Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: Cr Raporu hk

Junior Member

Cr Raporu hk

arkadaşlar Küfür rapor bölümüne açtıgım konuda Küfür etmememe rağmen tahrik etdiğim için
    küfür edildiğinde ceza yokmuş bilginize. her hangi biriyle tartışdıgınızda küfür edebilirsiniz çünkü tahrik içeriyor.
    insanlar birbirine durduk yere küfür etmez nasılsa illaki bir tahrik söz konusudur o yüzden tartışmalarda Rahat Rahat küfür edebilirsiz.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Ceza hukukunda da böyledir birini tahrik ederseniz veya hakarette bulunursanız kişi size küfür ettiğinde davacı olmanız halinde hiçbir ceza almaz aksine haksız duruma düşebilirsiniz.

Junior Member
    tmm bende sizi destekledim her hangi bir tartışma anında sonucta tartışma ne demek laf etmek tahrik etmek demektir. Küfür edebilirsiniz suç değilmiş dedim..
    ki ben bundan sonra öyle yapacagım slot kavgalarında felan hiç acımıcam

Junior Member
    hatta dahada detaylandırıyım birilerini slotuna Ks atın sizde tartışma esnasında adam olsan karakterin olsa Ks atmazsın dediği an tahrik etmiş
    sayılıyor basın küfürü hiç acımayın çünkü sizi tahrik etmiş oluyormuş...

Junior Member
    hatta size bir detay daha veriyim size adam olsan karakterli olsan böyle yapmazsın diyene küfür edin Siz KSC alın şikayet edin beni
    tahrik etti diye o banlansın. çünkü moderator arkadas bana tahrik etmenin suç oldugunu bir daha olursa sen ceza yersin dedi. ben mutlaka deniyeceğim.

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Öncelikle KS bir suç değildir. Yaratıkların bulunduğu bölgeler bir ya da belirli bir oyuncu grubunun değil, tüm oyuncularındır. Her oyuncu bölgeye girip exp kasabilir, farm yapabilir. Siz KS atıyor diye başlayıp kişiye hakaret sayılabilecek sözler sarfedip tahrik ettikten sonra küfür etmesini sağlıyorsanız burda siz suçlu sayılıyorsunuz. Bu tarz bir raporu ilk defa yapıyorsanız CR sorumlusu size açıklamasını yapar ve gerekli uyarıları tarafınıza yapar. Küfür raporları uygun olduğu takdirde işleme alınır. Uygun olmayan, tahrik içeren ya da benzeri raporlar geri çevirilecegi gibi siz de ceza alabilirsiniz.

CR bölümündeki raporlar özel paylaşımlardır ve size açıklaması yapılmış. Bu raporlarla ilgili yanlış bir durum varmış gibi bir görüntü oluşturmanız doğru bir yaklaşım değil. Lütfen forum kurallarına uymaya özen gösteriniz.

Senior Member
    Quote Originally Posted by DEARSS View Post
    hatta dahada detaylandırıyım birilerini slotuna Ks atın sizde tartışma esnasında adam olsan karakterin olsa Ks atmazsın dediği an tahrik etmiş
    sayılıyor basın küfürü hiç acımayın çünkü sizi tahrik etmiş oluyormuş...
    Adam değilsin demişsin ha küfür ha bu ne fark eder ? bazı durumlarda cinayete kadar gidiyor bu cümle, tabii yeni nesil sen adam mısın ? ben adam değilim eheheh diye espiriler yaptığı için onlara tahrik edici gelmiyor bu kadar . Bu zamana kadar 100 kişi muteletmişimdir, sürekli report eden biri zaten neyin mute yiyip yemeyeceğini bilir.

Kaç yaşında adamlarsınız istediğiniz olmayınca genele şikayet etmeye gerek yok olabilir insanlık hali yanlışlık yaparlar bi moda özel mesaj atarsın yanlışlık varsa yardımcı olur .

Senior Member
    Nickname
    SepuLTura
    Class
    KO -> Portu
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    El-Morad
    Tahrik ettiysen asıl banı senin yemen lazım.

Junior Member
    Quote Originally Posted by IBlackWicked View Post
    Öncelikle KS bir suç değildir. Yaratıkların bulunduğu bölgeler bir ya da belirli bir oyuncu grubunun değil, tüm oyuncularındır. Her oyuncu bölgeye girip exp kasabilir, farm yapabilir. Siz KS atıyor diye başlayıp kişiye hakaret sayılabilecek sözler sarfedip tahrik ettikten sonra küfür etmesini sağlıyorsanız burda siz suçlu sayılıyorsunuz. Bu tarz bir raporu ilk defa yapıyorsanız CR sorumlusu size açıklamasını yapar ve gerekli uyarıları tarafınıza yapar. Küfür raporları uygun olduğu takdirde işleme alınır. Uygun olmayan, tahrik içeren ya da benzeri raporlar geri çevirilecegi gibi siz de ceza alabilirsiniz.

CR bölümündeki raporlar özel paylaşımlardır ve size açıklaması yapılmış. Bu raporlarla ilgili yanlış bir durum varmış gibi bir görüntü oluşturmanız doğru bir yaklaşım değil. Lütfen forum kurallarına uymaya özen gösteriniz.

Forum kurallarında oyun kuralları eleştirilemez diye bir kural yok bildiğim kadarıyla. Ayrıca ben kimseyi suçlamadım yaklaşık 10 yıldır bu oyunu oynuyorum ben
    bildim bileli oyun içerisinde KS atmak ayıplanan birşey tartışılan birşey size göre yanlış olmaya bilir ama oyuna göre yanlış ahlaki kurallara göre yanlış o yüzden
    bende yeni birşey öğrenmiş oldum benim gibi saflar varsa öğrensin Ks de suc değil Ks atıyorsun diye laf edenlere küfür etmekte yanlış değil. bunu bilmeyen
    varsa eğer öğrensin diye böyle bir konu açtım

Junior Member
    Quote Originally Posted by eko_HA5De9EU View Post
    Adam değilsin demişsin ha küfür ha bu ne fark eder ? bazı durumlarda cinayete kadar gidiyor bu cümle, tabii yeni nesil sen adam mısın ? ben adam değilim eheheh diye espiriler yaptığı için onlara tahrik edici gelmiyor bu kadar . Bu zamana kadar 100 kişi muteletmişimdir, sürekli report eden biri zaten neyin mute yiyip yemeyeceğini bilir.

Kaç yaşında adamlarsınız istediğiniz olmayınca genele şikayet etmeye gerek yok olabilir insanlık hali yanlışlık yaparlar bi moda özel mesaj atarsın yanlışlık varsa yardımcı olur .
    moderatöre özel mesaj atmaya çalıştım olmadı büyük ihtimal özel mesaj atmak engelli. Ayrıca istediğim olmayınca değil yaptıgı yorum tuhafıma gitti adam değilsin lafı kavga sebebi doğrudur ama onun ettiği kelimeler cinayet sebebi buna rağmen suclu o değil benmişim hatta bir dahakine ceza yermişim.
    ama yayınlarda felan ne diyorlar KÜFÜRE KESİNLİKLE KARŞIYIZ ARKADAŞLAR SİZ RAPOR EDİN CEZA YİCEKLER diye reklam yapıyorlar. Küfür durduk yere
    edilmez illaki bir tartışma sonucu oluşur bunu kimi küfürle tamamlar kimi küfür etmez.küfür eden değilde etmeyen suçluymuş