Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 33
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Oyundaki İllegal Kullanıcıları Bulup İspatlayana Ödül Sistemi

oyunda bildiğiniz gibi yüzlerce binlerce hile kullanan adam var. multisinden koxpuna makrosuna vs vs. kimse de bu adamları kaydedip şikayet etmekle uğraşmak istemiyor, birini yok etsek 1000 tane daha geliyor peşinden sonu yok bunun diyip ortalığı bunlara bırakıyor. haliyle bu işi gerçekten hakkıyla yapıp bu adamları yakalayacak olanlara harici bi sebep sunulması, teşvik verilmesi gerekiyor ki insanlar "uğraşsın". aksi halde bu hileciler günden güne herkesin emeğini, hakkını bedava yoldan sömürmeye devam edecek. yapılacak iş belli.

1. %100 ispat ile reportlama yapıldığında ve hile alenen görüldüğünde report eden, hilenin yakalanmasını sağlayan kişiye 25-30 cashlik bi ödül verilebilir örneğin. 10 kişiyi banlattırdığında 250 cash ödül alır.

2. bu sistem server a hiç bi kayıp getirmez üstelik ortamın daha güvenli, legal olmasını sağlarken koxperların da " herkesin gözü bizim üzerimizde, yakalandığımız an tüm uğraşlarımız, yatırımlarımız çöpe gider " düşüncesine sahip olması sağlanır. hileden uzak durmak zorunda olurlar çünkü etrafta onları avlamak için fırsat kollayan oyuncular olacak her an.

3. %100 ispat olmadan, bariz bi şekilde hile gösterilmeden gereksiz konu açarak yönetimin vaktini çalacak olanlar için atıyorum 1 ay yeni konu açma cezası uygulanır. böylece herkes en doğru reportlama için düzgün kayıtlar, ispatlarla iş yapar.

4. artık oyunda 3-5 gm değil, binlerce gm olmuş olur. herkes oyunun düzgün oynanması için elinden geleni yapar. hileyi yakalayan da ödülü kapar. sayın mehmet karahanlı ne demiş? senden yana olanlara bi şey vermezsen, neden senden yana olsunlar kılıç? o hesap. oyunculara hiç bi şey sunulmazsa kim neden kayıt şu bu uğraşsın. güdülemeniz, teşvik etmeniz gerekiyor aksi halde oyuncu şunu düşünür. " ulan ben burada 1 kişiyi banlatsam bin kişi daha var bunun gibi, hangi biriyle uğraşacam boşver " . işte uğraşması için gerekçe sunarsanız insanlara, bu oyunda emin olun yerden toz kaldıran olmaz. pırıl pırıl olur her yer.

devamı aşağıda.
    Last edited by _DizzyMask_; 12-19-2020 at 12:56 AM.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    bu forumda hep söyledim. oyuncularınız sizden yana. onları düzgün kullanırsanız, yönetmeyi başarırsanız sizden daha çok sahip çıkarlar bu oyuna ve hileye izin vermezler. yeter ki onlara da ufak teşvikler sunun. bu cash olmaz 300-500k coin ödülü olur artık aklınıza ne geliyorsa. siz bu teşviği sunarsanız oyunun gelişimi için herkes mücadelesini verir. yoksa oyuncular kendini sadece yalnız bırakılmış hisseder. reportlasak da bi şey çıkmaz der çıksa da biri biter diğeri gelir, sonu yok bunun der. kullanın oyuncularınızı. makroyu da böyle bitirirsiniz, koxpu da, multiyi de. tabi bitirme niyetiniz varsa, orası ayrı.

