Results 1 to 4 of 4
    Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus

Question Bu davranışın cezası var mı?

Merhaba.

Farm yaparken gelen bir başka oyuncu bana ks atmaya başladı. Tabii ki ks atabilir, slotlar kimsenin tapulu malı değil. Ben düzgünce burada kastığımı söyledim ve yan slota geçmesini rica ettim. Yan slota geçmeyip ks atmaya devam etti, buraya kadar her şey normal. Dediğim gibi slot kimsenin malı değil.

Biz bu arkadaşla Karus ırkındanız. Bana kaba ifadelerle isterse Human arkadaşlarını çağıracağını ve bana oyun oynatmayacağını söyledi. Bunu duyunca nevrim döndü, kendisine ks atıp slotu aldım.

Slottan drop alamadığını görünce hakaret ve tehdit etmeye başladı. Discord'a gelmemi istedi, oyun içinden rahat küfür edemeyeceğini bildiği için. Gitmedim. Sonra gerçekten de rakip ırktan yani Human ırkından biri gelip onun yanından geçip sadece bana saldırdı. Saldırdı fakat benim karakterim daha güçlü olduğu için çağırdığı arkadaşını da 2-3 kere town'a gönderdim. Sonrasında ks atan arkadaş bir miktar daha kaba konuşup, hakaret edip gitti. Tüm yazdıklarının KSC kaydını aldım tabii ki.

Şimdi hakareti falan bir kenara bırakıyorum da merak ettiğim şu. Rakip ırkla böyle anlaşma yapmanın bir cezası var mı? Ben farm ile karakterimi dizmeye çalışan ve oyuna sadece oyun gözüyle bakan bir oyuncuyum. Bu tip mafyalaşmış oyuncular benim oyun keyfimin maalesef içine ediyor.

Bu durumun bir cezası varsa CR ekibine bildireceğim fakat rakip ırkla ittifak kurmak oyun içinde legal bir durumsa ben de ona göre önlemimi almak istiyorum.

Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

Senior Member
    Hiçbir cezası yok hakaretlerin ss i de atarsan enn baştan ss atmanı isteyecekler bütün konuşmaların muhtemelen bu da elinde yoktur ondan da ceza almayacaktır, sen de arkadaşlarınla yap ittifak geç meta buysa alışmak lazım.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Rakip ırkla bu tür anlaşmaların davranış kurallarında cezası yoktur. Ancak küfür, hakaret vs. bu durumları bildirdiğinizde, CR ekibi tarafından işleme alınacaktır.

Davranış Kuralları

Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Rakip ırkla anlaşmanın bir cezası olmamasına şaşırdım doğrusu. Bilgilendirme için teşekkürler, ben de ona göre kendi önlemimi alacağım.