Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 20 of 20
    Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Her güncelleme sonrası bu tür konular açılıyor, eğer dediğiniz gibi her güncelleme sonrasında droplar düşürülmüş olsaydı bu kadar düşürmeye hiçbir şey alamamanız gerekirdi.

Drop işi şans işidir, örneğin 1 saatte 3 bus aldıysanız diğer geriye kalan her saat başında 3 bus atacak diye bir kural yok.

Güncelleme notlarında bu konuyla ilgili bilgi yoksa drop oranları değiştirilmemiştir.

Drop x saatde x kdr atabilir yorumu x ayının x gününe dönüşmüş olabilir.
    Last edited by MTrK; 12-30-2020 at 07:57 PM.

Senior Member murat1977's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    dropların azaldıgını oyuncudan başka kim farkedebilirki! kaldıki Drop işi şans işidir denmiş o zaman 100 de yuz drop değilde drop işi şans işi densin pre nin açıklama yerinede ! etkinlikler baydı artık 1 değişiklik şart oyuna ama bişeyler eksilmesi için değil oyuna yeni şeyler katılsın diye dedim !

Senior Member
    Quote Originally Posted by murat1977 View Post
    dropların azaldıgını oyuncudan başka kim farkedebilirki! kaldıki Drop işi şans işidir denmiş o zaman 100 de yuz drop değilde drop işi şans işi densin pre nin açıklama yerinede ! etkinlikler baydı artık 1 değişiklik şart oyuna ama bişeyler eksilmesi için değil oyuna yeni şeyler katılsın diye dedim !
    Yüzde 100 drop alırsın diye bir şey demiyor zaten. Hala bunu bilmeyen kaldı mı?

Eğitim gerçekten şart. O zaman ders başlasın.

Ders: Bir itemin drop şansı %1 olsun. Sen 10 adet DC Flash basarak %1 üzerinden %100 drop şansını arttırırsın.

Ders bitmiştir. Gelecek derse tekrar edip gelin.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by BlackMbaku View Post

Ders: Bir itemin drop şansı %1 olsun. Sen 10 adet DC Flash basarak %1 üzerinden %100 drop şansını arttırırsın.

Drop işi şans işiyse matematiksel hesabı neye göre yapıyorsun peki? Çıkma olasılığı yüzde 1 olan bir eşya düşünelim. Mesela mana potu. Bu pot her 100 yaratıktan birinden düşer. Her seferinde tutmaz droplar saat saat farklılık gösterir ama 1 milyon tane kesersen ortalama 10.000 tane mana alırsın. Eğer ki 10.000 atmıyor da artık 5.000 atıyorsa o eşyanın çıkma oranı yüzde 1 değil artık yüzde 0.5 tir. Arkadaşlar bunu anlatmış zaten. Madem drop şans işi matematiksel bir olay yok o zaman dc prenin anlamı ne diye sorgulamışlar. Yani DC pre artırmıyor dedikleri ironi.

brocum adamlar sana onu demiyor zaten. Resten önce şans %2 ise resten sonra %1 e düşmüşse diyorlar. Bence sen anlamıyorsun

Senior Member

Bundan bir süre önce (bölgesine göre değişiyor ama mesela sgler için 1 sene önce) çıkan droplar presiz %5 ihtimal ise şu an %1 dolayısıyla dc preyle %2 oluyor ister inanın ister inanmayın. Elbette dropdaki dalgalanma 7/24 multi account ticarethane sahipleri için sorun olmuyor çünkü adamlar 7 24 aynı yerde aynı mob'u farmlıyor.
    Şu an dc pre ile eskinin presiz drop'unu alıyoruz diyorlar. Forumda 2-3 tane troll var her konuya muhalefet. Ne anlatmaya çalışıyorlar belli değil.

Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    bu drop olayını hiç anlamamışımdır geçen jrde 3 odadan 5 gem attı bazen 2 sıra dönüyor, premunsuz jr giren yok sanırım kutuya da bakıyorlar .
    Yanlış üslup , doğru sözün katilidir...

Junior Member
    Arkadaşlar 40 yaşında adamız, kimse kimseyi kandırmasın.
    10 saatte en az 10 opal 10 sapphire gelir, en kötü ihtimalle.
    Ortalama 15-20 geliyor 10 saatte her birinden.
    Sabahtan beri 6-7 saat geçti 1 sapphire, 3 opal geldi.
    Resmen kaldırmışlar drobu, birde diyorlar ki "drop oranlarında oynama olmamıştır"
    Gidin başka birilerini kandırın, bizde yıllarca forum yönettik ama kimseyi kandırmadık.
    Bilginiz yoksa da kalıp cümleler kullanıp insanları enayi yerine koymayın.
    4 gün kaldı zaten DC bitmesine, bunun karşılığını ancak yeni pre almayarak gösterebiliriz.
    Saygılar, manticore saatte 6-7m kazanırken, saatte 1.5m kazanan opal, sapphirleri kaldırmışsınız, şaka gibi.

Konuyu açan arkadaşı ilk desteklemedim ancak 6-7 saattir bende dtk kastım ve konuyu açan arkadaşa %100 katıldığımı belirtiuyorum.

Senior Member
    hayır normal bir insan orda niye opal kristal kasar ?

Senior Member
    Quote Originally Posted by mel23 View Post
    Drop işi şans işiyse matematiksel hesabı neye göre yapıyorsun peki? Çıkma olasılığı yüzde 1 olan bir eşya düşünelim. Mesela mana potu. Bu pot her 100 yaratıktan birinden düşer. Her seferinde tutmaz droplar saat saat farklılık gösterir ama 1 milyon tane kesersen ortalama 10.000 tane mana alırsın. Eğer ki 10.000 atmıyor da artık 5.000 atıyorsa o eşyanın çıkma oranı yüzde 1 değil artık yüzde 0.5 tir. Arkadaşlar bunu anlatmış zaten. Madem drop şans işi matematiksel bir olay yok o zaman dc prenin anlamı ne diye sorgulamışlar. Yani DC pre artırmıyor dedikleri ironi.
    %1 olan eşya 100 yaratıktan 1 tane mi düşer? Bunu yazmamış ol. Bu mantıkla 100 kişinin olduğu bir ortamda rastgele biri seçilecek dendiğinde 100 seçimden 1 tanesinde adının çıkacağı garanti midir? Düşünmeden yada bilmeden yazmayın lütfen.

Her 1 yaratık için ayrı ayrı % hesaplanır. 100 yaratığın hepsinin %'si denk gelir 100 manada alabilirsin yani.