Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 71 to 80 of 111
    Junior Member
    Bence tek bu sorun dışında bu sansür meselesi bazen acil bir şey yazarken de sıkıntı oluyor pk, farm vs gibi. Tabi ki ingilizcedeki "C.U.M." karşılığı kötü bir anlam barındırması üzücü ancak Türkçe'de de yaygın kullanıma açık kelimelerin yazımına engellenmesi hoş değil. Orta yolu bulmak adına kelimenin sadece kendini yazınca sansür gelmesi daha mantıklı. Küfür etmek isteyen insan ya da o kelimeyi kullanmaya çalışan bir şekilde kullanıyor. Örnek anlamında veriyorum ccuumm bunu yazdığımızda herhangi bir sansür gelmiyor. Sonuç olarak; sansür mantıklı ama asla çözüm değil ve sonucunda Cumhuriyet gibi güzelim bir kelimeyi kullanmaya çalışanların başını ağrıtıyor.

Banned
    Quote Originally Posted by Devrim_Mehmet View Post
    Merhaba,

20-10-2015 / 20:20 Tarihli talebimi bir kez daha yinelemek istedim üzerinden 5 yıl gibi çok uzun zaman geçtiği için tekrar ticket attım. Ticketimde aldığım yanıt konuyu foruma ve discorda taşımam gerektiği oldu.

GÜNCELLEME ##### ÖZET ##### GÜNCELLEME
    Oyundaki küfür filtresinin güncellenmesi ve geliştirilmesinin gerekliliği hakkında
    Oyunda Cuma,Havva,Cumali,afk,cumhuriyet, gibi kelimeleri yazarken filtre süzgecine takılıp yıldız olarak gözüküyor bu bazı durumlar için mağduriyet yarattığı kanaatindeyiz bu filtrelenmiş kelimelerin tekrar değerlendirilip günlük kullanımda ihtiyacımız olan kelimelerin listeden kaldırılmasını talep ediyoruz. HATTA hepsi kaldırılabilir çünkü hakaret ve küfrün zaten cezası mevcut bunun için talepte bulunduk ve konuya destek vermenizi bekliyoruz.
    GÜNCELLEME ##### ÖZET ##### GÜNCELLEME

Talepte bulunmak istediğim husus : Oyun içindeki küfür veyahut rahatsız edici kelimeleri **** olarak gösteren sistemin içerisinde yazılı olan İngilizce dilinde uygunsuz olarak ifade edilen "C, U, M" harflerinin yan yana bulunması durumunda *** olarak gözükmesi. Büyük oyuncu kitlesi Türkiye Cumhuriyeti kullanıcısı olan bir oyunda Cumhuriyet yazamamanın burukluğunu yaşamaktan sıkıldık artık bu talebimizi daha öncede dile getirmiştik. Ricamız uygunsuz kelimelerin arasından sadece "CUM" kelimesinin kaldırılmasıdır. Unutulmamalıdır ki sistemin çalışma prensipleri daha birçok uygunsuz kelimenin aralara * veyahut ' gibi simgeler sokularak uygunsuz ifadelerde bulunmaları engelleyememekte ve bizim gayet tabii arzumuz olan cumhuriyet yazmayı engellemektedir.

Uygunsuz anlamlara gelen kelimeler hakkındaki görüşünüzü benimsiyoruz fakat arzu ettiğimiz mesele sadece tek bir kelime için geçerli "CUM" yazılamıyor olması durumundan bahsediyoruz biz tek bir kelime için kaldırmasını talep ediyoruz tamamiyle kaldırmanızı rica etmiyoruz. Ayrıca "CUM" kelimesi mantıklı düşününce bir yabancı için bile çok kullanılan bir küfür olmamakla birlikte oyuncuların neredeyse tamamının Türkçe konuştuğunu düşündüğümüzde bu küfürün kullanılma oranı milyonda bire kadar düşüyordur. Çokta imkansız birşey istemediğimizi düşünüyoruz.

5 Yıl önce verilen yanıt:
    "Filtrelerle ilgili fikirlerinizi ilgili birime aktaracağımız. Bu durumu bizimle paylaştığınız ve oyunumuza katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,"
    Kesinlikle aynı fikirdeyim. Oyun içerisinde "Tamam kanka" yazıyoruz, "tam** **nka" olarak görünüyor. "Biraz afk oldum" yazıyoruz, "Biraz *** oldum" çıkıyor. Yani buraya karşı tarafın niyetine bağlı olarak her şey konulabilir buraya. Çok basit birkaç hamle ile, ortaya çıkan bu durum düzeltilebilir. Arkadaşa katılıyor, ve aksiyon alınmasını bekliyorum. Eğer sadece beklemek değil, başkaca şeyler de yapmak lazım ise üzerime düşeni yapmaya hazırım.

