Results 1 to 6 of 6
    Banned

Post Priestin eli düşmesi

Merhaba,
    Merak ediyorum, priest skill atarken, düşman saldırınca eli neye göre düşüyor. Anladığım kadarıyla cure,heal gibi defans skillerinde daha zor düşüyor. Fakat db atarken daha çabuk düşüyor. 7 kere malice atmayı denediğimi biliyorum. Bunun mantığı,sistematiği nedir. Bir oranı mı vardır?
    Skill mi düşürüyor , R combo mu düşüyor?
    Birde priest karaktere DEX bonus yüklemesi yapılırsa, Örneğin ROL yüzük lobo hammer vs, karakter skill atarken daha mı serileşiyor.
    Ve bu dexlerin el düşmesine bir etkisi farmı?

Bir sorumda priest karakterlerin neden yüzüğü yok? Magenin flame ring,imiri shiosu, roguelerin legoları rolleri var. Aynı şekilde warriorların roc,diamond ring,herosları. Fakat priestlerin int atacker priest hariç kendilerine özgü bir yüzükleri yok?

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Priest el düşmesi olmasaydı muhtemelen ölümsüze yakın olurdu diye düşünüyorum. Pk atarken ya da savaştayken Priest'in elini düşürmeye çalışırız, başarırsak vs'yi kazanma şansımız o kadar artar. Diğer türlü kovalamaca çok uzuyor.

Priest takıları hakkında deneyimli arkadaşlar mutlaka yorumlayacaklardır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Banned
    Ben düşmesin demiyorum. Neye göre düşüyor? İtem özellikleriyle azaltılabilir mi? Mesela debuff skilini kullanırken her darbede %20 ihtimalle, veya heal skilini kullanırken %10 ihtimalle eli düşer gibisinden

Mesela bunun scroll'u da gelebilir. Bildiginiz gibi priestler pk da en az sc basan karakter. Mesela çabukluk scrollu el düşürmesini 30 dakika boyunca %50 azaltıyor. Koy npc'e 50 m'e mis gibi
    10 tane okçu çıkıyor karşına yaklaşamıyorsun aq. Oyunun en güçlü karakterleri açık ara bu okçular. Mana çekmesi ayrı , ice ı ayrı el düşürmesi ayrı 3lü sü ayrı 5lisi ayrı, illallah yani. full3-full 9 priesti koy önlerine torment açamadan öldürürler.
    Bu kadar basit itemlerle , bu kadar etkili olabilen başka bir karakter olamaz. Çok saçma
    Hemen herkes ağlamasın, okçuyu murflesinler demiyorum.
    Ama oyunda 4 tane karakter var alt tarafı(kurian oyuncu sayısı %1 den azdır. Ki buda saçma hiç düşünmüyor musunuz ya bu karakteri niye kimse oynamıyor diye. Karakteri düzelte düzelte ne hale getirdiler)
    Oyunda çok temel eksiklikler var yani
    Asası murflediler, Warrior zaten peygamber gibi , kalkanı takınca kralı öldüremiyor. Kurian ortalıkta yok. Mage sc çıkardılar onlar terör estiriyor. yamuk bowlu okcu 30 metreden el düşürüyor kitliyor artık ne verdiyse.
    Undy scnin kalkmasıyla priestlerin etkinliği aşırı azaldı. Bilmiyorum priest içinde ağlamıyorum sadece tüm joblarda bi dengesizlik oldu iyice.
    Ben bir mana çekme atıyorum. Skilin geri gelmesi o kadar uzun sürüyor ki ben unutuyorum skili arkadaş. Sc basarken f4 e gidip hatırlamam lazım. Böyle bir şey olabilir mi? Ama okçu öyle mi 3 saniyede şakır şakır boşaltıyor. Böyle bir job olamaz ya. Abi gidin okçunun skil süresini mi uzatıyorsunuz, npc e koyup tanesini 1m mi yapıyorsunuz. Artık şu oyuna bir çeki düzen verin ya. İnsan bu kadar kendi ayağına sıkmaz be kardeşim. PK ya abi PK PK. Bu kadar basit bu oyunda tek önemli şey bu. Sadece bunu çözüceksin ya. Şu farmdan carttan curttan bir kurtarın milleti ya.
    Bak bide şöyle bir durum var yine aklıma geldi sinirleniyorum 14 k kuralı. Niye abi? Adam full 9 14 k canı geçemiyor. O zaman karakterlerede atak sınır getir. Mesela rogueler 3.5 k ap yi geçemesin? Warriorların defansı 1.2 yi geçemesin.
    Böyle bir saçmalık olabilir mi ya? Yani inanılmaz derecede çelişiyorsunuz.

İsmini vermiycem belki kaldırırlar ama meşhur oyunda 200 tane karakter var.Adamlarda muazzam bi denge var. Ve bi sıkıntı çıktıgında aşırı çabuk müdahale ediyorlar. Ben anlamıyorum 4 tane karakter arasında bir denklem kurmak bu kadar zor olmamalı.

(Not=benden sonra açılan konuya cevap veriyorsunuz. Beni görmemezlikten geliyorsunuz)
    Last edited by coo911; 11-29-2020 at 10:43 AM.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Neye göre düştüğünü açıklamak zor, şans durumuna bağlı olduğunu düşünüyorum fakat şöyle ki,

Bazı eşyalar bana yavaş geliyor. Alışkanlık mı bilemiyorum ama mesela Holy Animor bana bir tık yavaş gibi geliyor, bunun yerine Lobo Hammer kullanmayı tercih ediyorum. Lobo hammerdan bir tık seri olduğunu düşündüğüm bir diğer eşya ise ruahue fakat dediğim gibi bu alışkanlıkta olabilir.

