Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 40
    Senior Member MadneSs's Avatar
    Nickname
    Madness
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Felis
    Race
    El-Morad

Exclamation Koreko'ya gelen karakter silme ve kurtarma özelliğinin akıbeti nedir?

Esenlikler, bildiğiniz üzere karakter silme işlemi uzun süre önce kaldırıldı ve geri eklenmesi için bir çok oyuncu talepte bulunmakta. Günümüzde karakteri o hesaptan kaldırmanın yolu ringlemek ve bu çok pahalı bir yöntem. Koreko'da olan bu özelliği getirilmemesinin sebebi olarak gmler "Silinen karakterleri bizler bile geri getiremiyoruz. Hesap bilgilerini kaptıran ve hesap erişimini kaybeden oyuncular mağdur olur." cevabını veriyorlardı. Lakin korekoya temmuz ayının sonunda gelen yamada silinen karakteri 1 ay içinde pustan bir eşya ile geri getirilebileceği yazıyordu. Yani gerek oyuncular gerekse nttgame'in yani iki tarafında memnun olacağı yöntemi 4 ay önce mgame koreko tarafına getirmişti. Bu özellik neden hala uskoya getirilmiyor? Bu konuda son durum nedir gm arkadaşlardan güncel bir cevap duyabilirsek memnun olurum.
    Last edited by MadneSs; 12-14-2020 at 11:21 PM.

Junior Member
    usko'ya gelmemesi gerektiğini düşünüyorum. ya soyulup silinen karakterlere 2 ay sonra erişilirse ne olacak ? o durumda oyuncunun mağduriyeti ne olacak. umarım gelmez.

Senior Member
    Soyulan karaktere destek verılıyor muda silinen karaktere verilcek.Saçma sapan iş gelsin direk

Nickname
    Madness
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Felis
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by yeniisim172 View Post
    usko'ya gelmemesi gerektiğini düşünüyorum. ya soyulup silinen karakterlere 2 ay sonra erişilirse ne olacak ? o durumda oyuncunun mağduriyeti ne olacak. umarım gelmez.
    Hesabın ele geçirildiğinde destekle iletişime geçip hesabını geri almanın süresi 1 ayı geçmez diye düşünüyorum. Kaldı ki eğer 1 aydan fazla gerekiyorsa kurtarmak için gereken süreyi 2 ay, 3 ay şeklinde uzatılarak getirilebilir. Bu zor bir iş değil. Önemli olan kurtarma yönteminin oyun altyapısına gelmiş olması.

Quote Originally Posted by extremezeus1 View Post
    Soyulan karaktere destek verılıyor muda silinen karaktere verilcek. Saçma sapan iş gelsin direk
    Soyulan karaktere item restorasyon desteği verilmemesinin sebebi zaten OTP, item kilitleme vs. gibi birden çok hesap koruma yönteminin zaten var olması ve gmlerin dediği gibi karakterlerin hemen hemen hepsinin hesap paylaşımı vb yöntemlerle soyulması. Bunun dışında hesabınız çalındığında geri alabiliyorsunuz diye biliyorum.

Quote Originally Posted by yeniisim172 View Post
    İki ayda alamadığın karakteri oyanayacak misin. Arkadaş bence çok güzel bir fikir söylemiş ve çok lazım bir şey ringlemek yerine karakteri silmek gayet iyi olur.

Senior Member
    kesinlikle gelmemeli, suistimal edilmesi çok olası bir konu. örnek vermek gerekirse, karakteri aç, 1 günde 60 yap, ms leri topla, belli görevlerle zaten 2-3m rahat kasılıyor, sonra karakteri sil, aynı döngüye devam et. Bence kesinlikle gelmemeli. ama saygı duyarım tabiki de .

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    artık kasılmıyor. Adamları bitirdiler

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Bu özellik Kore sunucusunda şu an için test aşamasındadır. Test süreci sorunsuz biterse USKO'ya gelmemesi için bir neden yok diye düşünüyorum. Umarın en kısa sürede güncelleme notları arasında görürüz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Race
    Karus
    gelsin artık

Nickname
    Madness
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Felis
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by mert___35 View Post
    kesinlikle gelmemeli, suistimal edilmesi çok olası bir konu. örnek vermek gerekirse, karakteri aç, 1 günde 60 yap, ms leri topla, belli görevlerle zaten 2-3m rahat kasılıyor, sonra karakteri sil, aynı döngüye devam et. Bence kesinlikle gelmemeli. ama saygı duyarım tabiki de .
    Sizin dediğiniz yönde suistimal edilebileceğini hiç düşünmemiştim.

* Bir karakteri silerken, silinen ilk karaktere göre silme sayısı 30 gün boyunca 4 ile sınırlıdır.

Notlarda bu madde de var yani 1 ayda 4 karakter silinebiliyor. Yine de dediğiniz olayı engellemek amacıyla bir karakteri silmek için level sınırı getirilebilir mesela sadece +70lvl karakterler silinebilir gibi.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Bu özellik Kore sunucusunda şu an için test aşamasındadır. Test süreci sorunsuz biterse USKO'ya gelmemesi için bir neden yok diye düşünüyorum. Umarın en kısa sürede güncelleme notları arasında görürüz.
    Google çeviriyle kontrol ettiğimde bu sistem 03.07.2020 tarihinde koreko'nun test sunucusuna eklenmiş, 31.07.2020 tarihinde koreko normal sunucularına eklenmiş yani test süreci tamamlanmış. Aşağıya linklerini bırakıyorum lütfen kontrol edip gmlere iletirseniz memnun olurum.

Test Sunucusuna eklendiğine dair link: http://knight.mgame.com/news/default...ype=1&idx=8687

Normal Sunuculara eklendiğine dair link: http://knight.mgame.com/news/default...ype=1&idx=8706