Results 1 to 3 of 3
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Burada açtığımız bir konu tartışılmadan kapatılacaksa forumun mantığı ne?

banlananları listeleyin diyip konu açıyoruz sebeplerini açıklıyoruz gm geliyor " açıklarsak illegal yazılım üretenler nereden yakalandıklarını anlar o yüzden açıklamıyoruz " diyip konumu kapatıyor. bitti gitti. ne yani, bu kadar basit mi arkadaş? sizin bi sözünüz varsa bizim de bi cevabımız olacak belki. en doğrusu sizin söylediğiniz mi oluyor her zaman. akıl akıldan üstündür denir. tamam kendinizce şu şu sebepten açıklanmıyor diyebilirsiniz ama tutup konuyu kapatmak, tartışmayı sonlandırmak neyin nesi. belki daha farklı bi çözüm bulunacak konuda tartışılarak. bir oyunun gelişim süreci sadece yönetenlerin insiyatifinde midir, bu oyunu oynayan binlerce adamın oyun için söz söyleme hakkı yok mu. belki o isimlerin söyledikleri de oyuna katkı sağlayacak, daha iyi bi ortama kavuşulması için çözüm sunacak.

istek ne? banlananların, ceza alanların isimlerinin açıklanması.

açıklanmama argümanı ne? illegal yazılım üretenlerin nereden yakalandıklarını farkedip kendilerini buna göre geliştirmesi.

şimdi bu meseleyi düşünmek, konuşmak gerekiyor. ben yaptım oldu, ben böyle istiyorum bu kadar basit, tartışma kapandı demek despot bi davranıştır bi yerde diktatörlüktür. bu oyun diktatör bi anlayış tarafından idare ediliyorsa söyleyin bilelim hiç bi fikir sunmayalım hiç bi şey tartışılmasın ona göre hareket etsin herkes de fakat bu oyun herkesin düşüncelerini paylaşabildiği eşitlikçi, legal ve temiz bir oyun olma çabasındaysa, o zaman yönetim oyuncuların seslerini de keyfine göre kesememeli. niye kapanıyor arkadaş konum, belki cezalananların açıklanmama sebebi için sunduğunuz argüman için de bi çözüm var, bırakın tartışılsın ve daha iyi netice alınsın. eğer amaçlarınız başka değilse, eğer bu illegalitenin içine dahil değilseniz, ortaya çıkmasını istemediğiniz şeyler yoksa bırakın her şey şeffaf olsun, göz önünde olsun.

şimdi gelelim " banlananlar, ceza alanlar açıklansın " isteği için sunulan " illegal yazılım üreticileri bundan fayda sağlar " argümanının nasıl önüne geçilir meselesine.

devamı aşağıda.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    1. bu üretici zaten hesapları banlandığı zaman ne kullandığını kendisi bilmiyor mu? koxptan banlananlar diye liste oluşturulup oraya banlananın ismini yazmakla, koxpu üretenin banlandığı zaman hesabını banlı görmesi arasında nasıl bi fark var? adam banlandığını listede adını görünce mi anlayacak. biz burada inciğine cinciğine dek detaylı listeleme yapın demiyoruz ki. koxp üreten adam zaten koxptan banlanır, gayet basit değil mi? sh, wh, oto rpr, oto kutu şu bu diye detaylandırdığınız takdirde bahsettiğiniz neticeler yaşanabilir. yani adamı sh den banlandı diye işaretlerseniz yazılımı üreten de " demek ki sh sisteminde açık var ona bi bakayım " der uğraşır fakat adamı tpt/koxp tan banlar yani genel bi tabirin içine koyarsanız koxpu üreten adam " ulan koxptan ban yedik dur bu koxpu daha çok geliştireyim " mi diyecek sanki. nereden yakalandığını nasıl bilecek sizin listelemenizde. bilemez. tpt yazar geçersiniz.

yine aynı şekilde makro kullanan adam makrodan ban yediği zaman da bu adama " genie altı makro, pk da minör makro " vs diye detay koymayacaksınız ki. makro kullanan ceza aldığında makro kullandığı için ban yediğini zaten listede adını görme gereği duymadan bilecektir.

