Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 68
    Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by togundogdu View Post
    Adam hile ile oynamadiktan sonra ne yapabilirsin? Yöneticiler onlari engellese bu sefer onlar demeyecekler mi ne hakkiniz var diye?
    Quote Originally Posted by VouseVaszo View Post
    dostum fırsat eşitliği diye birşey var? ozaman oyunu sadece 8 bilgisayarı oynayanlar oynasın tek başına birşey yapmaya çalışan kişiler hep otursun? oyunu yöneten kişilerin fırsat eşitliğinide düşünmesi gerekmiyormu? ama maalesef bu konular bazen 2. planda kaldığından böyle sorunlarla karşılaşıyoruz
    Kullanıcılar oyun kurallarını ihlal etmedikleri sürece bir sorun yoktur. Fırsat eşitliğinden kastınız herkes sadece 1 pc ile oynasın diyorsanız emin olun ki bahsettiğiniz kullanıcılar aynı ev içinde birden fazla internet bağlantısı kullanıyorlar ve bunu teknik olarak tespit etmek çok zahmetli bir durumdur. Narkotik ve özel harekat ekipleri ile evlere baskın yapamayacağımıza göre bahsettiğiniz fırsat eşitliği sağlanamaz. Telefonla bağlanırsın yine bağlanırsın. Aile bireylerinde herkesin bir akıllı telefonu olduğunu düşünürsek 3-4 farklı internet bağlantısı sağlar.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    YAPILMALI; fakat bir şey yapılacağını sanmıyorum. Bir de buradaki optimist arkadaşlara o adamların yarısından fazlasının illegal farmladığını söylemek gerek. Hepsi bu şekilde demiyorum fakat yarısından fazlası gerek macro, gerek otomatik çanta boşaltan, ts-mh basan tpt programlar ya da multi clientler şeklinde oyun oynuyorlar.

Yöneticiler farkında mı bilmiyorum ama tek bilgisayardan 1den fazla account sokabilmek çok zor değil. Oyunun kaynaklarının çoğu clientside sadece item, coin vs. gibi şeyler serverside. Bu yüzden oyunda yakalanmadan hile yapabilmek çok kolay bir iş. Yönetici arkadaşlar sanırım şunu düşünüyor: "İtem ve coin düpelemedikleri sürece istedikleri her türlü hileyi yapabilirler sorun yok..." Ha bunu bile bilmiyorsa yöneticiler discordunuzda hiçbir hile kullanmadan oyun üzerinde oynanabileceğini çok kısa sürede bir yetkiliye canlı yayınla gösterebilirim. Öyle über süper yazılımdan, kodlamadan vs. anlamam zaten oyun üzerinde oynama yapabilmek için bunları bilmeye gerek yok oyun dosyaları zaten oynama yapabilmeye izin veriyor.

Bu oynamaların en basit şekli çoğu clanın da yaptığı gibi pk atarken oyunda nova efektlerini ya da dağ, taş, çit silme gibi şeyleri yapmak ya da etrafta bulunan tüm oyuncuları kaldırıp istediğin her etkinliğe rekabetsiz girmek ya da tek bilgisayardan multi char sokmak sıfırdan başlasan en fazla 3-5 dakikanı alır. Yönetici arkadaşlar bu saydığım şeyler hile olarak sayılmıyor mu ki bunların hiçbirisi server tarafında değil de client tarafında ?

Bakın sizi bu adamları yakalamadığınız için suçlamıyorum, client tarafında olan dosyalarla oynayan adamı zaten yakalayamazsınız. Ama bu kodların server tarafına çekilmesi gerektiğini düşünüp yapımcıya neden söylemiyorsunuz yıllardır ?
    Last edited by Hmps; 12-13-2020 at 03:30 PM.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Kullanıcılar oyun kurallarını ihlal etmedikleri sürece bir sorun yoktur. Fırsat eşitliğinden kastınız herkes sadece 1 pc ile oynasın diyorsanız emin olun ki bahsettiğiniz kullanıcılar aynı ev içinde birden fazla internet bağlantısı kullanıyorlar ve bunu teknik olarak tespit etmek çok zahmetli bir durumdur. Narkotik ve özel harekat ekipleri ile evlere baskın yapamayacağımıza göre bahsettiğiniz fırsat eşitliği sağlanamaz. Telefonla bağlanırsın yine bağlanırsın. Aile bireylerinde herkesin bir akıllı telefonu olduğunu düşünürsek 3-4 farklı internet bağlantısı sağlar.
    Farm slotlarındaki droplar yeniden düzenlenebilir
    -çöp itemler kaldırılabilir
    -çıkan coins miktarı düşürülebilir

benim önerim bu şekildedir.
    ve özellikle tüm paraların 1 kişide toplanması olayı cok can sıkıcı bir durum bu şekilde 1-2 kascana 8-16 kasan kişiler mevcut

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ZhuGeLiang View Post
    Farm slotlarındaki droplar yeniden düzenlenebilir
    -çöp itemler kaldırılabilir
    -çıkan coins miktarı düşürülebilir

benim önerim bu şekildedir.
    ve özellikle tüm paraların 1 kişide toplanması olayı cok can sıkıcı bir durum bu şekilde 1-2 kascana 8-16 kasan kişiler mevcut
    Linç yersin
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Linç yersin
    Merak etme linç falan yemez. Oyundaki tüm serverlardaki çöp slotları aynı 3 5 internet cafecinin elinde. Sadece benim şahsen tanıdığım siriustaki manticore slotlarında kasan eleman siriustaki humanların 12 manticore slotunun dışında olympia-rosetta serverlarında da kasıyor Aralarında anlaşmışlar, örneğin altardaki adam da destan ve bilmem hangi serverın manticore slotlarını alıyor vs. vs. O yüzden bu söylediğine karşı çıkabilecek zaten 3 5 kişi var lin. falan yemez.

