Results 1 to 10 of 10

Nttgame ve Mgame Arasındaki antlaşma ?

aradaki anlaşma detayları nedir mesela nttgame sadece yayınlama hakkına mı sahip kazanclar oldugu gibi nttgame kasasına mı gırıyor yoksa mgame e mi mgame nttgame sormadan değişiklik yapma hakkına sahipmi yada nttgame oyun üzerinde değişiklik yapma yetkısıne sahipm i gibi gibi

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

NTTGame oyunun yayınlama haklarına sahiptir. Oyun üzerindeki tüm değişiklikler yapımcı firma tarafından yapılmaktadır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member Vrij's Avatar
    NTT game de mgame'in şirketi.
    ‘Olan olmuştur; olacak olan da olmuştur.’
    Zamansız 'an'da olmuş bitmişe, zamanlı ömrümüzde şahitlik etmekteyiz.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

NTTGame oyunun yayınlama haklarına sahiptir. Oyun üzerindeki tüm değişiklikler yapımcı firma tarafından yapılmaktadır.
    hocam tamam değişiklikleri yapımcı yapıyor zatende merak ettiğim konu şu nttgame istediği değişikliği yaptırabilirmi ? yada yapımcı sırket değişiklik yapmadan önce izin alıyormu nttgame den

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Vrij View Post
    NTT game de mgame'in şirketi.
    Yanlış cevap, iki şirket birbirinden bağımsızdır.

Quote Originally Posted by pan_TuFnJG1q View Post
    hocam tamam değişiklikleri yapımcı yapıyor zatende merak ettiğim konu şu nttgame istediği değişikliği yaptırabilirmi ? yada yapımcı sırket değişiklik yapmadan önce izin alıyormu nttgame den
    NTTGame yayıncı olarak isteklerde bulunabilir. Mgame bunları gerçekleştirip gerçekleştirmeme konusunda kendi karar alıyor, ayrıca oyuna yeni bir güncelleme geliyorsa izin almasını gerektirecek bir durum yoktur. Oyun sonuçta Mgame firmasına ait.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

NTTGame yayıncı olarak isteklerde bulunabilir. Mgame bunları gerçekleştirip gerçekleştirmeme konusunda kendi karar alıyor, ayrıca oyuna yeni bir güncelleme geliyorsa izin almasını gerektirecek bir durum yoktur. Oyun sonuçta Mgame firmasına ait.
    oyun mgame ait nttgame istediğini yapamıyorsa ne anladım ben bu yayınlamadan ? gelir dağılımı nasıl oluyor

Senior Member
    [QUOTE=pan_TuFnJG1q;2234273]oyun mgame ait nttgame istediğini yapamıyorsa ne anladım ben bu yayınlamadan ? gelir dağılımı nasıl oluyor[/QUOTE

Senior Member Vrij's Avatar
    Gerçekten böyle mi inanıyorsun, mod olarak mı yazdın

Hep şu örnek verilir, malum bi bank bilmemne vardı herkes o nun kime ait oldugunu bilirdi, ve de facto öyleydi de ama kimse ispatlayamazdı.
    Kuruldugu zamanlar oynuyordum ben bu oyunu.
    ‘Olan olmuştur; olacak olan da olmuştur.’
    Zamansız 'an'da olmuş bitmişe, zamanlı ömrümüzde şahitlik etmekteyiz.

Predetor reis de çok eski Ares oyuncusu senden de eskidir hatta bana kalırsa da ikisi ayrı şirketler diye düşünüyorum

Ben bu konu hakkınd bi başlık açmıştım ama cevaplanmamıştı. Bende buna istinaden küçük bir araştırma yaptım. Arkadaşlar birkere şirketin adı NTTGAME değil. Yayıncı firmanın ismi "GAME CAFE SERVİCES BİLİŞİM VE İLETİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ" Şirketin 2 adet ortağı var, 1 tanesi GAME CAFE SERVİCES INC. diye geçen kurumsal yabancı bir şirket ki bu firma benim fikrimce yayıncı firma dediğimiz firma, öbürü de Myeong Geon Lee adı verilen çekik gözlü bir arkadaş. Hatta şirketin imza yetkilisi de Myeong Geon Lee. Linkedin adresinden bu kişiyi bulup contact kurabilirsiniz Yayıncı firma aslında GAME CAFE SERVİCES İNC. Ama bu yabancı şirket türkiyede ofis açtıkları için GAME CAFE SERVİCES BİLİŞİM VE İLETİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ adı altında İstanbul Ticaret Odası'na bağlı bir şirket kurup Türkiye üzerinde ki faaliyetlerini bu şirket üzerinden gerçekleştiriyorlar. Yani şöyle söyleyeyim sizin burada yazdığınız şeyleri moderatörler cevaplıyorlarsa forum kuralları üzerinden değerlendirip bilgileri varsa yorum yapyorlar, GM'ler yazıyorsa yöneticilerine bildiriyor yöneticiler de yapımcı firmaya bildiriyorlar. Arada yapılan gelir anlaşması ise yüksek ihtimalle komisyon üzerinden çünkü yapılan PUS alışverişleri GAME CAFE SERVİCES BİLİŞİM VE İLETİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ üzerinden faturalandırılıp vergilendiriliyor. Ha tabi Mali Müşavir olduğum için bu bahsettiğim firmaların Vergi Dairesi ve Sosyal Güvenlik Kurumu nezdinde ki araştırmalarını da hala yapıyorum bi gelişme olursa burdan yazarım