5. sizin aklınıza dahi gelmeyecek ispat yolları buradaki binlerce farklı akla gelebilir. sizin " biz nasıl düşünemedik bunu " diyeceğiniz bi hile ispat yöntemini farklı zihinler keşfedip %100 ispatlayarak önünüze sunabilir. sizin de gelecek için kendinizi daha çok geliştirmeniz sağlanır. oyunun legalitesi, kalitesi artar.

tam şu andan örnek vereyim. madene gidiyordum. bi warrior geçiyo önümden ama nedense sprint basmıyor adam ağır ağır yürüyor. evet, towndan madene dek ağır ağır gitti adam. pm attım, güzel koxpmuş dedim, tık yok. oturdum bandicam indirdim kayda başladım. yok, pc kasıyor. uğraş uğraş çözemedim kayıt sürekli takılıyor. sildim screen recorder indirdim onunla kayıt aldım. adamı bandicam kayıt sürecinde yarım saat 40 dk izlediğimden atacağı her adımı biliyodum. yeni, takılmayan kayıt programını başlattığımda adam madende farmlıyordu o sıra. bu adam koxper, üstü dolunca town atıcak ardından üstündekileri kırdırmaya gidecek yazdım adam önümde madenini sürdürürken. sonra town attı aniden, üstünü kırdırmaya gitti. buradan tekrar town atıp ordan sundries e geçecek dedim. town attı, sundries e geçti. tekrar town atacak oradan inn hostes e koşacak dedim. town attı, inn e koştu. üstünü boşaltıp yine town atacak, sprint bile basmadan ağır ağır yürüyüp ilk kayda başladığım 627 ile başlayan lokasyona geri dönecek yazdım chatten. belirttiğim lokasyona döndü ve madenine devam etti.

bu adamın kaydını şimdi cheat reports a atıcam. ama işte mesele benim burada 1 adamı banlattırmam değil. bu adam gider yenisi gelir. mesele tüm server ın böyle bi çabada bulunuyor olması. bunun için de insanları güdülemek gerekiyor, sağlam kanıtlarla şikayette bulunanlara ufak da olsa bi ödül verilmeli ki insanlar böyle şeyleri kovalasın, herkes koxperları avlasın.

umarım bu önerim " gerçekten koxperlarla makrocularla multilerle mücadele edilmek isteniyorsa " dikkate alınır ve legal oyuncuların gücünden faydalanır artık.

sonraki hedefim pazardaki " acil itemleriniz alınır " makrocuları. günün her dakikası her saati bıkmadan usanmadan yorulmadan aynı tempoda hiç bi insan evladı aynı yazıyı flood atamaz. bunlar 7/24 sürekli atıyor. yakında onların da kaydını tek tek alıp atıcam cr ye. umarım bu oyun artık bu tip kanserlerden temizlenir, pür-i pak bi hale dönüşür.

Junior Member
    ben hergün serverimde en az 3 macrocuyu banlatıyorum harika olur benim için artık bir hobi oldu bu olay. ancak yönetimin böyle bir şey yapacağını asla düşünmüyorum. çünkü 8 senede anladığımız şu ki bunlar sevmeyeceği eşşeğin önüne ot koymuyorlar )) fikir çok güzel ancak gerçekleşmesi imkansız.

Senior Member
    Ödül filan istemiyorum gerçekten şu report işlemlerine daha çok önem verilmedikçe istersen 100 kişi report edene 3200 cash verilse bile o 100 kişi çoktan oyunda bizleri mağdur ettiği zaman o 3200 cashın hiç bir önemi kalmıyor.

Sırf hilecileri yok etmek için legal oyuncuların zarar görecek hareketler edilmekte ilk önce yapılan hataları düzeltilmesi gerekiyor.

En iyi örnek yeni server yıllar sonunda açılacak göreceksiniz skillerini açamayacak kişiler olacak onu geçtim Teleport olamıcak kişiler olacaklar çünkü sırf hilecileri ortadan kaldırmak için görevlerden gelen paraları kaldırılmış bu legal oyunculara zarar vereceğini neden düşünülmedi.

Şu oyunda hileyi engellemeye yönelik yapılan her hamlede malesef legallere zarar veriyorlar bunu defalarca söylediler lakin anlatamadık.

Report sisteminde ödül verilmesi bile artık komik geliyor.

