Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22

Thumbs up Oyundaki Sınıf Dengeleri

Merhabalar, oyunda priest harici jobların kalkan takması ve wariorların çok rahat bir şekilde 14k hp ye ulaşıp priestlerin zar zor hatta 14k hp'ye ulaşamaması size de saçma gelmiyor mu ? support bir karakter oynuyorsun ama savaşçı bir karakter senden daha fazla hp ve defansa sahip üzerine bir de saldırı gücü yüksek. Benim fikrim kalkanı sadece priest jobu kullanmalı ve priest sınıfının hp konusunda iyileştirme yapılmalı. Bir diğer durum ise asas jobu cp de bug var dendi çiftleme kapatıldı, Cp çiftleme kapatılmasına karşılık tutma tutmama olayı da kaldırılmalı sen bir suikastçi sınıfı oynuyorsun cp basıyorsun fakat cp tutmadığı için damage çıkartamıyorsun bu olayda çok saçma. Bunlar tamamen kendi fikrim, iyi forumlar.

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Kesinlikle katılıyorum. Warrior'un kalkan takması kadar anormal bir durum yok oyunda. Kalkan takıp frenzy basmış bir warrioru kesmek imkansıza yakın. Aynı şekilde scorpion side eşyasıyla da absürt derecede hp dolumu yapması jobu çok üstün kılmakta. Asas konusuna gelecek olursak kanayan yaramıza parmak bastığın için teşekkür ederim.

Senior Member
    Mage ve Priest sınıfının kıyafet giymesi için INT Bonus istemesi bitiriyor
    Warrior ve Rogue sınıfının kıyafet giymesi için HP Bonus istemesi güçlendiriyor

İNT bonus verdıkce ekstra hp kazanımı sağlanması gerek yoksa tırtt.

Benim anlamadığım biz int veriyoruz mana kapasitemiz artıyor ama bir warriorle aynı mana kapasitesine sahip oluyoruz 160 int vermemize rağmen Warriorlerde HP manada arttırıyor ama magede int HP arttırmıyor

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Warrior kalkan takabilsin ama kalkanlar int 100-120 filan istesin. Hadi bakalım.

Bu arada hp filan bi yerde kurtarır ama asıl sorun efektsiz kullanılabilen descent. Warrior 70 lvl olmadan str 255 yapar, kalan statları hp verir, des olur, alan skilleri kullanır, alan skillerinde krowaz/dark knight itemleri patlar, kalkan takar, hp fulleyen silahlar kullanır, hp dolduran skiller kullanır, koruma veren skilleri kullanır, koşarak neredeyse efektsiz alan skilleri kullanır, attack artıran skilleri kullanır, kullanır da kullanır.

Mage de silah, zırh takabilmek için mana artırmaktan başka işe yaramayan INT bonus verir, 82 olmadan 255 MP yapamaz, büyü yapmak için ellerini havaya kaldırır, rakibi yenebilmek için göklerden yardım ister, toplanmak için dua eder, warriorden 4-5 kat pahalı attack sc kullanır, en son lvlinde açılan 80 skillini rakibin neredeyse yanında kullanabilir fkldsşldfsk Sonra mageler çok güçlü, mageler 2-3 party geziyor.

Her şey bi kenara krowaz silahları bile karakterler arasında ne kadar dengesiz bi durum olduğunu gösteriyor. Warrior krowaz silahlarının bazıları HP, bazısı da STR veriyor. İkisi de işini görüyor warrior'un. Patlama özelliklerini geçtik, konu o değil. Mageninkiler ne HP veriyor ne de MP. Magenin krowaz silahları int ile resist veriyor ve seviyesine göre 70-80 deff düşürüyor. Evet magenin krowaz silahı deff düşürüyor ve hp/mp gibi işine yarayacak bonus vermiyor. Warriore verirken mageden almış. Ne kadar da dengelemişler değil mi?
    Last edited by GengaR_AreS; 11-28-2020 at 04:23 PM.

Senior Member EraJacque16's Avatar
    mgamedeki geliştiricilerden biri oyunu bir de ben oynayıp deniyim dedi, mageler de bunu partye almadı ondan böyle yapıyolar sanırım
    consume & adapt

Senior Member
    Düşüncenizde sizlere hak veriyorum ancak unutmamak gerekir ki savaşçı sınıfının defans becerileri bulunuyor. Düzenlenme yapılacaksa eğer sadece defans becerisini 80 puana kadar veren savaşçı sınıfı oyuncuları kalkan takabilmeli.

Senior Member
    Sınıflara ayrılmasının sebebi aralarında fark olmasıdır zaten.

Mage olarak LF, Des istiyoruz diyor muyuz? Mantıken en çok hasarı yiyen karakterin daha hızlı kaçabileceği skillere sahip olması gerekmez mi?

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Tüm karakterlerin kendine özgü becerileri var, aynı şekilde savaşçıların da hikayelerden bildiğimiz gibi kalkan takanları meşhurdur. Bknz,

Fakat arkadaşlarımızın da belirttiği gibi, bu karakter şu an da 2 şekilde oynanabiliyor;

Birisi Berserker diğeri ise Attack warrior şeklinde. Berserker tarafının kalkan takamaması daha iyi olur çünkü oldukça yüksek atağa sahip olabiliyor.

Kalkanları yalnızca Attack warriorun takmasının daha iyi olacağına inanıyorum.

Warrioru tasarlarken Mgame, temsili değil tam olarak böyle

Tags for this Thread