Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Her slota nerf gelmesini isteyen oyuncular

Neden slotlara nerf gelmesini istiyorsunuz arkadaşlar. Oyun ekonomisi değişmiyor diyorsunuz item fiyatları serverda gb azaldıkça düşüyor diyorsunuz ama farkında mısınız acaba oyundan gb eksildikçe normal bir oyuncunun pot mana masrafı hatırı sayılır bir paraya denk olmuş oluyor.
    Bir itemi bir kere alıp yıllarca kullanabiliyoruz ama bu pot mana masrafını bile slotlardan çıkaramayacaksak nasıl kasacağız karakterlerimizi soruyorum size? İtem basmak için bus parasını 1 saatte çıkarıyorsak bir slottan, questi basmak için 6-7 saat farm mı yapmamız gerekiyor size göre?
    Hani oyun ekonomisi aynı diyorsunuz nasıl aynı anlatır mısınız? Ben önceden 1 saat farm yapıp o parayla minimum 1000 mana alabiliyordum şimdi 1 saat farmla 100 mana kaybediyorum. Hayır nasıl aynı anlatın anlayayım. Ekonomiyi sadece bir sefer alınan itemler üzerinden değil de her gün tükettiğimiz ürünler üzerinden yapmanız daha sağlıklı olacaktır sayın ekonomistler. Ekmek gibi düşünün potu manayı. Ekmek parası bulamıyoruz yahu. Pot parası değişmedikçe servera biraz gb girmesinin itemleri busla basmaya değecek miktarda yükseltmekten başka bir sakıncası olamaz diye düşünüyorum. Zaten item fiyatları haddinden fazla düşük. Basılan item bus parasını çıkarmıyor. Millet ib'yi shard'ı ezik busla basıyor bus parasını çıkarmadığı için. Siz hala serverdan gb silinmesini istiyorsunuz ve bunun oyun ekonomisini değiştirmeyeceğini söylüyorsunuz ya bu sizin rantçı tayfa olduğunuzun kanıtıdır. NTTGAME'de destekliyor tabi sizi.
    Bir gün bakacaksınız bu oyunu oynayan kimse kalmamış işte o zaman o pahalı pus itemlerini kim alacak o birikmiş gb lerinizi hangi siteler alacak çok merak ediyorum doğrusu.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    slotlara nerf değil genienin kaldırılmasını istiyoruz bu adamlar slotları işgal ettikçe bu tür istekler asla bitmeyecek letgodan 8 pc alan genie mage koyuyor bi yere aylarca yıllarca çıkmıyor haklı olarak isyan ediyorlar, ediyoruz

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by am2pm View Post
    slotlara nerf değil genienin kaldırılmasını istiyoruz bu adamlar slotları işgal ettikçe bu tür istekler asla bitmeyecek letgodan 8 pc alan genie mage koyuyor bi yere aylarca yıllarca çıkmıyor haklı olarak isyan ediyorlar, ediyoruz
    Genie kaldırılması değil ama genie açıkken kutu atmaması olayını ben de destekliyorum. Ama tek başına oynayan bir oyuncu en temel ihtiyacı olan pot mana rpr vs masrafını bile çıkaramayacak duruma geldi. Tamam item için para ödenir zaten bırakırken satıyorsun ve çok zarar etmemiş de oluyorsun ama oyunun aylık masrafı Türkiye şartlarında yaşayan bir insan için artık uygun değil. Zenginin çok güçlü olduğu oyuna maaşını bırakmayanların kendi emekleriyle diğer oyunculara erişemeyeceği bir duruma geldi artık. Asas oynamak istiyorum ama mümkün değil. Farm yapayım diye açtığım Bp priesti daha bir sevdim en azından masrafsız. Defansı az olsa da güzel ataklar veriyor. Ama yine de uğraşıp emek verip asas dizebilmeyi tercih ederdim.

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    Ben de anlamış değilim. Kredi kartı limitsiz olan adamlar nerf nerf nerf. Ne yapalım! Sizin gibi sürekli pus mu çekelim? Ben kendime kasarak bir item alamayacak mıyım? Gönder bana ayda 3200 kc o zaman!

Senior Member
    Harbiden siz ne istiyosunuz abi 8 değil 58 pcn olsa karına değecek ugraşılacak slot yok oyunda bir eslant aoc vardı oda nerflendi daha ne istiyonuz anlamadım bu oyunda hiç farm olmasınmı ?
    Last edited by DonJose; 12-29-2020 at 07:53 AM.