Eşyaların açıklama kısmında bu tarz bilgiler yazmadığı için net bilgi vermek zor ama ben hızlandırdığını düşünmüyorum.

El düşme meselesi yukarıda da dediğim gibi, şans olarak nitelendiriyorum ama bunu sabit durmayarak bir tık engelleyebildiğimi düşünüyorum. Belki de daha az damage yediğim içindir. Sonuçta o an 15 hasar alıp elimin düşmesi daha fazla fakat tek seferde de el düşebiliyor, kısacası şans olduğuna inanıyorum ve takıların bunun üzerinde pek etki etmediğine.

Senior Member
    Yeni düzende priest çok zayıf kalıyor.

Maliceli 2 tane +10 md +10 wb'li asas +3 takılı priesti tekleyebiliyor. Altarda aktif pk atan çoğu asas playeri +10 item takıyor

Prieste 83 levelde 1 hp 18.8 hp vermekte en azından buna buff gelmeli warrior ile denkleştirilmeli.

Priestin eli düşmese ölümsüz olacağını iddia ediyorsunuz ama priestin 1 hatasında 1 elinin düşmesinde tüm parti yatıyor sadece "1"

Banned
    Kesinlikle katılıyorum. Oyunda herkesin alıştığı artık sorgulanmayan şeyler var. Mesela priestin(bpleri kastetmiyorum) hp'si warriordan nasıl düşük olabilir abi ya, Atak yapan bir karakterin full defansif özelliklere sahip bir priestten daha yüksek hpsinin olması kesinlikle çok saçma.

Priestin ölümsüzlüğüne gelirsek kesinlikle buda mantıksız. Öncelikle bu pk işinde ana karakter priesttir. Priest olmaz ise hiçbişeyden zevk alamazsın birader. FULL 10 FULL +5 TAKI charın olsun yatar yatar towndan yürürsün. Priesti eli hiç düşmese nolacak derseniz 10 numara olucak. Abi bu adam zaten atak yapamıyor. Oyunun içine ettiklerinden dolayı doğru düzgün pk da bulamıyorsun. Anca git boroo darla aoc darla farmer kes. En azından priestin eli düşmez ise karşı tarafa direnebilirsin. 1 party 8 kişi diyelim 1 db 1 buffer 6 tane warrior mesela. Düşmesin abi priest noluyor towna düşünce pk atamıyon. Bir fight niye 2 dakika sürüyor. Full sclisin sonra git adam ara, bulama olan sc de boşuna gitsin.
    Ama priestin eli düşmez ise git partyisinde ne kadar atacker varsa git doğra, öldür priest kaldırsın. Sen öldür priest kaldırsın. Asıl zevk böyle çıkar abi. Hee priestin bileği saglamsa kendi adamını öldürmez abi. Priiest ölünce yürü babam yürü , artık dişine göre rakip nerde bulursan. Ayrıca priestin eli düşmese bile öldürebilirsin. Db malice timingle (iyi oynuyan bir ekipse) priestide yatırır. Ki kesinlikle düşmesin artıkta demiyorum ama birader bi malice atıcaz 7 kere elimiz düşüyor Böyle iş mi olur ya, doğru düzgün fight atamıyorsun. Çok sağlam ekipler dışında, hangi fightlar uzun sürüyor abi. Millet full 9 ya da full okçu biçe biçe geliyorlar, olmaz böyle
    Bir diğer konu yeni serverlarda priestlerde anti defans sorunu. Eğer şanslıysan 7/8 quest basıcaksın, yada paran olucak 9 ds alıcaksın.
    +8 quest kalkanın var diyelim asasa ve okçuya tamamen savunmasızsın ya tamamen. Bir defans karakter savunmasız olur mu ya?
    9 ds var diyelim (en iyi ihtimalle 20 priestten 1 tanesinde vardır) abi okçuya savunmasızsın, sworda cluba savunmasızsın. jamadara yine savunmasızsın.
    Bu oyunda hemen hemen her asasta jamadar vardır. ama 20 jamadara nerdeyse 1 tane draki pendant düşüyor (%9 ) anti defanslı.
    O kadar savurgan para harcıyan millet var. Adamlar 50 binlik 100 binlik envanter yakıyor. Bilmem 500 tane kutu kırıyor toplasan 1 tane SSS draki var
    Ama git milyon tane 9 jamadar 40-50 tane +10 jamadar var.
    Bir itemi çıkarmak bu kadar pahalı bu kadar zor olabilir mi ya? Zor oluyorsa bari karşı tarafında elini zayıflat kardeşim.
    Asasın niye eli düşmüyor. Warriorun niye eli düşmüyorda bu priestin eli 50 defa düşüyor be kardeşim. Oyunda makro kullanmayan tek karakter bu defans priestler. Oyunun bel kemiği. Pk nın bel kemiği. Party vs nin bel kemiği . Onunda belini büküyorsunuz ya.
    Pusları ucuzlatın diyoruz ucuzlatmıyorsunuz.

Bu priestin suçu nedir ya. pk dönmüyor
    Last edited by SkCLucky; 11-29-2020 at 12:49 PM.