Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Free To Play / Pay to Win

Herkese selamlar,

Herkesin bildigi uzere nttgame surekli knight online oyunun free to play oldugundan bahsediyor. Cuma gununden itibaren altar 1, 2, 3 serverlarina giris yapmaya calisiyorum, her seferinde en az 120-130 kisilik bir sira var. Ben sabah 10da 120 kisilik siraya giriyorum, gece 12de hala 5 veya 6 da takili kaliyor (14 saatte) ve oyuna giris yapmiyor.

Soru: Sizce bu oyuncu kitlesini kandirmak degil mi?

Ulkenin durumu malum, yalan soylemek, kanunu cignemek, tr'de nerdeyse odullendirilecek seviyeye geldi.

Bir diger deginmek istedigim konu ise pay to win. Oyun ici item vb. seylerin tl ile satisinin yasak oldugunun yazmasina ragmen oyun ici gb ile ticaret yok denebilecek kadar az. Madem oyuna giremiyoruz, ustune oyunda yasak olan cogu sey, sirf rant ve kar elde etmek icin oyun ekibi tarafindan goz yumuluyor, o zaman macro, koxp, tbl tarzi seylere de goz yumulsun, milletin birbirine kufur etmesi de sebest olsun, oyunda
    yasak bir sey olmasin, zaten bir cok konuda yetersiz olan oyun ici ekibini ve denetimlerini de komple ortadan kaldirin, herkes bi derin nefes alsin bari...

Senior Member
    Nickname
    Gerber44
    Premiumlu oyuncuların ayrıcalıklarını ellerinden alıp premiumsuz ve şirkete para kazandırmayan oyunculara verelim o zaman.
    kimse premium almak istemesin ve şirket para kazanmadığı için oyunu kapatsın gitsin, oyun da kalmasın.

bu tür oyunlar şirketler için para kazanma aracıdır, başka bir şey değil.
    bunda yanlış olan bir şey de yok bu arada.
    free to play de gerçek, altar yerine gordiona girmeye çalışırsan free to play şekilde takılabilirsin.

Senior Member
    Kanka 1 bucuk saatden sonra gırsende yuzde 80 dc verıcek o yüzden beklmee .Geçen gün sabah 8 de gırdım a1 sırasısına 61 olarak 12 ye geldıgınde 2 gosterıyordu saat 3 gibi bire dustu saat 6 da hala 1 di Girsem dc yeme olasılıgı yüzde yüz hafta sonu malesef giremezsin.F2p sözde kalıyor.F2p olan ve seni sw ye almayan baska oyun varmı pıyasada yok sanırım

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Gerber44 View Post
    Premiumlu oyuncuların ayrıcalıklarını ellerinden alıp premiumsuz ve şirkete para kazandırmayan oyunculara verelim o zaman.
    kimse premium almak istemesin ve şirket para kazanmadığı için oyunu kapatsın gitsin, oyun da kalmasın.

bu tür oyunlar şirketler için para kazanma aracıdır, başka bir şey değil.
    bunda yanlış olan bir şey de yok bu arada.
    free to play de gerçek, altar yerine gordiona girmeye çalışırsan free to play şekilde takılabilirsin.

hocam bir oyunda ya giriste para odersin yada oyun icerisinde sundugu icerik icin para odersin.

Knight online'da bu 2si haricinde ticket atmak, trade atmak icin bile para odemek zorundasin.

Ornek vermemi istersen WoW giris ucreti aliyor, oyun ici iceriklerin tamami ucretsiz.

CsGo ve LoL ucretsiz, ama oyun ici skin satislari ile para kazaniyor.

Bir oyuna girebilmek, neden ayricalik gibi gorunuyor ki? Premiumsuz zaten oyunda ne farm, ne pk, ne exp kasamazsin, bir chaos etkinligine arada kafa dagitmaya giriyorum (ki koxperlar diz boyu), ona da haftasonlari girilmiyor.

Senior Member
    Nickname
    Gerber44
    Quote Originally Posted by akkoo02 View Post
    hocam bir oyunda ya giriste para odersin yada oyun icerisinde sundugu icerik icin para odersin.

Knight online'da bu 2si haricinde ticket atmak, trade atmak icin bile para odemek zorundasin.

Ornek vermemi istersen WoW giris ucreti aliyor, oyun ici iceriklerin tamami ucretsiz.

CsGo ve LoL ucretsiz, ama oyun ici skin satislari ile para kazaniyor.

Bir oyuna girebilmek, neden ayricalik gibi gorunuyor ki? Premiumsuz zaten oyunda ne farm, ne pk, ne exp kasamazsin, bir chaos etkinligine arada kafa dagitmaya giriyorum (ki koxperlar diz boyu), ona da haftasonlari girilmiyor.
    şirket politikası bu şekilde, ben beğenmediğim oyunları bırakıyorum, böyle bir imkan var çünkü.
    diğer oyunların neresinde para ödendiği pek ilgilendirmiyor şirketleri. bana kalsa ben oyunu da para vermeden indirtmem, parası olan oynasın ki şirket para kazansın.