Junior Member
    Firsat eşitliğinden kastım şu sayın ScORp_LiON, eskiden onlarca charı hornet tarantula slotlarına bırakarak farm yapanlar bugün tek slota 8 char koyarak bu işin abartılı durumunu ortaya çıkarmaktadır. Aslında hornette farm yapan birisinin normal oyunculara zararı daha azken bugün titanda exp parti dahi kurmak bir çile halini almıştır. Çünkü sırf orada tek başına 8 charı periyle koyup farm yapan kişilerden dolayı oluyor bütün bunlar. Hornet cardinal slotlarına bundan dolayı el atılmadımı? şimdi bu duruma sessiz kalınması nekadar doğru olur? ben şahsen genieli farmın teşvik edilmemesi gerektiğini düşünenlerdenim.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Linç yersin
    Bir kaç çete'den Linç yiyceğimi sanmıyorum !
    Sonuçta bende cıkmıyacaksa ondada çıkmıyacak durum eşitlenmiş olucak
    Lakin bunu hile bug vs. işlemlerde para kazanmak için yapanların önünü bir nebzede olsa geçilmiş olurdu.
    Last edited by ZhuGeLiang; 12-13-2020 at 04:19 PM.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    YAPILMALI; fakat bir şey yapılacağını sanmıyorum. Bir de buradaki optimist arkadaşlara o adamların yarısından fazlasının illegal farmladığını söylemek gerek. Hepsi bu şekilde demiyorum fakat yarısından fazlası gerek macro, gerek otomatik çanta boşaltan, ts-mh basan tpt programlar ya da multi clientler şeklinde oyun oynuyorlar.

Yöneticiler farkında mı bilmiyorum ama tek bilgisayardan 1den fazla account sokabilmek çok zor değil. Oyunun kaynaklarının çoğu clientside sadece item, coin vs. gibi şeyler serverside. Bu yüzden oyunda yakalanmadan hile yapabilmek çok kolay bir iş. Yönetici arkadaşlar sanırım şunu düşünüyor: "İtem ve coin düpelemedikleri sürece istedikleri her türlü hileyi yapabilirler sorun yok..." Ha bunu bile bilmiyorsa yöneticiler discordunuzda hiçbir hile kullanmadan oyun üzerinde oynanabileceğini çok kısa sürede bir yetkiliye canlı yayınla gösterebilirim. Öyle über süper yazılımdan, kodlamadan vs. anlamam zaten oyun üzerinde oynama yapabilmek için bunları bilmeye gerek yok oyun dosyaları zaten oynama yapabilmeye izin veriyor.

Bu oynamaların en basit şekli çoğu clanın da yaptığı gibi pk atarken oyunda nova efektlerini ya da dağ, taş, çit silme gibi şeyleri yapmak ya da etrafta bulunan tüm oyuncuları kaldırıp istediğin her etkinliğe rekabetsiz girmek ya da tek bilgisayardan multi char sokmak sıfırdan başlasan en fazla 3-5 dakikanı alır. Yönetici arkadaşlar bu saydığım şeyler hile olarak sayılmıyor mu ki bunların hiçbirisi server tarafında değil de client tarafında ?

Bakın sizi bu adamları yakalamadığınız için suçlamıyorum, client tarafında olan dosyalarla oynayan adamı zaten yakalayamazsınız. Ama bu kodların server tarafına çekilmesi gerektiğini düşünüp yapımcıya neden söylemiyorsunuz yıllardır ?
    bu arkadaş çok güzel bi noktaya değinmiş ama nedense ilgilenen cevap veren olmamış. bu arkadaşın bildiklerini 20 yıllık knight online sahipleri bilmiyor mu? neden yapmıyorlar?? tüm dosyaları sunucudan çektirecek şekilde, üzerinde değiştirme yapılamayacak biçimde oyunu oynatmak çok mu zor?

Genie kalkmadığı sürece bu sorunlar çözülmez...

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Madem artık insanların internet bağlantısı gibi sorunu yok, o zaman bu limit düşürülsün. Artık "böyle olduğu için böyle, yok şöyle olduğu için şöyle" diye açıklama yapmaktan kurtulmuş olursunuz siz de. Çünkü kabak tadı vermeye başladı. Biz de deriz ki, en azından bir çaba gösteriliyor.

İnatla senelerdir şu genie farmının önüne geçilemeyeceğini konuşup duruyorsunuz. İllegal değilmiş de bu yüzden serbest olabilirmiş. Siz öyle sanın, millet kendine program bile yazıyor, bilmem ne zamandır kullanıyorum diye yazmaktan bile çekinmiyor. Dünyadan haberiniz yok sizin.

Adam yazmış okudunuz mu bunu mesela?

Quote Originally Posted by Hmps View Post

Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.