Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 18 of 18

Thread: Moderator Hk.

Senior Member Vrij's Avatar
    Sen yine bulmuşun beni
    hayır modlar işin mutfagını bilir, kişileri şahsen de tanır, o yüzden yazmaz.
    GMler çok şeyi açıklamıyorlar, bıkmışlar, vakitleri yok, oyuncu çok, ama modlar bazı şeyleri bilir.
    ‘Olan olmuştur; olacak olan da olmuştur.’
    Zamansız 'an'da olmuş bitmişe, zamanlı ömrümüzde şahitlik etmekteyiz.

Senior Member NeedB's Avatar
    Ben de bişey bulmuş sandım.
    Bula bula bu kadar masum bişey bulduysanız arkadaş gerçekten haketmiş mod olmayı.

Senior Member
    ekte paylaşıgın yazının hiç yanlış tarafımı varmı acaba keşke moderatörler etki edebilse bazı şeylere 300 tl ye cash mi olur lan

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Moderatörlerin fikir değiştirmesi kadar normal bi şey yok. Bir de dışardan görünenle içinde olunca gördüğün farklı olabilir. Muhtemelen o da öyle bi yanılgı içindeymiştir. Şimdi işin biraz da olsa içinde olduğundan işleyişin nasıl olduğunu ve durumun sandığı gibi olmadığını anlamış olabilir, olmayabilir de. Belki de fikri hala aynı bilemeyiz. Bunda ne gibi sorun olabilir ki? Herkesin şahsi görüşü.

Mesela 4 yıl önce aşağıdaki mesajı yazan arkadaş, şu an aynı düşünce içinde olmayabilir. Ama dışardan senin benim gibi oyuncu olan, işin içinde olmayan, güncellemeye niye ihtiyaç olduğunu, nedenini ve nereden çıktığını bilmeyen, sadece geldikten sonra "şundan şundan dolayı böyle yaptılar kesin" diyerek fikir yürüten biri de aşağıdaki moderatör arkadaş gibi düşünebilir.

He 4 yıldır aşağıdaki mesajı doğrular nitelikte güncelleme yapılıp yapılmadığı tartışılır. Orasına yorum yok. Sadece durumu özetlemek için yazdım. (:

Bunlar olağan şeyler, aşın artık.
    Uzun yıllardır forumda hem kullanıcı hem de görevli olarak varım. Bunun temel sebebi forum kullanmayı sevmemdir. Yani aramaya kalkarsanız binlerce yorumuma ulaşabilirsiniz. Her dönem farklı sorunlar var, yok demek inkar etmek olur. Her zaman da fikrimi hiç saklamadan beyan ettim. Forum kullanıcısı olduğum dönemde de kendimi ifade ederek aşırıya kaçtığım zamanlar oldu. Uyarı da aldım ceza da aldım. Her dönemde ne sorun varsa tartıştım, oyunla ilgili hata ya da hile gördüğümde bildirdim. Bu konuların üzerine çok hararetli tartışmalarım da oldu. Bilgim olmadığı için çok yersiz yazdığım cümleler de oldu. Ama moderatör olduktan sonra elimden geldiğince oyuncu arkadaşlarıma yardımcı olmaya, yöneticilerle forum arasında köprü olmaya çalıştım. Yazdıklarımdan çekinseydim silerdim. Öyle bir sorunum yok yazdıklarımın arkasındayım. Ama her dönem farklı sorunlar oluyor ve sorunların yoğunluğu değişiyor. Ben de sizin gibi oyuncuyum ve bu şekilde x moderatör hakkında ifşa ya da böyle demişti şimdi böyle diyor diyerek bizi sizden ayırmak çok anlamsız geliyor. İnsan bir kitap okuduğunda bile değişebilir. 1, 4 ya da 5 senede bir konu hakkında fikrim değişebilir ya da aynı da kalabilir, ısrarcı da olabilirim. Yani aslında aşılacak bir şey yok.

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by IBlackWicked View Post
    Uzun yıllardır forumda hem kullanıcı hem de görevli olarak varım. Bunun temel sebebi forum kullanmayı sevmemdir. Yani aramaya kalkarsanız binlerce yorumuma ulaşabilirsiniz. Her dönem farklı sorunlar var, yok demek inkar etmek olur. Her zaman da fikrimi hiç saklamadan beyan ettim. Forum kullanıcısı olduğum dönemde de kendimi ifade ederek aşırıya kaçtığım zamanlar oldu. Uyarı da aldım ceza da aldım. Her dönemde ne sorun varsa tartıştım, oyunla ilgili hata ya da hile gördüğümde bildirdim. Bu konuların üzerine çok hararetli tartışmalarım da oldu. Bilgim olmadığı için çok yersiz yazdığım cümleler de oldu. Ama moderatör olduktan sonra elimden geldiğince oyuncu arkadaşlarıma yardımcı olmaya, yöneticilerle forum arasında köprü olmaya çalıştım. Yazdıklarımdan çekinseydim silerdim. Öyle bir sorunum yok yazdıklarımın arkasındayım. Ama her dönem farklı sorunlar oluyor ve sorunların yoğunluğu değişiyor. Ben de sizin gibi oyuncuyum ve bu şekilde x moderatör hakkında ifşa ya da böyle demişti şimdi böyle diyor diyerek bizi sizden ayırmak çok anlamsız geliyor. İnsan bir kitap okuduğunda bile değişebilir. 1, 4 ya da 5 senede bir konu hakkında fikrim değişebilir ya da aynı da kalabilir, ısrarcı da olabilirim. Yani aslında aşılacak bir şey yok.
    Ben de onu dedim zaten. Aşın bunları diye konuyu açan kişiye yazdım. Yani bu tür konulara gerek yok ki. Olağan şeyler. Herkesin görüşü, düşüncesi olabilir zamanla da değişebilir. Bunu da belirttim zaten mesajımda. Örnek olarak da senin mesajını yazdım işte. Sorun yok. "önceden böyle yazıyordu, şimdi böyle yazıyor" demek saçma onu anlatmaya çalıştım ben de.