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Slotlara kısıtlama gelmezse solo oyuncular başta görev olmak üzere hiç bişy yapamıyor önüne gelen 8 bilgisayarla tekel takılıyor farm yapmak istiyorsanız buyurun cz he tabi sitelere alamıyorsunuz cz de farm yapamıyorsunuz doğal olarak.
    Last edited by DonJose; 12-29-2020 at 07:51 AM.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by IKuMaRBaZIHardCORE View Post
    Slotlara kısıtlama gelmezse solo oyuncular başta görev olmak üzere hiç bişy yapamıyor önüne gelen 8 bilgisayarla tekel takılıyor farm yapmak istiyorsanız buyurun cz he tabi sitelere gb satmaktan item alamıyorsunuz cz de farm yapamıyorsunuz doğal olarak.
    CZ de TW farmlıyordum şuan gider gelirden çok oluyor. CZ de farm slotu mu var adam akıllı? Solo oyuncunun farm yapabileceği kaç slot var söyler misin? Karakteri kasarken görev yaparken malum sitelerden gb çekmezsen masrafı çıkmayacağı için insanlar taksiye bırakıyor karakterlerini. Pazarda desen makas o kadar daralmış ki 1m kar için uğraşıyorlar insanlar. O da başında değilsen vergiye gidiyor zaten. Kuzenlerim kardeşlerim hep beraber oynardık. Tekrar beraber başladık ama hiç biri devam etmek istemedi. Ben akşamları 1 saat girip çıkıyorum zaten farmla artık işim yok. Ama hep beraber oynamak istediğim insanlar bu sebeple gelmiyorlar. Karakterleri kasamadan geri bıraktılar. İnsanlar mevcut olan oyuncuların seviyesine gelemeyeceği için başlamıyorlar bile. 10 aylık maaşımı yatırıp mevcut oyuncuların seviyesine gelmeyeceğim. Hatta pandemi bittikten sonra oyunun yüzüne bile bakmayacağım. Şuan bile 1 gün giriyorsam 1 gün girmiyorum açıp netflix izliyorum. En azından sinirlerim gerilmiyor. Sonra yeni user yok cz bom boş diye başlıklar açarsınız artık.

Senior Member
    Quote Originally Posted by IKuMaRBaZIHardCORE View Post
    Slotlara kısıtlama gelmezse solo oyuncular başta görev olmak üzere hiç bişy yapamıyor önüne gelen 8 bilgisayarla tekel takılıyor farm yapmak istiyorsanız buyurun cz he tabi item alamıyorsunuz cz de farm yapamıyorsunuz doğal olarak.
    Cz'de farm yapanlar bile cz'de farm yapmadan droplar iyi haldeyken charlarını dizmişler veya folk'ta dizmişler tl ile. Bu söylediğini hangi oyun bilgisi ile yaptın?
    +1 rua aldım +7 ye bastım. Jr ft gibi etkinliklerden kazandığım ile +2 glass diğer bütün takıları +3 yaptım daily'den de quest set hp +7 int set +7 yaptım. Cz farm diyorsun ya al full'e yakın bi priest. Eeee ne oldu? Char 83 lv olduğundan ağaçlar atak def sc atmıyor, goblin 1 saatte 1 bus atıyor. Diğer yerler ise light feet basan asas/okçu veya seri spike atan warrior var. Onlar da zamanında folkta dizmişler charlarını . Sen kime ne masal anlatıyorsun?
    Last edited by DonJose; 12-29-2020 at 07:50 AM.

Senior Member
    tek çözüm slotlardaki dropları yükseltip eski haline getirip genie denen illet açıkken drop cıkmaması.

çözüm bu. ama zor.

Her slota nerf gelsin istemiyoruz.

Eslantta genie altı makro ve koxp ile kasan oyunculardan bu oyunun temizlenmesini istiyoruz.
    30x 40x pc ile maradonda pazar kuran çetelerden bu oyunun temizlenmesini istiyoruz.
    Chaos 'da koxp açan kullanıcıların banlanmasını istiyoruz.

CZ 'deki farm slotları kesinlikle yetersiz. Pot, upgrade, skill ve stat sıfırlanması şu andaki oyun içi gelire göre çok adaletsiz. Örneğin, priestsin bufferdan debuffera dönmek istiyorsun. 80 lvl olduğunu düşünelim yaklaşık 80m skill sıfırlama ücreti veriyorsun. 80m i çıkarmak için benim bulunduğum sv de 0 masraf ile 13 14 jr kazanman gerekiyor. Günde 1 kere jr girebilecek durumdaysan, girdiğin 2 jr den 1 tanesini kazanırsan, yaklaşık 1 ay boyunca jr ye girip sadece skill puanlarını sıfırlayabiliyorsun. Karakterimi nasıl geliştireceğim? Kesinlikle mantıksız.

Ben artık jr lere bile girmiyorum, çünkü harcadığım pot parasını çıkartamıyorum.
    BDW lere de benim ırkımdan giren kişi fazla ise giriyorum, diğer türlü kırmızı kutu 600 650k kullandığım pot parasına gidiyor.
    Chaos 'lara da girmiyorum illa ki 1 tane oto intiharı açık koxper denk geliyor. Bıktım artık.

Eskiden saat xx olsun da şu etkinliğe girelim dediğimiz etkinliklere artık girmiyoruz. Bence bunu kullanıcıların değil yöneticilerin düşünmesi gerekiyor, kaldı ki bence düşünmüyorlar. Hiç bir düzeltme ya da iyi geliştirme görmüyorum.