlıyorsun. Veya sansürü aşacak şekilde yazıp yine küfür edebiliyorlar. Bu açılardan bakınca işe yaramayan sansür kökten kaldırılsın. Ama tek isteğim cezalar artırılsın.

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Sven_ View Post
    Pazardan aldım yazılmıyor, hayırlı cumalar bile yazılmıyor sen ne anlattın ki bu kadar uzun uzun? Diğer konuda diğer moderatörler bile destek vermişken konuya. Başka şu an aklıma gelmeyen bir sürü şey. Ben türkçe konuşuyorum ve örneğin arkadaşın sıkıntısı olan "cumhuriyet" türkçe de tek kelimedir. cum-huriyet şeklinde mi yazıyorda ingilizceden dolayı sansür uygulanıyor.
    Öncelikle Cumhuriyet kelimesini yazamamaktan şikayetçisiniz ama anlamının ve kullanımının farkında değilsiniz sanırım, ben başka mod arkadaşlarım bir fikre olumlu destek veriyor diye bende o konuya olumlu bakmak zorunda değilim. Her zaman farklı görüş açılarından bakılması kanaatindeyim, kendi fikirlerimi belirttim, benim belirttiğim şekilde olmak zorunda bile değil, sadece fikirlerimi sundum.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by zii_3Bcz7Drf View Post
    Seni ilgilendiren konu ne . Arkadaş ne güzel açıklamış. Burda seni ilgilendiren konu zoruna giden ne. Yok dediği yapıldığında sana bir şey mi oluyor? Arkadaşı destekliyorum. Forumda lütfen yazmak için yorum yapmayın
    arkadaş konuyu ticket üzerinden direkt yetkililere aktarmak yerine foruma açtığı için ben de şahsi düşüncemi söyledim. " Büyük oyuncu kitlesi Türkiye Cumhuriyeti kullanıcısı olan bir oyunda Cumhuriyet yazamamanın burukluğunu yaşamaktan sıkıldık artık " şeklinde bi duyarı saçma bulduğumu belirttim. oyunun artniyet gözeterek yapmadığı bi olay olduğu için takılmamak gerek bu tip şeylere dedim geçtim. sonrasında clanımın adı vs dediği için yaşadığı sorunlardan kaynaklı bunu istemesi normal olabilir gözüyle baktım ama onun öncesinde kurulan duyar cümlelerinin hala gereksiz geldiğini belirteyim. yorum yapmak yasaksa söyleyin yapmayız, sadece olumlu şeyler yazılabilir gibi bi kural varsa onu da belirtin ona göre adım atalım. milliyetçilik denilen duygunun anlamı böyle bi şey değil, emin olabilirsiniz haliyle bunun duyarını kasmak mantıksız geldi ve bunu ifade ettim

Junior Member
    Quote Originally Posted by Devrim_Mehmet View Post
    Merhaba,

20-10-2015 / 20:20 Tarihli talebimi bir kez daha yinelemek istedim üzerinden 5 yıl gibi çok uzun zaman geçtiği için tekrar ticket attım. Ticketimde aldığım yanıt konuyu foruma ve discorda taşımam gerektiği oldu.

Oyundaki küfür filtresinin güncellenmesi ve geliştirilmesinin gerekliliği hakkında

Talepte bulunmak istediğim husus : Oyun içindeki küfür veyahut rahatsız edici kelimeleri **** olarak gösteren sistemin içerisinde yazılı olan İngilizce dilinde uygunsuz olarak ifade edilen "C, U, M" harflerinin yan yana bulunması durumunda *** olarak gözükmesi. Büyük oyuncu kitlesi Türkiye Cumhuriyeti kullanıcısı olan bir oyunda Cumhuriyet yazamamanın burukluğunu yaşamaktan sıkıldık artık bu talebimizi daha öncede dile getirmiştik. Ricamız uygunsuz kelimelerin arasından sadece "CUM" kelimesinin kaldırılmasıdır. Unutulmamalıdır ki sistemin çalışma prensipleri daha birçok uygunsuz kelimenin aralara * veyahut ' gibi simgeler sokularak uygunsuz ifadelerde bulunmaları engelleyememekte ve bizim gayet tabii arzumuz olan cumhuriyet yazmayı engellemektedir.

Uygunsuz anlamlara gelen kelimeler hakkındaki görüşünüzü benimsiyoruz fakat arzu ettiğimiz mesele sadece tek bir kelime için geçerli "CUM" yazılamıyor olması durumundan bahsediyoruz biz tek bir kelime için kaldırmasını talep ediyoruz tamamiyle kaldırmanızı rica etmiyoruz. Ayrıca "CUM" kelimesi mantıklı düşününce bir yabancı için bile çok kullanılan bir küfür olmamakla birlikte oyuncuların neredeyse tamamının Türkçe konuştuğunu düşündüğümüzde bu küfürün kullanılma oranı milyonda bire kadar düşüyordur. Çokta imkansız birşey istemediğimizi düşünüyoruz.