bizim bu listelemeyi istemekteki amacımız bu işlerle uğraşan ve uğraşma niyeti olanlar için caydırıcılık unsuru yaratılmasını istememiz. sıranın kendilerine geleceğini, her gün patır patır o listeye yeni isimler eklendiğini görmelerini istememiz. yoksa altar da hasimaga1071 adlı kullanıcı tpt den ban yemiş, kim takar hasimaga1071 i. fakat oraya 1 günde 36 isim eklenirse atıyorum, dışardan bakan göz bu sefer " her gün 20-30 kişi tpt den ban yiyor, uzak durmak lazım " demeye başlayacak. yine bunu istememizin diğer sebebi de şu.

Cr ye açtığımız konular için dönüş yapılmıyor hiç bi şekilde. ilgilenilecektir diyip arşive kaldırılıp geçiliyor. bu adam ceza aldı mı almadı mı kimsenin haberi yok. ben 4-5 saat video kaydı almayla uğraşıyorum kendi oyun vaktimden çalıp, gm lerin yapması gereken takip ve banlama işini ben yapıyorum ve şikayetimi oluşturuyorum fakat netice alınıyor mu haberim yok. ben report ettiğim adamın o listeye düşüp düşmediğini takip etmek istiyorum. düşmüyorsa düşmeme sebebi bana bildirilsin istiyorum. kısacası istediğim tek şey şeffaflık, çok mu şey istiyorum arkadaşlar? bu kadar zor mu bunların açıklanması.

şimdi diyebilirsiniz ki " ulan biz burda 5-10 çalışanız hangi birine yetişelim. " yetişemiyorsanız eğer işe birilerini almalısınız. ekibinizin sayısını yükseltmelisiniz. burada belki on binden fazla aktif oyuncuya hizmet veren uluslararası bi şirket mevcut, 3-5 kişiyle yürütmeye çalışıldığı takdirde sürekli aksama, yavaşlık ve sorunların geç çözümü yahut çözülememesi durumları ortaya çıkar. baskı kurun patronunuza, ağam işe adam alın biz yetişemiyoruz diyin birilerini alsın yardımcı olsun sizlere de. ama gerçekten böyle olmaz, yazıktır bu oyunu temiz bi şekilde oynamak, oyundan keyif almak isteyen herkese.

saygılar.

Registered Users
    Selam,

Daha önce forumda bu ve benzeri öneri ya da istek konuları tartışıldı, hemen hemen bir çoğuna senin açtığın konuda olduğu gibi en yetkili isimler, yani GM'ler tarafından cevap verilip sonlandırıldı. Siz her ne kadar bu işin sadece ön plandaki kısmını görüyor olsanız da arka planda hem forumları hem de discordu takip edip, yönetimden gelen cevaplar üzerinden algı yapmaya, suistimal etmeye çalışan illegal oyuncular var. Eryudes biraz işin o kısmına da değinmek istemiş. Kendisinin GM olmasının yanı sıra, hacking expert kısmında da yetkinliği var.

Bu yüzden evet, bazı konuların açık kalıp kalmayacağının inisiyatifi doğrudan yönetimdedir. Onlar oyunu ilgilendiren önemli herhangi bir konuda bir politika yürütüyorlarsa ve bunu sürdürmekte kararlılarsa forumda açık konu olması, sayfalarca tartışılması bu kararı değiştirmez.

Şimdi gelelim bu konunun da hangi sebepten kapatılacağına. Şirketi ve çalışanlarını doğrudan ya da dolaylı itham etmenize müsaade etmiyoruz.

Quote Originally Posted by freusty07 View Post
    eğer amaçlarınız başka değilse, eğer bu illegalitenin içine dahil değilseniz, ortaya çıkmasını istemediğiniz şeyler yoksa bırakın her şey şeffaf olsun, göz önünde olsun.

Konu yoruma kapatıldı.