Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 111
    Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad

Filtreli Karakterlere Güncelleme Talebi !

Merhaba,

20-10-2015 / 20:20 Tarihli talebimi bir kez daha yinelemek istedim üzerinden 5 yıl gibi çok uzun zaman geçtiği için tekrar ticket attım. Ticketimde aldığım yanıt konuyu foruma ve discorda taşımam gerektiği oldu.

GÜNCELLEME SON##### ÖZET ##### GÜNCELLEME SON 14.01.2021
    Filtreli Karakterlerden bazıları için güncelleme talebimiz karşılık bulmuştur bu amaçta gerek olumlu olumsuz mesajlarıyla konuya ve talebimize destekte bulunan her bir oyuncu arkadaşımıza ve yöneticilerimize teşekkürü borç biliriz.
    GÜNCELLEME SON##### ÖZET ##### GÜNCELLEME SON 14.01.2021

------------------
    GÜNCELLEME ##### ÖZET ##### GÜNCELLEME
    Oyundaki küfür filtresinin güncellenmesi ve geliştirilmesinin gerekliliği hakkında
    Oyunda Cuma,Havva,Cumali,afk,cumhuriyet, gibi kelimeleri yazarken filtre süzgecine takılıp yıldız olarak gözüküyor bu bazı durumlar için mağduriyet yarattığı kanaatindeyiz bu filtrelenmiş kelimelerin tekrar değerlendirilip günlük kullanımda ihtiyacımız olan kelimelerin listeden kaldırılmasını talep ediyoruz. HATTA hepsi kaldırılabilir çünkü hakaret ve küfrün zaten cezası mevcut bunun için talepte bulunduk ve konuya destek vermenizi bekliyoruz.
    GÜNCELLEME ##### ÖZET ##### GÜNCELLEME
    Talepte bulunmak istediğim husus : Oyun içindeki küfür veyahut rahatsız edici kelimeleri **** olarak gösteren sistemin içerisinde yazılı olan İngilizce dilinde uygunsuz olarak ifade edilen "C, U, M" harflerinin yan yana bulunması durumunda *** olarak gözükmesi. Büyük oyuncu kitlesi Türkiye Cumhuriyeti kullanıcısı olan bir oyunda Cumhuriyet yazamamanın burukluğunu yaşamaktan sıkıldık artık bu talebimizi daha öncede dile getirmiştik. Ricamız uygunsuz kelimelerin arasından sadece "CUM" kelimesinin kaldırılmasıdır. Unutulmamalıdır ki sistemin çalışma prensipleri daha birçok uygunsuz kelimenin aralara * veyahut ' gibi simgeler sokularak uygunsuz ifadelerde bulunmaları engelleyememekte ve bizim gayet tabii arzumuz olan cumhuriyet yazmayı engellemektedir.

Uygunsuz anlamlara gelen kelimeler hakkındaki görüşünüzü benimsiyoruz fakat arzu ettiğimiz mesele sadece tek bir kelime için geçerli "CUM" yazılamıyor olması durumundan bahsediyoruz biz tek bir kelime için kaldırmasını talep ediyoruz tamamiyle kaldırmanızı rica etmiyoruz. Ayrıca "CUM" kelimesi mantıklı düşününce bir yabancı için bile çok kullanılan bir küfür olmamakla birlikte oyuncuların neredeyse tamamının Türkçe konuştuğunu düşündüğümüzde bu küfürün kullanılma oranı milyonda bire kadar düşüyordur. Çokta imkansız birşey istemediğimizi düşünüyoruz.

5 Yıl önce verilen yanıt:
    "Filtrelerle ilgili fikirlerinizi ilgili birime aktaracağımız. Bu durumu bizimle paylaştığınız ve oyunumuza katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,"
    Last edited by Devrim_Mehmet; 01-14-2021 at 05:26 PM. Reason: güncelleme

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    gördüğüm en saçma mağduriyet olayı. sözlüklerde de büyük harfle yazı yazmak yasak. gidip ekşi sözlük yöneticisine " ben allah, atatürk, türkiye " yazdığımda ilk harflerin büyük olmasını istiyorum bu nasıl saçmalık diyor musun? hayır. kural kuraldır, yasaklı kelime olarak belirlenmiş bazı şeyler ve bu tüm db ye işliyor. artniyet olmadıkça, kasti yapılmadıkça bundan mağduriyet yaratmak mantıklı değil.
    Last edited by freusty07; 01-03-2021 at 06:20 AM.

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Clan ismimiz CUMHURiYET olduğunda savaşlarda sürekli *** görmek bir mağduriyettir. Seni pekte ilgilendirmiyor olabilir ama sorunlu zihniyet yaftanı lütfen kendine sakla. Burası diğer insanlara hakaret edebileceğin bir yer değildir fikrini söylemekle hakaret etmek aynı şey değildir buna dikkat et.

Senior Member
    Arkadaşa katılıyorum, sansür filtresinin detaylı olarak yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor.