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by andacgs View Post
    Bence tek bu sorun dışında bu sansür meselesi bazen acil bir şey yazarken de sıkıntı oluyor pk, farm vs gibi. Tabi ki ingilizcedeki "C.U.M." karşılığı kötü bir anlam barındırması üzücü ancak Türkçe'de de yaygın kullanıma açık kelimelerin yazımına engellenmesi hoş değil. Orta yolu bulmak adına kelimenin sadece kendini yazınca sansür gelmesi daha mantıklı. Küfür etmek isteyen insan ya da o kelimeyi kullanmaya çalışan bir şekilde kullanıyor. Örnek anlamında veriyorum ccuumm bunu yazdığımızda herhangi bir sansür gelmiyor. Sonuç olarak; sansür mantıklı ama asla çözüm değil ve sonucunda Cumhuriyet gibi güzelim bir kelimeyi kullanmaya çalışanların başını ağrıtıyor.
    desteğiniz için teşekkür ederim.kesinlikle bir güncelleme şart bu filtreli kelimelere...

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by HuckleBerryFinn View Post
    Kesinlikle aynı fikirdeyim. Oyun içerisinde "Tamam kanka" yazıyoruz, "tam** **nka" olarak görünüyor. "Biraz afk oldum" yazıyoruz, "Biraz *** oldum" çıkıyor. Yani buraya karşı tarafın niyetine bağlı olarak her şey konulabilir buraya. Çok basit birkaç hamle ile, ortaya çıkan bu durum düzeltilebilir. Arkadaşa katılıyor, ve aksiyon alınmasını bekliyorum. Eğer sadece beklemek değil, başkaca şeyler de yapmak lazım ise üzerime düşeni yapmaya hazırım.
    Desteğiniz için çok teşekkür ederim şimdilik üzerimize düşen konu üzerinde gündem oluşturmak bir mesajınız bile anlamlı gerçekten teşekkür ederim.
    ilerleyen aşamalarda canlı yayınlardada sesimizi duyuracağız modlardanda bizi destekleyen durumu gmlere ileteceğini söyleyenler oldu sağolsunlar biz sesimizi duyurursak umarım bir güncelleme gelir bu duruma.

Senior Member
    Quote Originally Posted by BlackMbaku View Post
    Şu adamın forum cezası alması gerek aslında her konuda provoke ediyor. Yorumları okumadan yine damlamış. Genel tartışma bölümündeyiz iyi kötü fikir belirtir geçersin her hareketi bariz tahrik ve üslubu zaten ortada.

Yetmiyor engelli bireylere özürlü demişliği bile var. Saygı bildiği bir şey değil galiba.

Forum moderatörleri ya es geçiyor ya dikkat etmiyor.
    Eğer o kelimeyi kullandiysam önce engelli arkadaşlardan sonra sizlerden özür dilerim.Kesinlikle kastim yoktu farkında bile değildim.
    Yorumlarımı hoşunuza gitmesi için yapmiyorum, o sebepten hos karsilamayabilirsiniz.Bazen mizah yönü fazla, bazen tatlı sert yazmış olabilirim ama asla bir provokasyon amaçlı değil.Burdaki yöneticilerinde böyle düşündüğü anlamışsınızdır.
    Yorumların çoğu çok boş olduğu için hepsini okumadığım doğrudur. Bir konudaki yorumumu diger yorumlara göre değil konuyu açan arkadaşın ilk yorumuna göre yapıyorum.
    Bunu kişiselestirmemeni öneririm

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by BossHunter View Post
    Eğer o kelimeyi kullandiysam önce engelli arkadaşlardan sonra sizlerden özür dilerim.Kesinlikle kastim yoktu farkında bile değildim.
    Yorumlarımı hoşunuza gitmesi için yapmiyorum, o sebepten hos karsilamayabilirsiniz.Bazen mizah yönü fazla, bazen tatlı sert yazmış olabilirim ama asla bir provokasyon amaçlı değil.Burdaki yöneticilerinde böyle düşündüğü anlamışsınızdır.
    Yorumların çoğu çok boş olduğu için hepsini okumadığım doğrudur. Bir konudaki yorumumu diger yorumlara göre değil konuyu açan arkadaşın ilk yorumuna göre yapıyorum.
    Bunu kişiselestirmemeni öneririm
    dostum yaz hep yaz konu gündemde kalsın yeterki karşılıklı saygı çizgisi aşılmadığı sürece bu konuda tartışalım hep konuşalım.

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    Kesinlikle katılıyorum. Filtrelerin düzenlenmesi lazım

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan