Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: Hesabım hk

Hesabım hk

Aylardır yaşadığım problemi bir türlü destek ekibine anlatamadım ve en sonunda buraya konu açma gereği duydum.

Aylar önce karakterim kötü söz kullanımından dolayı hapis cezası aldı. Davranış Kuralları maddelerinde belirtildiği gibi 3 gün, 7 gün, 15 gün aşamaları olmadan doğrudan hapis cezası. Ben karakterimi bu haksız ve yanlış verilen cezaya rağmen hapisten çıkarttım iki gün olmadan aynı cezadan dolayı yan karakterim hapis cezası aldı. Sessizlik cezaları ile alakası olmayan hapis cezası hangi mantıkla veriliyor ve ısrarla yapmadığım bir suç üzerinden ikinci defa NPoint alımına zorlanıyorum bilmek isterim. Bu konuyu buradan kaldırmamanızı da rica ediyorum yoksa her bilete cevap için günlerce beklemek zorunda kalıyorum.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun, Davranış Kurallarında "Küfür, Hakaret ve Kötü Söz Kullanımı" kısmında aşağı da "Yaptığınız eyleme göre Sessizlik cezası artabilir ya da hesabınız süresiz olarak kapatılabilir." yazıyor. Yapılan yaptırımların çoğunda GM inisiyatifi olduğunu her yerde söylüyorlar. Yine de bir haksızlık olduğunu düşünüyorsanız muhtemelen ticket göndermenizi isteyeceklerdir ama ne yazık ki olumlu bir geniş alabileceğini sanmıyorum. Bol şanslar

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Selam,

Öncelikle hesap desteği sadece müşteri hizmetleri tarafından veriliyor. Forum ve discord üzerinden hesap desteği almanız mümkün değil. Ayrıca küfür/hakaretin yaptırımı zindan değil, oyun içi mute cezasıdır. Bilet gönderdiyseniz gelecek yanıtı sabırla beklemeniz gerekiyor. Bu süreçte biletinizi güncellemeyin ve yeni bir bilet oluşturmayın.

Quote Originally Posted by farmersefa0101 View Post
    Merhaba öncelikle geçmiş olsun, Davranış Kurallarında "Küfür, Hakaret ve Kötü Söz Kullanımı" kısmında aşağı da "Yaptığınız eyleme göre Sessizlik cezası artabilir ya da hesabınız süresiz olarak kapatılabilir." yazıyor. Yapılan yaptırımların çoğunda GM inisiyatifi olduğunu her yerde söylüyorlar. Yine de bir haksızlık olduğunu düşünüyorsanız muhtemelen ticket göndermenizi isteyeceklerdir ama ne yazık ki olumlu bir geniş alabileceğini sanmıyorum. Bol şanslar
    Kötü söz kullanımı için GM inisiyatifindedir diye bir madde yok. İnisiyatif kullanılan cezalarda da bu ibare eklenmiş. Yani bana bana ilk verilen cezada zaten bir haksızlık yapılmış üzerine NPoint yükledikten sonra aynı ceza yapmadığım halde tekrar verilmiş. Çok şükür ki hapis cezası alan karakterlerin durduk yere tekrar aynı cezayı alma ihtimalini göz önüne bulundurup eşyalarımı başka bir karaktere aktarmıştım, oradan bir kaybım yok ancak aylardır oyun oynayamıyorum. Israrla da yaptıkları hatadan dönmek istemiyorlar onu geçtim kabullenemiyorlar bile. GM inisiyatifi ile ilerleyeceksek kapatsınlar hesabımı onlarda bende kurtulayım.

Quote Originally Posted by NativeBrutal View Post
    Selam,

Öncelikle hesap desteği sadece müşteri hizmetleri tarafından veriliyor. Forum ve discord üzerinden hesap desteği almanız mümkün değil. Ayrıca küfür/hakaretin yaptırımı zindan değil, oyun içi mute cezasıdır. Bilet gönderdiyseniz gelecek yanıtı sabırla beklemeniz gerekiyor. Bu süreçte biletinizi güncellemeyin ve yeni bir bilet oluşturmayın.
    Ben aylardır oyun oynayamıyorum ve bir daha da işlemediğim bir suç yüzünden ödeme yapmak istemiyorum. Dedikleriniz çerçevesinde hatta 1.200 NPoint alacaklı bile olabilirim ancak nasıl ve ne şekilde derdimi anlatacağım bilemiyorum. Küfür ettim hapis cezası aldım diyorum ''Fark etmiş olduğunuz gibi karakteriniz oyun içi Davranış Kurallarını ihlal etmeniz nedeniyle Disiplin Zindanına gönderilmiştir. Disiplin Zindanına gönderilen tüm oyuncular oyuna devam edebilmek için bu bölgeden ayrılmak zorundadır.'' şeklinde cevap geliyor.

Küfür ettiğimi destek ekibi de biliyor ancak dediğiniz gibi cezası hapis olmadığı halde hapis cezası veriliyor, üzerine hiç bir suç işlemediğim karakterim de ceza alıyor. CR'ye açılan konular günlerce beklerken ben ortada olmayan bir suç yüzünden ertesi gün hapis cezası alıyorum, gerçekten komik.

Game Master Team Leader Khenarth's Avatar
    Nickname
    Khenarth
    Class
    KO -> Rogue
    Merhaba,

Almış olduğunuz cezaların küfür/kötü söz kullanımı ile bir bağlantısı bulunmuyor. Hesabınız iki kez, illegal program kullanımından dolayı zindan bölgesine gönderilmiştir.

Bilginize,

Quote Originally Posted by Khenarth View Post
    Merhaba,

Almış olduğunuz cezaların küfür/kötü söz kullanımı ile bir bağlantısı bulunmuyor. Hesabınız iki kez, illegal program kullanımından dolayı zindan bölgesine gönderilmiştir.

Bilginize,
    Sizce illegal program kullansam oyununun gelişmesi için çaba gösterir miyim? Bakın zamanında en çok tartışılan konu JR etkinliğiyken hiç üşenmeyip bir öneri taslağı ortaya koymuştum. Bunun gibi şeylerle sürekli uğraşıyorum. İllegal programa başvuracak olsam foruma bile girmem, tek kelime etmem işime bakarım.

İllegal program kullanmadım. Xingcode üzerinden aldığınız verilerin hatalı (false alarm) olduğunu düşünüyorum. Şayet birisi beni raporladıysa muhtemelen ekran bug'ına falan kurban gittim. Bunları da bana göstermiyorsunuz ki durumu izah edeyim. BDW giren ve elinde sadece kalkan ve Murky olan karakterimle neyin hilesini yapayım? Size mantıklı geliyor mu bunlar?

Her şeyi geçtim illegal program kullansam hapis cezamı açtıktan sonra tekrar kullanmaya ve ikinci kez hapse gönderilmeyi göze alır mıyım? Durduk yere yan karakterimi hapse gönderdiniz. Hem de o karakterle hiçbir şey yapmamışken.

Lütfen doğru analiz yapın ve sisteminizi kontrol edin. Haksız yere verdiğiniz ceza yüzünden oyundan uzak kalıyorum. İşin KC tarafında değilim. Ama haksızlıkla itham ediliyorum. Gerekirse açık adresimi vereyim tüm GM'ler gelin bilgisayarımı baştan aşağı inceleyin fark etmez. Hile programı kullanmadım, kullanmıyorum ve kullanmayacağım bu böyle biline.
    Last edited by LupoGrigio; 12-30-2020 at 03:08 PM.

Senior Member
    İçin rahat olsa itemları başka chara aktarmazsın . Ana charla küfret yan charla küfret sonra neden hapise düştüm çok doğru bir hamle olmuş oyunun seviyesi yükselir . Bir daha küfretmezsin hapis yiyeceksin diye . Diğer hesabınla küfretmemeyi seve seve öğretmişler 1 kişi ıslah olmuş çok güzel

Quote Originally Posted by RekSai1 View Post
    İçin rahat olsa itemları başka chara aktarmazsın . Ana charla küfret yan charla küfret sonra neden hapise düştüm çok doğru bir hamle olmuş oyunun seviyesi yükselir . Bir daha küfretmezsin hapis yiyeceksin diye . Diğer hesabınla küfretmemeyi seve seve öğretmişler 1 kişi ıslah olmuş çok güzel
    Aktarırım tabii. Onlarca oyuncu var hapis cezasını durduk yere alan, kim bilir kaç oyuncu var (daha yeni oldu canlı yayında) haksız yere hapis cezası verilen. Zırnık tutmam karakterimin üzerinde haksız bir cezadan sonra. İsmin o kara listeye bir şekilde girdiğinde çıkarın yok, habire 1.200 NPoint isterler. Boş boş konuşma daha fazla da can sıkma.

Quote Originally Posted by Khenarth View Post
    Merhaba,

Bilginize,
    Bahsettiğiniz ban politikasında da illegal program kullanımının istisnasız hesap kapatma cezası ile sonuçlandırıldığı gösteriliyor. Eğer hesabıma karşı düzeltme yapılmayacaksa gerekli cezayı uygulayın, yanlış cezayı değil. Bir iş yapılıyorsa doğru düzgün yapılsın, havada soru işaretleri ya da birbirini tutmayan açıklamalar ile değil.