En basitinden oyun içersinde falaca kullandığımız: Cuma ve Afk kelimeleri sansüre takılmakta. Bu durumdan çoğu oyuncu rahatsız.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    artniyet güdülmeden yapılan bi işten mağduriyet yaratıp duyar kasmak normal bi kafa yapısı gelmiyor o yüzden o şekilde belirttim. bu söylediğin durum sadece senin clan isminle alakalı değil üstte farklı yazılarda da sansürler oluyor clan ismi vs geçmeyen, resmi yazılarda. yani db ile ilgili bi mevzu, düzeltme yapılacak olsa önce bu resmi yazılar için yapılır. yine de kaldırıyorum o kısmı senin için

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Merhabalar,

Bu isteğiniz gerçekten basit gibi görünüyor fakat, oyun dilinin, yama notlarının, güncellemelerinin ingizlice olarak geldiği bir oyunda sırf oyuncuların büyük çoğunluğu Türk diye ingilizce dilinde olan bazı argo küfür kelimelerinin serbest kalmaması görüşündeyim. Üstelik bahsettiğiniz kelimenin Türkçesi cinsel içerikliği olduğu için yasaklı kelimeler listesinde olmasını da mantıklı buluyorum.

Bunların dışında şöyle bir şey olabilir belki, savaşlarda clanınızın isminin *** çıkmasından rahatsızsınız daha çok sanırım, bu kelimenin sadece notice olarak geçerken yasaklı listesinde olmaması gibi bir durum söz konusu olursa daha sağlıklı olabilir.

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad

Angry

Mağduriyet yaratmadım, duyarda kasmıyorum, talebim çok net ya sadece "CUM" kelimesi Clan ismimle ilgili problem yaşadığım için TrCumhuriyet isimli clan ismini değiştirmek durumunda kaldım. Bu benim için bir mağduriyet, konunun dikkat çekebilmesi için konu başlığıda ve metinde buna göre düzenlendi.

Bu bir konu üzerinde gündem yaratma çabasıdır. Art niyet aranacak bir durum yoktur.

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Kesinlikle bütün rahatsızlıklarımız bunun üzerinde temelleniyor. Emin olabilirsiniz modum sadece savaşlar için not kısmında izin vermek daha zor olacaktır. CUM gibi alternatif daha nice küfürler yazabilirim ben *** çıkmayan ben bu durumu 2 3 aylık değil 2012den beri takibini yapmaktayım ve clan name change itemi gelmesi icin yaklaşık 50 kişi talepte bulunduk daha önce bununda peşini bırakmayacağız. çünkü talebimizde bir artniyet bulunmamakta bu filtre kelimelere bir düzenleme şart

ayrıca cum ingilizce karakter yapısında olduğu için sorun teşkil etmior sadece filtrelenen kelimeler listesinden çıkarılması gerekiyor.

Senior Member Peniscola's Avatar
    Nickname
    AegonTargaryen
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Bana kalırsa oyundaki hiçbir kelimede sansür olmamalı. Sansürün sebebi ne? Küfür ve argo kelime kullanılması. E zaten küfür edecek adam kelimenin arasında bi yere bir nokta koyup yine küfürünü ediyor. Oyun içinde sansür sayesinde hiç küfür, argo görmüyoruz oh rahatız diyebilecek bir kişi var mı? Sansür kaldırılsın ki hiç değilse küfür edenler şikayet edildiğinde ne dedikleri ayan beyan ortada olsun. Adamı küfür etti diye şikayet ediyorsun, ettiği küfür şu *******. E böyle küfür şikayeti mi olur. Hem küfürün ban politikasında bi karşılığı var hem de daha ne yazdığını bile anlamadığın olabiliyor, bu nasıl çelişkidir?

Bu arada daha önce de küfür filtresi kaldırılsın diye başlık açılmıştı, orda da çoğunlukla benim gibi kaldırılsın bu sistem denmişti. İstersen derdini o konudan devam ettir, daha çok ilgi çekmesi adına.

https://forum.nttgame.com/forum/show...-hakk%C4%B1nda

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Peniscola View Post
    Bana kalırsa oyundaki hiçbir kelimede sansür olmamalı. Sansürün sebebi ne? Küfür ve argo kelime kullanılması. E zaten küfür edecek adam kelimenin arasında bi yere bir nokta koyup yine küfürünü ediyor. Oyun içinde sansür sayesinde hiç küfür, argo görmüyoruz oh rahatız diyebilecek bir kişi var mı? Sansür kaldırılsın ki hiç değilse küfür edenler şikayet edildiğinde ne dedikleri ayan beyan ortada olsun. Adamı küfür etti diye şikayet ediyorsun, ettiği küfür şu *******. E böyle küfür şikayeti mi olur. Hem küfürün ban politikasında bi karşılığı var hem de daha ne yazdığını bile anlamadığın olabiliyor, bu nasıl çelişkidir?

Bu arada daha önce de küfür filtresi kaldırılsın diye başlık açılmıştı, orda da çoğunlukla benim gibi kaldırılsın bu sistem denmişti. İstersen derdini o konudan devam ettir, daha çok ilgi çekmesi adına.

https://forum.nttgame.com/forum/show...-hakk%C4%B1nda
    teşekkürler o konununda takipçisiyim.
    desteğiniz için teşekkür ederim.