Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Oyun eski dönemine tekrar mı dönüyor?

Dün akşam, uzun aradan sonra sıfır karakter açıp keyifli vakit geçirmek istedim. Sıfır karakterin verdiği hazzı hepiniz biliyorsunuz.

Maradondan çıkıp bandicootlara doğru yürürken yanımdan hiç bir objeye takılmadan hızlıca bir karakter geçti. Ekran bugu olduğunu düşündüm (Her zaman ki gibi iyi niyetliyim). Fakat worm ve bandicootların tam ortasına vardığımda gözlerime inanamadım. Az önce gördüğüm sadece fragmanmış, asıl film buradaymış. Vaad edilmiş topraklar gibi, onlarca hesaba ait karakterler, beyin ölümü gerçekleşmiş gibi birbirinden bağımsız, sağdan sola, aşağıdan yukarıya, çapraz, daire çizerek hızlıca objelere takılmadan, yaratıklara henüz varmadan öldürüyorlardı. Bu duruma rağmen görevlerimi yapmaya çalışıp slotları, npcleri gezdikçe zombileşmiş onlarca hesaba ait karakter gördüm. Level atladıkça ilerledim. Folka gittiğimde durum aynıydı. Maradon da görmediğim daha farklı onlarca karakter. 40 level olup emcye geçtim, burada da aynı kargaşa ve görüntü. Sonu gelmeyen karakterler ve amaçları aynı. Bu durum oyunu bana baya bir sorgulattı.

Ben en son böyle bir tabloyu k2 döneminde gördüm. Şimdi soruyorum size, oyun k2 dönemine tekrar mı dönüyor?
    Last edited by DonJose; 11-30-2020 at 08:47 AM.
    Server: Diez
    Nickname: TheKingOfElMorad

Senior Member
    Dönemez. O kadar oyuncu yok.

Quote Originally Posted by sempatik91 View Post
    Dönemez. O kadar oyuncu yok.
    Sadece başlığı okuyup, detayları okumadığını düşünüyorum.

Senior Member
    Quote Originally Posted by MehmetEroglu View Post
    Sadece başlığı okuyup, detayları okumadığını düşünüyorum.
    Dostum okudum ve gördüm ben de char açtım son açılan üç sunucunun birinde yani durumu biliyorum da. 10 dk sonra bıraktım. K2 zamanına zor döner oyun. Mesela o zamanlar premium varsa sıra beklemiyordun oyuna girmek için.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Oto karakterler ve trenler mevcut şu anda.

Quote Originally Posted by sempatik91 View Post
    Dostum okudum ve gördüm ben de char açtım son açılan üç sunucunun birinde yani durumu biliyorum da. 10 dk sonra bıraktım. K2 zamanına zor döner oyun. Mesela o zamanlar premium varsa sıra beklemiyordun oyuna girmek için.
    Şimdi daha açıklayıcı oldu.

Quote Originally Posted by akoml View Post
    Oto karakterler ve trenler mevcut şu anda.
    Bu oluşuma dur diyecek bir nttnin olmadığına artık inanmaya başladım. Bu olaya çok pasif ve etkisiz kalıyorlar.

Junior Member
    Oyuna döndüm diyosun oyunun geleceği hakkında bu kadar kısa sürede nasıl fikir sahibi olabildin?

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Sadece bununla oyunu o dönem ile kıyaslamanız biraz yanlış olmuş. O dönemde de oynayan birisi olarak mevcut dönem kat be kat üstündür. Hızla gelişen bir teknoloji çağındayız. Siz önleminizi alsanız da kontrol de etseniz hile yapımcıları da boş durmayacak, bu döngü sürecektir. Neredeyse oynadığınız tüm oyunlarda da mevcuttur. Burada önemli olan anlık müdahalelerdir. Evet hiçbir oyuncu raporlama yapmak zorunda değil tabii ki ancak CR ekibi 7/24 dönüşümlü de olsa görev yapmakta, GM'ler anlık müdahalelerde bulunmakta ve xigncode taramalarını rutin bir şekilde yapmaktadır. Evet hile raporlama sistemi daha da geliştirilebilir, mutlaka geliştirilecektir de.

Ayrıca yapılan son güncellemelerin bir çoğu bunlara yöneliktir. Steam KO tarafına gelen son güncelleme bunun oldukça önüne geçecek gibi duruyor. Ya da artık 70 level kalkanlı asasları Felankor etrafında göremiyorsunuz. Solo oyuncuların da yararına yapılan birçok güncelleme mevcutken yiğidi öldürürken hakkını da teslim etmek gerekir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by DonJose View Post
    Sadece bununla oyunu o dönem ile kıyaslamanız biraz yanlış olmuş. O dönemde de oynayan birisi olarak mevcut dönem kat be kat üstündür. Hızla gelişen bir teknoloji çağındayız. Siz önleminizi alsanız da kontrol de etseniz hile yapımcıları da boş durmayacak, bu döngü sürecektir. Neredeyse oynadığınız tüm oyunlarda da mevcuttur. Burada önemli olan anlık müdahalelerdir. Evet hiçbir oyuncu raporlama yapmak zorunda değil tabii ki ancak CR ekibi 7/24 dönüşümlü de olsa görev yapmakta, GM'ler anlık müdahalelerde bulunmakta ve xigncode taramalarını rutin bir şekilde yapmaktadır. Evet hile raporlama sistemi daha da geliştirilebilir, mutlaka geliştirilecektir de.

Ayrıca yapılan son güncellemelerin bir çoğu bunlara yöneliktir. Steam KO tarafına gelen son güncelleme bunun oldukça önüne geçecek gibi duruyor. Ya da artık 70 level kalkanlı asasları Felankor etrafında göremiyorsunuz. Solo oyuncuların da yararına yapılan birçok güncelleme mevcutken yiğidi öldürürken hakkını da teslim etmek gerekir.
    Hızla gelişen teknoloji?
    Eskiden sunucular ve internet ağı daha az gelişmiş olduğu halde bütün mapler oyuncu kayniyorken premiumlu oyuncular sıra beklemiyordu hatta premiumsuzlar da 10-15 dk bekleyip giriyordu.
    Hızla gelişen teknoloji?
    15 yıllık MMO oynuyorum xincode gibi çöp bir program kullanmadıkları için oyun dosyasında herhangi bir değişikliği bırak ekran kartın güncel değilse oyuna almıyor seni.
    Hızla gelişen teknoloji? Bence teknoloji gelişiyor da NTT bu gelişmelerin neresinde?
    Select char yok oyunda. Hızla gelişti teknoloji.