Results 1 to 7 of 7
    Senior Member DARPHANEEEEEEEE's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Pandora
    Race
    Karus

Proxy ile oyuna giriş kapatılsın!

Merhaba, pek çok kişi internetten ücretli/ücretsiz proxy satın alarak 1 bilgisayardan 2 tane karakter sokabiliyor oyuna ve bu da haksız rekabete yol açıyor. Proxy ile oyuna girişlerin kapatılmasını talep ediyorum. 1 kişinin oyuna 100'lerce karakter sokmasına karşıyım. Ayrıca TPT'nin de bir nebze önüne geçmiş olur bu hamle.

Senior Member
    Sa Hocam Söylediklerinde Sonuna Kadar Haklisin Ama Yaklasik 1 bucuk Yildir Dewam Eden Yurt disi Dc olayi Ve Lag Girme sorunu Var Ve bu sorun ara ara dewam ediyor Ben Yurt disinda Yasiyorum Ve mecburen Proxy Kullaniyorum Bazi zamanlar Sadece Bu durumun Göz Ardi edilmemesi Gerekir iyi forumlar

Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Pandora
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Wahsh3t91 View Post
    Sa Hocam Söylediklerinde Sonuna Kadar Haklisin Ama Yaklasik 1 bucuk Yildir Dewam Eden Yurt disi Dc olayi Ve Lag Girme sorunu Var Ve bu sorun ara ara dewam ediyor Ben Yurt disinda Yasiyorum Ve mecburen Proxy Kullaniyorum Bazi zamanlar Sadece Bu durumun Göz Ardi edilmemesi Gerekir iyi forumlar
    Aleyküm selam, haklısın fakat kaş yaparken göz çıkartıyor bu sorun. Yani DC yeme problemi, hatlarla alakalı saldırıdan ötürü kaynaklanıyor ancak bunu farklı şeyler için kullanan kitle daha fazla. Umuyorum senin problemine daha çabuk bir çözüm getirilir ancak bunun da önüne geçilmesi lazım.

Banned
    Nickname
    IKaRaHiSaRLIMI
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    FayTenkSentYu
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Tor kullanıyorlardır . Her girişi farklı yurt dışı İp adresi olarak gösterir . Dc yese bile tekrar farklı ip den bağlanır . Oyunun Datasına gerekli yamaların eklenmediği açık bir şekilde ortada ve bu da oyunun çooook çooook büyük bir açığının olduğunu gösteriyor . Güvenlik şirketi çok zayıf . En basit bir oyunda bile o kadar yüksek güvenlik varken 16 yıldır Türkiye'de milyonların oynadığı oyunda güvenlik seviyesi çok düşük . OTP engel değil demek ki gereksiz kaldı sanırsam =)

Junior Member
    proxy sadece browserların ip sini değiştirmiyor mu..? oyun yine orjinal ip ile bağlanır diye biliyorum.. tabiki bot kullanılmıyorsa...

Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Pandora
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by blueTR35 View Post
    proxy sadece browserların ip sini değiştirmiyor mu..? oyun yine orjinal ip ile bağlanır diye biliyorum.. tabiki bot kullanılmıyorsa...
    Nasıl yapıyorlar bilmiyorum fakat giriş sağlanabiliyor. Hatta internette sırf knight’a 1 pc’den 2. 3. karakteri sokabilmek için özel proxy satışı yapıyorlar. Satışı yapan firmalar da piyasanın firmaları

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by blueTR35 View Post
    1 yıl kadar önce göz boyama banlarında 1 bilgisayardan 5 10 account ile toplamda 40 50 pazar charını oyunda tutan birkaç büyük(!) pazarcı banlanmıştı hatta banlanan kişilerden bazıları GMlerin ismini bildiği adamlardı Ama dediğim gibi göz boyama... Nasıl illegal kullanımlardan daha önce 1 2 kez banlanıp aynı şekilde oynayarak yayınlarına devam eden yayıncılar varsa bu pazarcılar da aynı şekilde devam...

Bu bahsedilen şeyin önüne geçemezsin. Yani hadi bakalım bir yama yapalım da kapansın artık gibi bir durum olamıyor malesef. Yapabilecekleri tek şey kontrol sağlamak (işlerinin gereğini yapmak).