Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Banlanan - Cezalandırılan Oyuncuların İfşa Edilmesini İstiyoruz

bu oyundaki en büyük eksikliklerden birisi " caydırıcılık " tır. tamam oyun içinde karakter nicklerini yazıyorsunuz işlem uygulandığında fakat sabit bi konu da olsun istiyoruz. banlanan karakterlerin ifşalanmasını istiyoruz. koxp, makro, tbl, multi şu bu hangi sebepten banlandıysa ona dair bi konu açılır. Koxp'tan ban yiyenler listesi şeklinde. sunucu ismi ve karakter adı eklenir. Makrodan ceza alanlar listesi oluşturulur o isimler eklenir. böylelikle bu adamlar tekrar bu hatalara düşmemeye de gayret eder kullanıyorlarsa da bırakmaya çalışır bu listede isimleri geçmesin istediklerinden yahut ceza almamak için.

şu anki durumda ben birini reportladım, cr de yetkili gelip " kontrol edilecektir " diyip gidiyor sonra konu arşive atılıyor. ardından benim ruhum duymuyor bu adam ceza aldı mı almadı mı, o kadar uğraştık ettik netice çıktı mı? yok bi sonuç, habersizim. oysa ceza alanların isim isim, ne ceza aldıklarıyla ne kadar aldıklarıyla beraber sabit konularda listelenmesi şart. reportlama yapanlara ödül sistemi önerisi sundum kimse umursamadı

https://forum.nttgame.com/forum/show...C3%BCl-Sistemi

öyle bi çalışmamız yok diyip geçildi, bari böyle bi çalışma yapılsın. varsa kusra bakmayın ben görmemişim demektir ama yoksa şayet, bu çalışma elzemdir. o liste ne kadar kabarık olur ve güncel tutulursa insanlar anlar ki cidden hilelerle mücadele sürekli devam ediyor, her gün şu kadar adam ceza alıyor. hile kullanan da sıra bize gelir yakında düşüncesine sahip olur ve uzak durmaya çalışır zamanla. kısacası, böyle bir liste yoksa eğer, olması gerekiyor diye düşünüyorum. bu oyunu sadece yönetim ekibinin kendi görebileceği detaylardan ibaret değil de şeffaf biçimde her şeyi herkesin görebileceği bi tabana taşırsanız o zaman ilerleme kaydedilecektir.

Senior Member Seidelbaum1890's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Millet olarak böyle şeyleri severiz ve olması da gerekli zaten. noticeden banlananların yazılması gibi hapise gönderilenlerin de yazılması lazım. Macrodan veya illegal yazılımlardan ceza alanların noticeden anlık olarak yada forumda ceza alan oyuncular konusunda nick nick yazılması gerek. Bunları niye gizliyorlar anlamıyorum. İfşa olan adam oyunu mu bırakacak? Hayır. Ncs atacak yola devam edecek işte, ordan da kazanacak oyun

Senior Member
    taksimde sallandırabilsek keşke

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Seidelbaum1890 View Post
    Millet olarak böyle şeyleri severiz ve olması da gerekli zaten. noticeden banlananların yazılması gibi hapise gönderilenlerin de yazılması lazım. Macrodan veya illegal yazılımlardan ceza alanların noticeden anlık olarak yada forumda ceza alan oyuncular konusunda nick nick yazılması gerek. Bunları niye gizliyorlar anlamıyorum. İfşa olan adam oyunu mu bırakacak? Hayır. Ncs atacak yola devam edecek işte, ordan da kazanacak oyun
    mükemmel bir fikir verdin aslında. hile kullandığı tespit edilen oyunculara ncs atma yasağı getirilse bu adamların çoğu hileyi özellikle makroyu bırakır. çünkü bu tipler genelde oynar oynar en son charını satıp bırakır yahut farklı bi job a geçer. e charını satmak istediğinde almaya çalışan adam chara ncs basamayacaksa bu charı istemeyecektir. haliyle satması zorlaşacak hileci birinin. bu char satışı yapılan sitelerde de " charınızda ncs basma engeli mevcut mu " ibaresi eklenir, char almak isteyen kişi ncs basma engeli olan charları yani üzerinde cezai işlem uygulanmış charları almak istemeyeceği için hilecilerin char satması zorlaşacak. yine oyun içinde de chyper ringe basılan hile kullanmış charlarda harici uyarı eklenir üzerine gelindiğinde. bu charda ncs basma engeli vardır şeklinde. böylelikle her ortamda ifşaları sağlanmış olur yine charlarını diledikleri gibi satamazlar, isim de değiştiremezler.

eeeee tabi bu tip uygulamalar radikal, cesaret isteyen şeylerdir. ntt bunu yapıp ekmeğinden olmak ister mi orası ayrı mesele.

Senior Member IIIIDoritoSIIII's Avatar
    Nickname
    IIIIDoritoSIIII
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by freusty07 View Post
    şu anki durumda ben birini reportladım, cr de yetkili gelip " kontrol edilecektir " diyip gidiyor sonra konu arşive atılıyor. ardından benim ruhum duymuyor bu adam ceza aldı mı almadı mı, o kadar uğraştık ettik netice çıktı mı? yok bi sonuç, habersizim.
    dostum ağzına sağlık...
    meydan-ı aslandan kanı buldukça tilki gibi fırsatla şikar almayı erlik sayma

Senior Member
    Destekliyorum.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    siz istemiyor musunuz arkadaşlar? neden kimse umursamıyor bu tip istekleri. herkes mi halinden memnun niye sesini çıkaran yok

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    kişisel verilerin korunması kanununa aykırı, isteseler de yapamazlar.

bunun kişisel bir veri olmaması dışında haklısın.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by galadriel55 View Post
    kişisel verilerin korunması kanununa aykırı, isteseler de yapamazlar.
    dostum adamların kimliklerini adını soyadını açıklayın demiyoruz, banlananların oyun içinde nickleri nasıl görülüyorsa o şekilde foruma liste oluşturulup eklenecekler. ne kvkk sı ne alaka