5 Yıl önce verilen yanıt:
    "Filtrelerle ilgili fikirlerinizi ilgili birime aktaracağımız. Bu durumu bizimle paylaştığınız ve oyunumuza katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,"
    Selam bro sende mesela clan ismini TURKISHREPUBLIC yapabilirsin daha fiyakalı durur ingilizce ; veyahut kürtçesi KomaraTirkiyeyê yapabilirsin bunlar sanırım *** kısıtlamasına takılmaz diye düsünüyorum

Senior Member Seidelbaum1890's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Çok gereksiz sansürler var. "Bus düştü" diyeceksin mesela, b** *üştü, burda usd yazmak yasak, sanırım oyuncular arası para ticareti yasak ona atıfta bulunulmuş yanyana istediğin kadar www yazabiliyorsun ama www. yapınca sansür var, buna tamamda yanyana vv yazınca da sansür var. Ha bir de adın Tugay veya Turgay ise yandın. Tu*** , Tur***.
    Oyunda günlük kullanıma daha çok gereksiz sansür örnekleri verilebilir ama bu uygulama bence gereksizdir, halihazırda küfür hakaret yasak ve cezası varken bende sansür uygulamasına gerek yok, tamamen kaldırılmalıdır. "Araba" kelimesini sansürlü kelimeler arasında farzedin. İlk ve son harf harici herhangi bir harfi tekrarlayınca zaten sansürlenmiyor bildiğiniz gibi.

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by freusty07 View Post
    arkadaş konuyu ticket üzerinden direkt yetkililere aktarmak yerine foruma açtığı için ben de şahsi düşüncemi söyledim. " Büyük oyuncu kitlesi Türkiye Cumhuriyeti kullanıcısı olan bir oyunda Cumhuriyet yazamamanın burukluğunu yaşamaktan sıkıldık artık " şeklinde bi duyarı saçma bulduğumu belirttim. oyunun artniyet gözeterek yapmadığı bi olay olduğu için takılmamak gerek bu tip şeylere dedim geçtim. sonrasında clanımın adı vs dediği için yaşadığı sorunlardan kaynaklı bunu istemesi normal olabilir gözüyle baktım ama onun öncesinde kurulan duyar cümlelerinin hala gereksiz geldiğini belirteyim. yorum yapmak yasaksa söyleyin yapmayız, sadece olumlu şeyler yazılabilir gibi bi kural varsa onu da belirtin ona göre adım atalım. milliyetçilik denilen duygunun anlamı böyle bi şey değil, emin olabilirsiniz haliyle bunun duyarını kasmak mantıksız geldi ve bunu ifade ettim
    1.si cevap yazdığınız konuda mesajı lütfen daha dikkatli okuyun mesajın başlangıcı ne diyor bakın...
    "Ticketimde aldığım yanıt konuyu foruma ve discorda taşımam gerektiği oldu"
    2.si siz sadece yorum yapmadınız hakarette ettiniz tabiki yorum yapacaksınız bu beni mutluda eder herkes fikrini söylemeli ama karşılıklı saygı çizgisi asilmamali siz farklı biz farkli düşünüyor olabiliriz bu normal ama ben size saygı duyuyorum sizdende saygı bekliyorum hepsi bu
    Ve son olarak olayı siyasi talep haline getirip konuyu başka yerlere çekmeyin burada mesele dikkat çekmekti duyar kasmak değil talebimizi daha kararlı duyurabilmek için ilgi cekmeli bu sebeble milliyetçilik mevzularina girmeyin lutfen bence talebimiz anlaşılabilir açıkça.

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Scraps99 View Post
    Selam bro sende mesela clan ismini TURKISHREPUBLIC yapabilirsin daha fiyakalı durur ingilizce ; veyahut kürtçesi KomaraTirkiyeyê yapabilirsin bunlar sanırım *** kısıtlamasına takılmaz diye düsünüyorum
    Önerileriniz için teşekkür ediyorum ama rica ediyorum konunun tabanı siyasi değildir siyasi bir mevzu haline dönüşmesine vesile olmayın lütfen.

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Scraps99 View Post
    Quote Originally Posted by Seidelbaum1890 View Post
    Çok gereksiz sansürler var. "Bus düştü" diyeceksin mesela, b** *üştü, burda usd yazmak yasak, sanırım oyuncular arası para ticareti yasak ona atıfta bulunulmuş yanyana istediğin kadar www yazabiliyorsun ama www. yapınca sansür var, buna tamamda yanyana vv yazınca da sansür var. Ha bir de adın Tugay veya Turgay ise yandın. Tu*** , Tur***.
    Oyunda günlük kullanıma daha çok gereksiz sansür örnekleri verilebilir ama bu uygulama bence gereksizdir, halihazırda küfür hakaret yasak ve cezası varken bende sansür uygulamasına gerek yok, tamamen kaldırılmalıdır. "Araba" kelimesini sansürlü kelimeler arasında farzedin. İlk ve son harf harici herhangi bir harfi tekrarlayınca zaten sansürlenmiyor bildiğiniz gibi.
    Desteğiniz için teşekkür ederim en azından filtreli kelimeler düzenlenmeli bizimde talebimiz bu yönde çok sağolun.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Devrim_Mehmet View Post
    1.si cevap yazdığınız konuda mesajı lütfen daha dikkatli okuyun mesajın başlangıcı ne diyor bakın...
    "Ticketimde aldığım yanıt konuyu foruma ve discorda taşımam gerektiği oldu"
    2.si siz sadece yorum yapmadınız hakarette ettiniz tabiki yorum yapacaksınız bu beni mutluda eder herkes fikrini söylemeli ama karşılıklı saygı çizgisi asilmamali siz farklı biz farkli düşünüyor olabiliriz bu normal ama ben size saygı duyuyorum sizdende saygı bekliyorum hepsi bu
    Ve son olarak olayı siyasi talep haline getirip konuyu başka yerlere çekmeyin burada mesele dikkat çekmekti duyar kasmak değil talebimizi daha kararlı duyurabilmek için ilgi cekmeli bu sebeble milliyetçilik mevzularina girmeyin lutfen bence talebimiz anlaşılabilir açıkça.
    o ifadem için senden özür diliyorum