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Ben de onu dedim zaten. Aşın bunları diye konuyu açan kişiye yazdım. Yani bu tür konulara gerek yok ki. Olağan şeyler. Herkesin görüşü, düşüncesi olabilir zamanla da değişebilir. Bunu da belirttim zaten mesajımda. Örnek olarak da senin mesajını yazdım işte. Sorun yok. "önceden böyle yazıyordu, şimdi böyle yazıyor" demek saçma onu anlatmaya çalıştım ben de.
    Senden alıntıladım ama kendi adıma görseli baz alarak genel bir cevap vermek istedim. Anlayışın için teşekkürler.

Senior Member
    sonunda benim gibi düşünen birisi.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Değerli arkadaşlar, eğer yaptığınız yorum forumda duruyorsa ve bu sebepten dolayı bir uyarı ya da ceza almadıysanız bu yorumların altında farklı şeyler aramıza gerek kalmaz. Hepimiz birer oyuncuyuz, kızdığımız, sinirlendiğimiz ve bunu forumda kurallar dahilinde aktardığımız anlar olabilir. Hatta bu anlara bizler tarafından tolerans da eklenmiş olabilir. Sonuçta eleştirinin dozunu bir tık kaçıranları hemen cezalandırmıyoruz. Görmezden geldiklerimiz ya da ceza vermeyelim dediklerimiz oluyor ama bunların geneli sadece iyi niyetli kullanıcılar içindir.

Biz kullanıcılar arasından Moderatör seçerken aman bize daha önce hiç laf söylememiş, hiç eleştirmemiş ya da yapılan güncellenmelere sinirlenmemiş bir kullanıcı olsun diye bir kriter belirlemedik. Aslında moderatörlerin mesaj geçmişlerini incelerseniz ve bunları kendi mesajlarınızla karşılaştırırsanız ortada bir sorun olmadığını görürsünüz.

Aslında sizlerin her platform ve her fırsatta linç etmeye çalıştığı bu kişiler moderatör olduktan sonra hiç eleştirmiyor, hiç oyuna katkı sağlamıyor mu sanıyorsunuz? Her gelen güncellemeyi bizler de bir oyuncu olarak kendi aramızda değerlendiriyoruz. Hem kendi fikirlerimizi, hem de sizlerden gelen eleştirileri ilgili birime aktarıyoruz. Emin olun ki sizlerin haklarını buraya kopyala yapıştır yaptığınız şeylerden daha fazlasıyla savunmaya devam ediyorlar.

Bugüne kadar moderatör olan hiçbir kullanıcıya sansür politikası uygulamadık. Şunu yazamazsın, bunu dememelisin, böyle diyeceksin diye de kimsenin eline bir yazılı metin vermedik. Eee peki bu kişi moderatör olmadan önce yazıyordu da şimdi neden yazmıyor diyebilirsiniz. Aslında zaman zaman sizlerin de bizlerin de beğenmediği bir çok konuyu forumda dillendiriyoruz ve sizlere destek veriyoruz ancak Mod takımı ve Gm takımı iletişim olarak çok fazla bağlantılıdır. Herhangi bir konuya Gm veya Mod yazı yazmasa bile o konuyu saatlerce konuştuğumuz, tartıştığımız zamanlar oluyor. Şundan emin olmanızı isterim ki hem Gm takımı hem de Mod takımı oyuncular için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyor ve kendi içimizde yaptığımız konuşmaları, yazışmaları görseydiniz emin olun böyle bir konu açmazdınız. Sizlerin şikayet ettiği bu kişiler hala tüm konulara objektif bakarak olayları yorumlayabiliyorlar ve bu hepimiz için güzel bir şey.

Her zaman dediğim gibi forum kurallarına uyduğunuz sürece, forumu özgürce kullanabilir dilediğiniz kadar eleştiri yapabilirsiniz. Ben her yazılanın altına güzel yorumlar yazayım, hiç eleştirmeyeyim, belki beni bir gün Moderatör yaparlar diye düşünen arkadaşlarımız varsa eleştirmekten çekinmesinler. Moderatörler hakkında açtığınız tüm konular ya da bana özelden attığınız tüm mesajlar dikkatle incelenmekte ve ciddiye alınmaktadır. Her konuyu açıkça belirtip cevaplayacağımızı kesinlikle unutmayınız ama konu açarken de linç politikasından uzak durup yapıcı olarak eleştiri yapmaya çalışınız.

Çok uzun yazdığımın farkındayım ancak uzun senelerdir Knight Online resmi forumlarında bulunan birisi olarak şunu demeden geçemeyeceğim. Bu forumlar bizlere çok şey öğretti ve hayatımıza çok şey kattı ve hala da bu devam ediyor. Kendim de dahil, moderatör olsun ya da olmasın bir çok kişinin piştiğini görebiliyorum. Foruma ilk girdiğinde yazı yazmayı bilmeyen birisi bile bugün bir moderatör gibi yazı yazabiliyorsa bu forumun verdiği katkıdır ve forumda kendini geliştirmiş, değişmiş kişiler de bizler için özeldir.

Konuyu uzun uzun açıkladığıma göre farklı noktalara gitmemesi için sonlandırıyorum. Moderatörlerle ilgili tüm geri bildirimlerinizi direkt bana yapabilir ya da forumda konu açabilirsiniz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.