Results 1 to 8 of 8
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Knight Online Bilgisayar Dosyalarına Erişiyor mu?

Geçen Gm Eryudes'in bir oyuncuya şu klasörün içindeki dosyanın bilgisayarda ne işi var diye sordu bir postta. Bahsedilen dosya illegal yazılımdı. Aklıma şöyle bir soru geldi. Knight Online oynarken bilgisayarımızı başkaları mı inceliyor? Cevap hayırsa o dosyayı gm nereden biliyor, cevap evetse bunun hukuki bir dayanağı var mı? Sizlerden ufak bir ricam modlar cevaplamasın. Direkt GM'lerden bilgi almak istiyorum.

Moderator NightOwl's Avatar
    Merhaba,

Xigncode bilgisayarınızdaki dosyalara erişemez. Xigncode bilgisayarınızda bulunan 3. parti yazılımları tespit etmek için çalışan bir anti-hack yazılımıdır. Yalnızca Knight Online ile etkileşime giren programlar tespit edilebilir. Ek olarak, GM Eryudes'in yaptığı açıklamayı okuyabilirsiniz.

Quote Originally Posted by Eryudes View Post
    Merhaba,

Kullandığınız program doğrudan oyunumuz ile ilgili ve oyunumuz üzerinde etkileşimleri sonucunda tespit edilmiştir. Bilgisayarınıza erişim sağlamıyoruz. Kullandığınız illegal programlar oyunumuz üzerinde etkileşime girdiğinde bunları tespit edebiliyoruz.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by NightOwl View Post
    Merhaba,

Xigncode bilgisayarınızdaki dosyalara erişemez. Xigncode bilgisayarınızda bulunan 3. parti yazılımları tespit etmek için çalışan bir anti-hack yazılımıdır. Yalnızca Knight Online ile etkileşime giren programlar tespit edilebilir. Ek olarak, GM Eryudes'in yaptığı açıklamayı okuyabilirsiniz.
    bu açıklamayı bir posta mı attı yoksa özel olarak size mi iletti öncelikle bunu öğrenmek istiyorum. post ise postun linkini atar mısınız? özel ise de eryudes arkadaşımıza bir soru sormak istiyorum. Yalnızca Knight Online ile etkileşime giren programlar tespit edilebilir dediniz ya, peki hiç etkileşime girmemiş, yani adam indirmiş ama kullanmamış/kullanmaya fırsat bulamamış kişiler de ban yemişti. bunu nasıl açıklayacaksınız? demek ki xigncode çalışmazsa dahi o programı algılayabiliyor, peki o programı algılıyorsa, benim kredi kartımın güvende olduğunu nasıl açıklamayı düşünüyorsunuz cidden merak ediyorum. sırf bişey olmasın diye pc formatlayıp sadece ko yükledim ama içim hala rahat değil.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    son bir şey. postu buldum ve gm'mizin bir mesajını aynen aktarıyorum: Sizin adınıza sevindik. Umarım "xx" kullanıcı adına sahip bilgisayarınızın masaüstünde yer alan "m" adlı klasördeki illegal programları iyice temizlemişsinizdir. şimdi bu adamın bilgisayarında koxp var, zindan/ban yemiş, adam kullanmayı bırakmış. ne güzel bir başarı öyküsü. yalnız, sadece programı görmeye yönelik çalışan xigncode, bilgisayarın ismini nerden biliyor?

Moderator NightOwl's Avatar
    Quote Originally Posted by FanseLenon View Post
    bu açıklamayı bir posta mı attı yoksa özel olarak size mi iletti öncelikle bunu öğrenmek istiyorum. post ise postun linkini atar mısınız? özel ise de eryudes arkadaşımıza bir soru sormak istiyorum. Yalnızca Knight Online ile etkileşime giren programlar tespit edilebilir dediniz ya, peki hiç etkileşime girmemiş, yani adam indirmiş ama kullanmamış/kullanmaya fırsat bulamamış kişiler de ban yemişti. bunu nasıl açıklayacaksınız? demek ki xigncode çalışmazsa dahi o programı algılayabiliyor, peki o programı algılıyorsa, benim kredi kartımın güvende olduğunu nasıl açıklamayı düşünüyorsunuz cidden merak ediyorum. sırf bişey olmasın diye pc formatlayıp sadece ko yükledim ama içim hala rahat değil.
    Mesajın üst tarafında bulunan ve sağ yönünü gösteren ok butonuna tıklarsanız mesajın linkine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, yazılım sizin iş dosyalarınıza, ödeme yöntemlerinize kısaca aklınıza gelebilecek tüm özel dosyalarınıza ulaşamaz. Sadece ve sadece 3. parti yazılımları tespit eder. Eryudes'in ilettiği dizin yolu 3. parti yazılıma aittir.

Oynadığınız online oyunların hemen hepsinde anti-hack sistemleri kullanılmaktadır ve hepsi için bu durum geçerlidir.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    ben sorumun cevabını hala alabilmiş değilim. dizinde koxp var ve xigncode algıladı, bunda hepimiz hemfikiriz. bilgisayar ismini nerden biliyor ya da nasıl erişti? benim sorum bu.

Senior Member
    yahu bilgisayar bilginiz de yok anladık koxp programı yakalayınca ne yapıyor dizin konumunu kaydediyor. C:\Users\"pc kullanıcı adı"\Desktop\Klasör adı\killegaltpt adı bu yolu kaydediyor tabi ki kanıt olması için. gmde sana dosya konumundan bakıp diyor ki bak "pc kullanıcı adı" adlı bilgisayarında "Desktop" masaüstünde bulunan "klasör adı" klasöründeki illegal programı sildin mi?
    sende sanıyosun ki gm senin pcye bağlandı kamerandan seni izliyo.

Registered Users
    Bütün güvenlik programları, programın havuzuna tanıtılan exe ve dll uzantılarını tespit üzerine çalışır. İstisnasız hepsinin temel mantığı budur. Bunun sonucunda da sistemde topladığı logları kontrol için servera aktarır, içerisinde sizin özel bilgileriniz, şifreleriniz ve diğer verileriniz bulunmaz.

Xigncode'un neye nasıl eriştiğini burada tabii ki tartışmayacağız. Güvenlik sebebiyle dışarıyla paylaşılmayacak bilgiler bunlar. Keza her gün kendini legal gibi gösterip, xigncode'un çalışma mantığını aşmaya çalışan art niyetli illegal oyuncularla karşılaşıyoruz.

Merak ettiğin başka bir şey varsa Xigncode'un üreticisi Wellbia firmasının sitesine göz atabilirsin. Orada sıkça sorulan sorular (FAQ) bölümü var.

Link: https://www.wellbia.com/?module=Boar..._FORM&iBrdNo=3

Konu yoruma kapatıldı.