Senior Member
    Nickname
    Juliett
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    WeWillRockYou
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Free to play her sunucuya her an girebilmek anlamına gelmiyor. Premiumu olan oyuncular bile Altar' a girişte sıra beklerken bu tarz bir serzeniş çok hakkaniyetli olmamış. Yeni başlıyorsan Vega veya Sirius tercih et, günün her saati premiumsuz girebiliyorsun.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Gerber44 View Post
    şirket politikası bu şekilde, ben beğenmediğim oyunları bırakıyorum, böyle bir imkan var çünkü.
    diğer oyunların neresinde para ödendiği pek ilgilendirmiyor şirketleri. bana kalsa ben oyunu da para vermeden indirtmem, parası olan oynasın ki şirket para kazansın.
    hocam zaten yanlis anlamayin da, sizin gibi adamlar yuzunden bu oyun bu hale geldi. Gercek hayatta cebinizde cay icicek paraniz yok, oyunun avukatligini yapiyorsunuz, herseyden para alsin sirket kazansin diyorsunuz. Senin bu oyunu oynama amacin sirkete para kazandirmak olabilir ama benim amacim oyun oynayip zevk almak. Ben hobi olarak ayda 400-500 lira oyun yapim sirketleri para kazansin mantigi ile oyun oynayan birisi degilim, ki gayet eminim cogu kisi benimle ayni fikirdedir. Eger bu kadar seviyorsan bu oyun sirketlerini, gidip bankadaki tum parani yatirsana adamlar para kazansin kardesim.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Juliett View Post
    Free to play her sunucuya her an girebilmek anlamına gelmiyor. Premiumu olan oyuncular bile Altar' a girişte sıra beklerken bu tarz bir serzeniş çok hakkaniyetli olmamış. Yeni başlıyorsan Vega veya Sirius tercih et, günün her saati premiumsuz girebiliyorsun.
    Hocam free to play, yani oynamasi bedava demek degil mi, ben mi yanlis biliyorum? Bana ko disinda free to play olup da girilemeyen bir oyun, hatta bir oyunun serverindan bahseder misin?

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Free2Play, oyuna ücretsiz kayıt yapabilmek ve girebilmektir. Knight Online'da bunun ikisini de yapabildiğiniz için oyun ücretsiz kategorisindedir. Şu an için sunucular arasında en popüler ve en kalabalık sunucu Altar'dır, öyle ki sunucu limitlerinin sonuna ulaşıldığında Premium sahibi oyuncular bile oyuna giriş yapabilmek için çoğu zaman süre beklemektedirler. Hiç para ödemek istemiyorsanız diğer sunucuları tercih edebilirsiniz.

Müşteri hizmetleri ücretsiz bir servistir. Bilet attığınızda N-Point'iniz eksilmez ya da sizden ekstra bir ücret talep edilmez. Sadece suistimallerin önüne geçebilmek için hesabınızda en az 1 N-point bulunması gerekiyor.

Trade özelliğini açtırmak oyuncunun kendi inisitiyafindedir. Bu özelliği hiç açmadan da bu oyunu ücretsiz oynayabilirsiniz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Nickname
    Gerber44
    Quote Originally Posted by akkoo02 View Post
    hocam zaten yanlis anlamayin da, sizin gibi adamlar yuzunden bu oyun bu hale geldi. Gercek hayatta cebinizde cay icicek paraniz yok, oyunun avukatligini yapiyorsunuz, herseyden para alsin sirket kazansin diyorsunuz. Senin bu oyunu oynama amacin sirkete para kazandirmak olabilir ama benim amacim oyun oynayip zevk almak. Ben hobi olarak ayda 400-500 lira oyun yapim sirketleri para kazansin mantigi ile oyun oynayan birisi degilim, ki gayet eminim cogu kisi benimle ayni fikirdedir. Eger bu kadar seviyorsan bu oyun sirketlerini, gidip bankadaki tum parani yatirsana adamlar para kazansin kardesim.
    cebinde çay içecek parası olmayan adam premium alıyor, olan adam alamayıp forumda sızlanıyor öyle mi ? para harcamadan oynayacağın oyun isityorsan altar peşinde koşmayacak, gidip eski swlerde oynayacaksın. benim amacım şirkete para kazandırmak, şirket benim kutsalımdır.
    eğer 400-500 harcamak istemiyorsan gordion duruyor, diez duruyor oralarda takılabilirsin.
    ben bankadan her ay paramı yatırıp oyunumu oynuyorum zaten, cebinde çay içecek parası olmayıp sızlanan düşünsün, benim için hava hoş.