Senior Member
    +999999 katılıyorum

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Oyun kurallarını ihlal eden birisini raporlamak gönüllü olarak yapılan bir işlemdir. Hiçbir oyuncunun rapor yapmak gibi bir zorunluluğu yoktur. Şu an için CR sistemini değiştirmek ya da rapor yapanlara ödül vermek gibi bir çalışmamız bulunmamaktadır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Oyun kurallarını ihlal eden birisini raporlamak gönüllü olarak yapılan bir işlemdir. Hiçbir oyuncunun rapor yapmak gibi bir zorunluluğu yoktur. Şu an için CR sistemini değiştirmek ya da rapor yapanlara ödül vermek gibi bir çalışmamız bulunmamaktadır.
    öyle bi olayın olmadığının farkındayım. bilmiyorum farkında mısınız fakat bu oyun sizden ve sizin yönetiminizden ibaret değil, burada bu oyunu var eden binlerce kullanıcı var ve yönetimin görevi bu oyuncuların oyundan en güzel hizmeti alabilmesi(tabi umarım böyledir). bunun için de sizlere öneriler veriyoruz dikkate almanızı, değerlendirmenizi istediğimiz. yapılan önerilere mantıklı, mantıksız diye cevap vermek yerine öyle bi çalışmamız yok diyip geçmek ne kadar doğru?

bu yorumdan anlaşılan şey açıkçası, biz hilelerin tespiti için mücadele başlatmayız. o hileciler bizim işimize yarıyor, oyunda olmalarını bizler istiyoruz durumu. aksi halde bu adamların tespiti için kendi çalışmalarını köşeye bırakıp saatlerini harcayan insanlara hiç bi ödül vermeseniz bile bi konu açar, bu haftanın en çok doğru reportlama yapan ve oyuna katkı sunan kullanıcıları diye liste oluşturup sembolik olarak ödüllendirirsiniz bu kişileri. ne bileyim oyun içinde bi tablo oluşturur orada isimlerini yazarsınız, bu işlerle uğraşanlar için de güzel bi anı oluşturulmuş olur. çözüm illa ki bi noktada bulunur kısacası fakat sizler yaptığınız bu yorumlar ile çözüm arayışında olmadığınızı, mevcut durumdan memnun olduğunuzu gösteriyor gibisiniz. ilerlemeye, gelişime karşı mısınız anlamıyorum. şu yahut benzer bi öneriyi düşünüp tartışsanız ntt ye bildirseniz ve uygulamaya konulsa bu tarz bi yapı, fena mı olur?

Senior Member
    Asıl görevi bunları tespit etmek olanlar yatsın. Oyuncu bekçi gibi slotları dolaşsın?

Ee bu arkadaşlar ne iş yapıyor diye soruyoruz? İlettik bekliyoruz

Onlarda emir kulu diyip geçiyoruz. Sonuç olarak illegal adam bile müşteri banla ama şöyle biraz kassın sonra banla. Yoksa kaybederiz talimatları yüzündendir. Öteki türlüsünü hayal etmek istemiyorum.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by BlackMbaku View Post
    Asıl görevi bunları tespit etmek olanlar yatsın. Oyuncu bekçi gibi slotları dolaşsın?

Ee bu arkadaşlar ne iş yapıyor diye soruyoruz? İlettik bekliyoruz

Onlarda emir kulu diyip geçiyoruz. Sonuç olarak illegal adam bile müşteri banla ama şöyle biraz kassın sonra banla. Yoksa kaybederiz talimatları yüzündendir. Öteki türlüsünü hayal etmek istemiyorum.
    hayır hocam anlamıyorum da, hani uçuk bi şey de istemiyorum. bak hiç bi şey yapamazsan nickin sağ tarafında bi rozet eklersin. kullanıcı bir kişiyi banlattırdı diyelim, 1 yazar. 10 kişi banlattırdı, 10 yazar. yani kullanıcının oyuna sunduğu katkı nickinin sağına rozet olarak eklenir sağladığı her katkı için sayı artırılır bu da bi ödüldür, sırf hobi için bu sayıyı artırmak için sürekli koxper avına çıkacak adamlar olacaktır. yani bi yol mutlaka bulunur fakat arkadaşların umrunda bile değil gibi direkt kestirip atıyolar öyle bi uygulamamız yok vs diyip. saçma.

Senior Member
    Eskiden sheriff sistemi varmış. Ama izlediğim videolara ve arşive baktığım kadarıyla neredeyse tüm sheriff yetkisine sahip kişiler bu olayı suistimal edip kötüye kullanmış.
    Bu sistemi de kötüye kullanacak çok insan olabilir

Tags for this Thread